» »

Med zagonom WinXP resetira

Med zagonom WinXP resetira

TaDayDreamer ::

Problem: Ko zaženem WinXP se mi na mestu kjer bi se moralo prikazati "Log-on okno" resetira računalnik. Mislim, da se na hitro pokaže tudi moder zaslon za napako.

Sistem sem preveril glede virusov (iz Win98): virusa ni
WinXP sem zagnal v varnem načinu: ne deluje (resetira kot prej)

Včeraj sem opazil da mi ne delujejo ukazi iz ukazne vrstice, zato sem šel dodat novo spremenljivko (environment variable) in sicer: SYSTEMROOT = "C:\Windows\System32". Po tistem sem hotel še enkrat odpreti omenjeno pogovorno okno, pa ni šlo. Takoj zatem sem hotel odpreti real player, ni šlo. Takoj sem nekaj posumil, nakar sem na vse skupaj pozabil. Do danes zjutraj...

Poskusil bi najprej s programom "System retsore". Ne vem sicer kaj natančno naredi ta program (ali samo povrne vsebino registrov ali tudi trdega diska). Problem je tudi ker mi ne dela "safe mode", iz komandne vrstice pa tudi ne vem če lahko zaženem "system restore"!

jsmith ::

System restore bo vrnil sistemske nastavitve in sistemske programe na prejšnje stanje (ki ga izbereš). V primerih, kot je tvoj, to ponavadi pomaga.

V "command prompt" načinu System restore poženeš z ukazom:
%systemroot%\system32\restore\rstrui.exe

boha ::

to diši bolj na hardware problem, kot na software-ski. za začetek bi probal pri bootu pognati memtest.

Caligula ::

Ko se racunalnik zaganja pritiskaj F8 ali F9 -I forgot in pejt v safe mode. Nic se bat-tam malo grse vse zgleda, ker ni nalozen graficni driver. In tudi ta je verjetno problem. Ce mas vklopljen system restore(po defaultu je vklopljen) povrni racunalnik v stanje na datum pred pojavitvijo problema.

Drugace pa v safe mode odinstaliraj graficni driver, ker je mozno da je ta corrupted pa tudi nastimaj, da se pri zagonu ne nalagajo programi, ki niso nujni in so lahko razlog, da se ti resetira.

Recimo mozno, da i instaliral dva protivirusna programa, ki se ne marata ipd...

Skratka to ,da se resetira ob prihodu v Windowse pomeni, da mu nekaj kar se takrat zacne nalagat, ne disi.
To je ali nek program ali pa graficni driver, ce se je pokvaril.

Skratka karkoli od tega je, tega se moras resit in potem bo vse OK. Pol lahk tisto kr se je pokvarilo ponovno instaliras in ce je delovalo prej bo tudi pol.

EDIT: prebral, da ti tudi safe mode ne dela.
Pol pa probaj po F8 dat last known good configuration pa bo mogoce delalo-ceprav ta zadeva rada zataji, ko parkrat winsi ne morejo normalno zalaufat.

Ce se to ne dela pa daj notri originalni CD od XPjev in uporabi funkcijo repair in bo povozil driverje v masini z originalnimi.
Pol bo delalo. Bos pa mogle verjetno na novo nastimat nastavitve za internet pa par takih pol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

jabe ::

> Pol pa probaj po F8 dat last known good configuration
Imela isti problem in to je pomagalo.

TaDayDreamer ::

Res je, deluje. Hvala vsem! Prejle sploh nisem videl celega menija, šele sedaj, ko ste omenili.

Pogledal sem spremenljivke in opazil, da je zbrisal isto, ki sem jo kreiral včeraj - verjetno je bila res vzrok. Sicer pa ima že spremenljivka path v seznamu poti določeno "%SYSTEMROOT%\system32" (že po defaultu) vendar ne vem zakaj mi ne naredi povezave. Recimo, ko v ukazno vrstico vpišem ukaz (npr. netstat) mi reče, da tega ukaza ne pozna itd.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težava Windows7

Oddelek: Pomoč in nasveti
221563 (1231) s-adi
»

Prehod iz Win2000 na Win XP

Oddelek: Operacijski sistemi
362125 (1450) chrush
»

V oknih sem deaktiviral graficno, ...sedaj pa posledicno nic ne vidim

Oddelek: Pomoč in nasveti
261367 (959) Gorostan
»

Stalno resetiranje xp

Oddelek: Operacijski sistemi
191392 (1161) Beernarrd
»

Win2k problemi???

Oddelek: Operacijski sistemi
111466 (1257) andrej

Več podobnih tem