» »

Prenosnik ne pride v windows

Prenosnik ne pride v windows

Lukz4r ::

Pozdravljeni.

Imam težavo s prenosnikom model HP 4720s. Ko prenosnik prižgem (Start windows normally) pride samo do stanja kjer je od windowsa znak in piše Starting Windows.
 Slika

Slika

Tako lahko stoji v nedogled(sam sem čakal max 10 min.)

Če zaženem prenosnik kot Launch Startup Repair (recomended) pride do ekrana kje piše windows is loading files (zlovda file, se začne premikat neko lovdanje max 5 sekund potem nekej časa črn ekran (cca 4 minute) in potem se pikaže kurzor na črnem ekranu vendar izgine po parih minutah. Pustil sem čakati 30 minut - se ne zgodi nič)

Če zaženem v Safe modu mi ekran stoji tako dokler nisem ponovno ukrepal z drugo rešitvijo. )čakal sem cca 10 minut
 Safe mode

Safe mode



Probal sem tudi Last Known Good Configuration (advanced) vendar pride isto kot na začetku ostane pri sliki nalaganja.

Priporočate kakšno rešitev ali na servis? :)

Probal sem tudi Boot option -> notebook hard drive in mi po nekej časa delovanja javi na ekranu. Non-system disk or disk error - replace and strike any ley when ready.

Je potrebna menjava diska?
  • spremenil: Lukz4r ()

...:TOMI:... ::

Pojdi v bios in nastavi AHCI, ne IDE.
Tomi

Lukz4r ::

Sem mel nastavleno na AHCI.

s6c-gEL ::

Lukz4r ::

Ja sam kako naj pa preverim če ne moreš prit u windows da bi namestil orodje za preverjat.

fosil ::

Na dvd posnemi linux mint in nato zaženi sistem iz dvd-ja.
Kot prideš noter poišči program Disks, ki ti pokaže stanje diska in omogoči diagnostiko diska.
Tako je!

Mesar ::

Sem imel kup teh ProBookov v rokah, verjetno maš noter Samsungov disk... HM320HJ in verjetno je ravno disk odletel. Na začetku maš mislim, da tipko F2 al neki takega, da prideš do diagnostičnih orodij (poglej sej ti napiše takoj ko ga štartaš) in potem lahko testiraš komponente, daj najprej disk skoz... če ti bo test vrgel ven podoben oz. enak error: "Hard Disk Test Failed Error: Read failureError: Read failure" lahko greš kr disk menjat, sploh če maš omenjenega Samsunga noter, ker jim elektronika crkuje kot za šalo in potem obešajo sistem. Podatke pa načeloma lahko dobiš dol če daš disk v zunanje ohišje... sam hitrosti so obupne, pa lahko se ti med kopiranjem obeša po par sekund...
Your turn to burn!

Lukz4r ::

Sem opravu Start-Up Test pa Hard Disk Test. In povsod je blo PASSED edino pri Start-Up Testu je javlo Optimized DST: SOFTWARE ERROR. Sem mal poguglu in ugotovu da to pomen da je disk šou tko da je potrebna menjava.

FX6300B ::

btw če javi software error ni nujno ja je disk kriv ampak podatki na njem tako da je možno da imaš kakšen virus reši svoje podatke tako da priklopš disk na drug računalnik ali pa z linux live usb potem pa jovo na novo windowse al pa ubuntu al krkol hočš met

Mesar ::

Si pogooglal napako? Lahko pa boota live Linux pa preveri SMART tabelo... da si še enkrat potrdi, kar že ve :)
Your turn to burn!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

a mi je crknu disk al ne

Oddelek: Strojna oprema
131346 (787) filip007
»

Prenosni računalnik postane neodziven

Oddelek: Pomoč in nasveti
103745 (3585) butec
»

Blue screen...

Oddelek: Pomoč in nasveti
233060 (2214) PacificBlue
»

Problem z diski

Oddelek: Pomoč in nasveti
181404 (1128) Blind
»

eno vprašanje glede diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
91429 (1274) ~Speed

Več podobnih tem