» »

2 problema: BIOS čaka + onboard -> pci grafična !

2 problema: BIOS čaka + onboard -> pci grafična !

Suly ::

Imam dva manjša problema, in sicer:

Mislim da je oboje povezano z matično ploščo foxconn a690vm2ma:

1. Ob vklopu računalnika se dogaja da logo od biosa čaka tudi do 1 minuto predno naredi pip in se zažene, včasih pa gre popolnoma normalno.

2. Matična plošča foxconn a690vm2ma ima že integrirano grafično kartico, pravtako pa sem kupil drugo pci sapphire hd2600xt, katero tudi uporabljam (na njo je priključen monitor in tudi vse ostalo v windowsih kaže na njo). Delujejo pravtako testni programi: Everest, Sandra, VENDAR ko želim zagnati 3D MARK 06 vse skupaj zmrzne in potrebn je restart računalnika. Nekaj glede integrirane kartice je sicer disable v biosu, ampak nevem če je to dovolj.

Sta morda problema povezana, sicer pa prosim za pomoč !

Ostala konfiguracija:
foxconn a690vm2ma;
amd athlon 64 x2 4000+;
ocz xtc gold 2 x 1gb (800mhz);
sapphire hd2600xt;

Hvala !
  • spremenil: Suly ()

Klemenn ::

hm...

če maš novo grafično moraš v biosu naredit dve stvari:
--nastavit, da je BOOT VGA --> PCIe (oziroma nekaj v tem smislu da ob zagonu pokaže na kartico na PCIE vodilu)
--disablat integrirano grafično (v biosu isto)

torej windowse moraš ob menjavi posnet na novo, formatirat se pravi, in posnet gonilnike temu ustrezne...če snemaš kake xp sp3 bodo najbrž že zraven kaki atijevi

če pa ne moraš pa iskat napako drgje

ko se ti ugasne recimo, si zapomni čas in nato pojdi v
start -> control panel -> administrative tools -> Event viewer...
in poglej kaj je bla zadnja stvar ki se je ob tem zgodila narobe...mogoče ti kaj pomaga

drugače pa nwem več :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Klemenn ()

Suly ::

Mislim da je težava zgolj v hardweru, ker windowsi so bili ponovno naloženi, pravtako so bili updejtani vsi driverji + novi bios (tud stari je to počel). Tak da v softwaru mislim da ni napake, razen tam mogoče pri 3D marku ...

Tak da če še ma kdo kakšne izkušnje bi ga lepo proso, da jih deli :)

Suly ::

Težave mi še vedno ni uspelo popravit, zato upam da, še zna kdo pomagat.

Pyr0Beast ::

Glede čakanja; Nastavi, da ti bios ne išče diskovja, ki ga nimaš priključenega.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Suly ::

Pyr0Beast kako naj ne išče diskovja ? To si mislil HDD ? Če ga ne poišče ga vrjetno tudi ne boota ali kako ? Sicer pa kje se to nastavi ?

Klemenn ::

primary master
secondary master
primary slave
secondary slave

enable daš samo na tistem kjer imaš disk (pazi, ker je razlika med AUTO in NONE, auto ti bo še vedno "iskal")
pol če maš RAID ti še to išče, najdi nekej v zveri RAID, da se da dat na disable
če maš SATA jih maš ene 4 do (več:))...omogoči samo tisti kanal kjer maš disk gor
boot priority daj na aktivni disk vse druge pa na disable

Suly ::

Ob prvem zagonu je tokrat šlo lepo, upam da bo tudi v prihodnje tako.

Me pa zanima še drug problem z 3D MARK 06 ? Skratka glede grafičnih (mislim da je tukaj težava).

Klemenn ::

ne zaganjaj 3dmark2006, problem rešen :) neke hude koristi res nimaš od tega, še posebno če ti dela v igrah normalno

Suly ::

crysis in vse dela, sicer na middle detajli (pač hd2600xt) ampak dobro ... bi pa vseeno rad stestiral proc + grafo, da primerjam s starejšim kompom :) Pa zdaj je spet bol dolgo čakav zagon, tak da problem še ni rešen...

Suly ::

Problem je vrjetno tukaj:


Nikjer v BIOSu nisem najdo, kje bi to izklopo.

Suly ::

Ne pozna noben problema z zgornjega linka ?

Duhec ::

Izklopi USB napravo (zunanji disk ali ključ) pa boš videl, če ona ne bremza celotne zadeve. Poročaj.

Suly ::

Duhec:
pri izklopljenem zunanjem disku, se bios povsem normalno zažene. Ampak odklopljen disk, mi ne koristi, skratka kako rešit težavo ?

solatko ::

Instaliraj Visto, pa ne boš mel več problemov z USB napravami.

Suly ::

Sicer je računalnik dovolj močan za visto, ampak vista v vsakem primeru odpade, tako da kakšno drugo opcijo ?

Pyr0Beast ::

Ja to bo pa ful rešilo problem.

Štos je, da ti najde zunanji disk in se odloča al bi se bootal z njega al ne.

Nastavi boot priority samo na hdd0 ostalo daj na none, nastavi boot from other device na disable.
To je to.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Suly ::

Boot priority sem nastavo samo sata (notranji disk), medtem ko sem 2nd, 3rd boot dal disable, pravtako sem dal disable boot from other device in zadeva še vedno ni rešena. Bios še vedno čaka !

solatko ::

USB daj potem not,ko ti naloži sistem.

Pyr0Beast ::

Potem pa še legacy usb na disable.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Suly ::

solatko odpade. Gre za usb zunanji disk (wd 320gb 8mb) in ta je vedno priključen, zagotovo obstaja neka realna opcija (kar seveda ni istaliraj visto ali pa potem daj usb noter).

solatko ::

Poglej - USB driverji so sestavni del Windowsev od mileniuma naprej. Sam sem opazil, da mi usb naprave nekako leto in pol niso delovale v redu ( unknovn device, ne prepozna priklopljene naprave, disk prepoznal, pa je bil neberljiv - včasih je pomagalo ven not...), osebno sem te težave rešil z pci usb kartico, ki ima svoj gonilnik in ni vezan na XP-je (veliko uporabljam USB), od kar imam Visto pa teh problemov ni več, tako, da zmeraj bolj sumim MS, da namerno z...b..a z gonilniki, da bi čim več uporabnikov kupilo nov OS. Če nočeš Viste, ti ostane samo še pci kartica USB 4+1 za cca 5 - 10€ na bolhi ali cca 15 - 20€ novo.

Pyr0Beast ::

Win Xp s SP2 ima že znano zanič gonilnike za USB
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Duhec ::

Tle nima veze OS ampak je stvar programa v biosu in inicializacije usb naprav še pred bootom.

@Delphi87, najprvo preveri, če imaš najnovejši bios, ki je datiran na 24.3.2008 (verzija 697F1P42). Mogoče bo že to odpravilo te težave.
Če imaš kje v Cmos nastavitvah biosa možnost spreminjanje hitrosti med usb 1.1 in usb 2.0 se poigraj še s temi nastavitvami.

Imaš ta zunanji WD usb disk original od WDja ali je samo disk od WDja v nekem zunanjem ohišju na USB priklop ? Je disk sata ali pata (ata) ? Če je ata potem prestavi jumper na Master ali StandAlone in naj NE bo na CS .
Imaš USB kabel original , ker kak podaljšek ali daljši kabel lahko povzroči neodzivanje.
Poročaj.

Suly ::

Duhec tega iz 24.3 sem že prej imel, zdaj pa imam še novejšega starega komaj tedn dni. Ne pomaga ! Usb kolikor vem je že nastavljen na 2.0. Zunanji WD disk je orginal, kupljen pri mimovrste (starost cca. pol leta, deluje brez problemov). Usb kabel je orginal in direktno povezan v usb.

Ali je sata ali pata nevem, samo tako ali tako na disku ni mogoče ničesar prestavljat, ker je orginal in teh jumperjev na samem disku ne morem prestavljat. Gre pa za klasično izvedbo My Book 320gb z 8mb predpomnilnika.

Pomoje je težava samo v biosu. Glede slikice, ki sem jo prilepo zgoraj pa mislim da druga kot ta disk ne more bit.

Klemenn ::

vse skupaj najbrž sploh ni "problem"

pač rabi da se zažene oz. zazna

pa tudi, kolikor sem meu jz s temi diski opravka, se izklučijo če niso priklopljeni. tko da recimo če rebootaš, se najbrž disk izklopi, ko pride do boota pa se nazaj vklopi (oz pride nazaj iz standbya) in ker se to ne zgodi v eni mikrosekundi to ni čisto takoj

sicer pa, kot je iz slike vidt to ni tvoj glavni disk tko da če te očitno res moti ga izklopiš za čas boota pa to je to :)

Suly ::

Klemenn vse skupaj kar si napisal drži, vendar ali res ne obstaja opcija da ne bi bootalo ob samem zagonu računalnika, ker je to čakanje včasih tudi po minuto predno naredi pip...

solatko ::

Duhec - v biosu lahko nastaviš samo ali 1,1 ali 2,0 vse ostalo je stvar OS in driverjev v njem. V bios-u je samo kontroler I/O naprav, gonilniki pa so v OS.

Suly ::

Skratka že kdo ve za rešitev, ker ročno odklaplanje pa nazaj priklaplanje zunanjega diska ni ravno delo na sodobnih računalnikih.

R33D3M33R ::

Samo preblisk: mogoče se ta nastavitev skriva v naprednih možnostih matične plošče (če jih ta sploh ima). Pritisni Ctrl+F1 v BIOSu, če se kaj pokaže.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

solatko ::

Windows XP niti slučajno niso sodobni program, glede na konfiguracije se včasih obnašajo prav čudno. Šest mesecev laufam Visto ultimate in nisem zaznal niti enega problema s strojno ali programsko opremo, tako da odločitev je tvoja. Kot sem že omenil, je elegantna rešitev je PCI USB 4+1 kartica, saj ima gonilnike ločene od windows xp.
Če ti bo windows potegnil repair, ne boš nič izgubil, vendar to zelo redko uspe.

Suly ::

solatko, pa lahko windows vpliva še predno naredi kišta pip in se bios zažene ?

solatko ::

Ne, vendar se ti najprej naloži bios in, če je s kakšno napravo kaj narobe lahko traja nekaj časa. Če pritisneš DEL ali F2 prideš direktno v nastavitve Bios - a. Možno je, da boš moral počasi zamenjati baterijo. Poizkusi, če ti pravilno postavi datum in čas, kadar imaš internet izklopljen in nekaj časa računalnik stoji(vsaj dva dni). Cel kup stvari je lahko vzrok težavam, če ne boš najdu, ti priporočam obisk kakšnega dobrega servisanta (morda imaš v žlahti kakšnega), da ti sistem očisti, pa tudi računalnik fizično dobro prepiha, očisti hladilnik, napajalnik....predvsem pa kompleten računalnik stestira.

Suly ::

Vse to zarad enega zunanjega diska ? Pol se mi ravno ne splača, raje počakam na ta pip da prebere zunanji disk :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pravilen priklop prenosnega diska = ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
162633 (2209) lovro535v2
»

Zunanji USB disk - računalnik se ne zažene

Oddelek: Operacijski sistemi
61410 (1074) Duhec
»

USB boot

Oddelek: Strojna oprema
229946 (9395) T-Majo
»

Windows se ne zažene zaradi zunanjega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
473241 (2621) ManDriver
»

Zunanji Disk Se Ne Odziva

Oddelek: Strojna oprema
497556 (6390) Lyon

Več podobnih tem