» »

Zunanji USB disk - računalnik se ne zažene

Zunanji USB disk - računalnik se ne zažene

DrMrky ::

Imam zunanji disk WD MyBook Essential Edition 2.0 640GB priključen preko USB na računalnik z Visto.
Problem je sledeč - če disk priključim, ko so Winsi že postavljeni vse dela ok, če pa pustim disk priključen in restartam računalnik, se računalnik ne zažene več - ob ponovnem vklopu obstane že pred štetjem ramov in niti v BIOS ne morem.
Je imal že kdo podoben problem?

Hvala in LP, M
Kurim drva, olje in ojačevalce

Naabo ::

Sem imel podobne težave kot ti in če se še spomnim moraš v biosu izključit USB legacy support.

DrMrky ::

USB Legacy Support na Disable in zdaj dela OK.

Hvala in LP M
Kurim drva, olje in ojačevalce

Nwanko ::

Jaz če izklopit legacy mi pol tipkovnica ne dela v biosu :D

jakanovi ::

pozdravljeni

Mam eno vprašanje in sicer v zvezi zagonom mašine. Ko stisnem ON začne kao rame štet itd in se naenkrat stvar ustavi, pokaže se črno ozadje, gor pa napiše: BOOT MGR image is corupt. The system cannot boot.
Ko pa mašino ugasnem in spet prižgem, normalno zažene in pol mam za cel dan mir, lahko ugasnem in spet prižgem, normalno zalaufa.
Ko pa prižgem naslednji dan, ko je stvar dlje časa ugasnjena in stisnem ON spet ista pesem. Prosim , če mi lahko kako svetuješ!

lp A

jakanovi ::

Ko stisnem ON, se pokaže naslednje:BOOT MGR image is corrupt. The system cannot boot

Kaj bi še lahko naredu ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jakanovi ()

Duhec ::

@jakanovi, to imaš Visto ? Če, naredi Startup Repair. Nato testiraj, če bo ista napaka.
Če se napaka pojavlja poglej še v Cmos nastavitve Biosa, če se kje da nastavljat čas čakanja za trdi disk (Delay for HDD) in ga nastavi na kako sekundo, mogoče dve ..., da se disk pravilno inicializira. Lahko je boot same mašine prehiter, disk še ni prišel na obrate, zato sistem ob vklopu javi boot napako. Ko ga restartaš pa je disk načeloma že na obratih in zahteva minimalen čas za odziv Biosu, da je z njim vse ok.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ventilator na prenosniku ne deluje

Oddelek: Strojna oprema
101093 (899) espacious
»

računalnik ne zna SSD

Oddelek: Programska oprema
151929 (1716) konspirator
»

UEFI - kako ponovno namestiti windows 8

Oddelek: Pomoč in nasveti
3610518 (8032) krepki
»

Windows xp bluescreen

Oddelek: Pomoč in nasveti
222003 (1684) Duhec
»

Windows se ne zažene zaradi zunanjega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
473148 (2528) ManDriver

Več podobnih tem