» »

Problem z domačim omrežjem

Problem z domačim omrežjem

cilax ::

Hi!

Bilo je že veliko danih odgovorov na tem forumu, in pa na ostalih cca. 20 koliko sem jih preletel zaradi tega problema. Tak, da mi verjemite, da sem se načital že za 5 let vnaprej. Skratka problem je že živce parajoč, ne samo pri meni, ampak še vsaj 5. osebam.

Torej. Frend ima PC, ki je bil preko modema priklopljen na omrežje katerega ponudnik je krajevni (telefon+TV+internet), oziroma...hmmm kako bi rekel...vaški. :|
Nabavil je nov laptop in brezžični komplet TP Link. Povezali smo po navodilih in začeli nastavljat router. Vse lepo in prav, potem pa...trouble! Laptop je zaznal povezavo vendar, ko smo odprli IE se ni odprla nobena spletna stran. Star PC, ki je pa bil povezan z navadnim UTP kablom na router pa...nič mrtvo! ;(
Probali na vseeeeee načine , ki jih ni malo, da bi le lahko začeli uporabljat internet. Ne gre! Pa sem že naštimal nekaj omrežij, tudi pri sebi doma...brez problemov!
Nazadnje smo poklicali operaterja ponudnika storitev, da on nastavi omrežje, vendar tudi ni bil uspešen. Weird! |O Sicer mene ni bilo poleg, ko je prišel, ampak je na koncu dejal nekaj v smislu tega, da router (TL - WR642G) ni kompatibilen z frendovo internet povezavo, in da bo mogoče treba nabavit njihov router, da bi delalo. Tip še sam trenutno ne ve, kaj bi...bo vprašal sodelavce za nasvet. OK!

Trenutno stanje: Star PC povezan pač preko modema, da je lahko pri hiši internet vsaj na tem računalniku. Wow! 8-O

Želeno stanje: Wireless omrežje, PC preko kabla povezan na router...laptop pa seveda brezžično (802.11g)!

1. vprašanje: Ali je to res, da ta router, ki je bil kupljen ne more delat na določene kabelske internetne povezave? :|
2. vprašanje: Kaj je to z neodpiranjem internetnih strani pa čeprav računalnik kaže povezavo (že probal s statičnim, dinamičnim, pppoe sranjem, ter IE cookiji, nadgraditvijo IE, resetiranjem, itd.)
3. vprašanje: Že kdo imel podobne težave?

Prosim, če ima kdo vsaj malo časa, da napiše kakšen optimističen odgovor, ker enostavno nimam več idej kako rešiti ta fu**ing problem! :(

//spremenjen topic
  • spremenil: jvolk ()

Adrijan0 ::

Probi na laptopu še z nastavitvijo DNS-jev, alpa pingi en zunanji IP. Tko da boš pol lahko vedu če usaj tam dela internet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Adrijan0 ()

TESKAn ::

Poskusi nastavit na routerju da uporablja za WAN povezavo isti MAC naslov, kot ga ima mrežna kartica v delujočem računalniku. Kabelski ponudniki imajo ponavadi zaklenjen MAC naslov na prvega, ki se poveže, to pa ob menjavi opreme dela probleme.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

poweroff ::

Ja, kabelski ponudniki imajo IP oz. povezavo zaklenjeno na MAC naslov mrežne kartice. Linksysovi routerji omogočajo "MAC clone".

Kako točno pogledaš MAC naslov v Windowsih ne vem, mislim pa, da v command line vpišeš ipconfig. V Linuxu pa ifconfig.

Tisti naslov v obliki 01:23:45:67:89:ab potem vpišeš v router pod MAC Address clone nastavitvah.

ali pa sporočiš kabelskemu operaterju naj ti zaklene modem na drug MAC naslov (od routerja).

Je pa čudno, da mojstri pri kabelskem operaterju tega ne vedo... (OK, če sploh je ta problem).
sudo poweroff

TESKAn ::

V oknih je ipconfig -all
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Jakka ::

Manjkajo najpomembnejši podatki, kateri računalnik, kateri operacijski sistem in kdo je ponudnik kakšnega interneta? Ko veš kaj je in zakaj se gre mnogo lažje rešuješ probleme...

Daedalus ::

Frend ima PC, ki je bil preko modema priklopljen na omrežje katerega ponudnik je krajevni

Nabavil je nov laptop in brezžični komplet TP Link. Povezali smo po navodilih in začeli nastavljat router.

So ti že drugi povedali. Od frenda modem (ugibam da kabelski) je zaklenjen na MAC naslov mrežne kartice, ki je v PC-ju. Kabelski ponudniki majo pač tako prakso. Če ti zdaj na routerju naštimaš isti MAC, kot je on na mrežni za WAN vmesnik, bo delalo b.p.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

cilax ::

'Alo 'alo!

Problem je rešen! :))

Serviser baje celo noč ni mogel spati, ker ni znal rešiti problema prvi dan. Si je zdownloadal neko debelo bukvo...jo preučil...prišel še drugič na dom prijatelja...in na koncu le rešil situacijo. Tako, da zdaj vse štima!
Kolko sem slišal je bilo treba nekaj naštimat glede naslovov. Sklepam, da je res bil MAC naslov problem.

Se zahvaljujem vsem za odgovore! ;)

Bye!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kabelski net direkt dela, preko routera pa ne

Oddelek: Omrežja in internet
61672 (1575) jrtjtejtt
»

2 računalnika, povezava preko routerja

Oddelek: Omrežja in internet
102018 (1944) llamma
»

Internet preko routerja dela zelo počasi, drugače pa OK

Oddelek: Omrežja in internet
71588 (1495) blackbfm
»

povezava laptopa s kabelskim internetom

Oddelek: Pomoč in nasveti
462583 (2202) orangebud
»

Kabelski interner samo 1 racunalnik ?

Oddelek: Omrežja in internet
131371 (1124) ELEKTROLJUB

Več podobnih tem