» »

Omejena povezava - kabelski internet

Omejena povezava - kabelski internet

casiouss ::

Ko se priključim na modem, se pojavi omejena povezava, poleg tega se povezuje okoli minute (kar je zame nenavadno dolgo).

Klical sem za pomoč pa so mi rekli da imam napačne ip-je.
Moji se začnejo s 169., morali pa bi se z 84.

Imam nastavljeno da mi samodejno pridobi ip.

Kakšna ideja?

ender ::

Kabelski modemi večinoma delujejo tako, da ti dodelijo IP glede na tvoj MAC naslov. Če zamenjaš računalnik, moraš MAC sporočiti svojemu operaterju. MAC naslov vidiš na Windowsih tako, da greš v ukazno vrstico (Start -> Run -> cmd) in poženeš ipconfig /all (Physical Address).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Ted ::

Tvoj računalnik dobi samokonfiguracijski IP od windowsov, zato 169.... Preveri če računalnik vzpostavlja mrežo s kako drugo napravo (router, drug comp) in javi operaterju.
Mah...

casiouss ::

Zanimivo je, da mi v domu povezavo vzpostavi brez problema in takoj...

Spajky ::

Kabelski operater mora prvič vedet Mac tvoje mrežne, da ti jo enejbla na določenem priključku, da ti lahko njihov server določi IP in da iNet "proradi". Ta ip pol vidiš v status baru brskalnika. Pol pa lahko v nastavitvah mrežne tudi izklopiš Mac in nastaviš fixno IP-je (onega vpišeš, ki ti ga je dodelilo - ponavadi je to fixni IP za nazunaj, submaska je ono 3x255 in 0 na koncu, gateway pa je isto kot tvoj IP razen, da je zadnja številka ponavadi 1. In reštartaš komp, pa je ... :))

To sem ravno včeraj na mojem UPC-Telemach iNetu probal in dela brez da kartica pošilja svoj mac serverju ali da daš kaki drugi Mac, saj zgleda mac služi samo za to, da ti na njihovem serverju avtomatsko enkrat rezervira IP na tvojem priključku! In pol nič ne čaka v winsih, da se poveže na server takoj; vsaj na win98se je tako! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

ender ::

Na Docsis modemih ne nastavljaj IPja fiksno, ker modem pričakuje, da vsake toliko časa dobi DHCP zahtevek za IP - če tega nekaj časa ne dobi, lahko prekine povezavo (tu ni važno, da gre za statičen IP).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

casiouss ::

kaj je potem rešitev.
Ali formatiranje pride v poštev?
Dejstvo je, da mi je Siol ADSL delal brez težav.

ender ::

Sporoči Telemachu MAC naslov svoje mrežne kartice.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

casiouss ::

Sej sm jo.
Številka je sigurno prava, tko de tud inštalater ni vedu, kje bi lahko bil problem.

ender ::

Potem pa poizkusi gor priključit en drug računalnik, izklopi in ponovno vklopi modem in poglej, če dobi kakšen IP (najverjetneje ga ne bo). Potem v lastnostih mrežne kartice spremeni MAC na naslov, ki ga je uporabljala prejšnja kartica, spet resetiraj modem, in poglej, če zdaj dobi IP. Če ga še vedno ne, kliči Telemach naj ti zamenjajo modem.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

blackbfm ::

Če se ti vseeno ne bo vzpostavlo, probaj zmanjšat hitrost mrežne na 10mbit half duplex. To narediš v device managerju.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

router- interneta ni

Oddelek: Omrežja in internet
212270 (1882) ultimated4
»

Problem z mrežno (Vista) in to ZELO nadležen!

Oddelek: Strojna oprema
323013 (2312) M-XXXX
»

povezava laptopa s kabelskim internetom

Oddelek: Pomoč in nasveti
462574 (2193) orangebud
»

IP?

Oddelek: Omrežja in internet
241189 (953) Egii
»

Problem s prepoznavanjem kabelskega modema

Oddelek: Pomoč in nasveti
193531 (3215) Azrael

Več podobnih tem