» »

Nadgradnja prenosnika in garancija?

Nadgradnja prenosnika in garancija?

lambda ::

Sitaucija je sledeča ... v prenosniku HP 8710p s 3-letno garancijo imam 2x1GB rama in 160GB 5400 rpm disk. Rad bi kupil 2x2GB rama in 200GB 7200 rpm disk, disk pa bi ghostal, da bi lahko kar naprej uporabljal sistem. Skratka, HP servis trdi, da garancijo izgubim, če sam vgradim disk in/ali ram, ne glede na to, da je ali je ram originalen HP ali ne - seveda če ga prinesem k njim na servis, garancija ostane, a zadeva ne bi bila ravno poceni, poleg tega pa je ovira to, da je potrebno ghostat disk.

Lahko na servisu vidijo, da so bile enkrat notri druge komponente, če v primeru, da moram kdaj uveljavljati garancijo, ponovno vgradim stare komponente?

ant ::

garancijo pri menjavi rama in diska nja nebi izgubil. vse pametne firme imajo tako porihtano. mislim, da te na hp malo nategujejo.

v primeru, da imaš oba rama in disk za zamenjati s spodnje strani, tako da odviješ vijak in dvigneš pokrovček, nikoli ne bodo vedeli, da si kar koli menjal. večji problem bi bil, če bi imel ram pod tipkovnico.

LP

lambda ::

Ja, spodaj se samo odvije par vijakov na dveh pokrovčkih. Bom verjetno res kar sam zamenjal, potem pa bo kar bo ...

Hvala za info.

Dead_Eye ::

Menjava RAM-a in diska ne vpliva na garancijo, če ima prenosnik to ločeno (pokrovčke spodaj). Pri kakšnih Gerricomih pa to ne gre, ker imajo en velik pokrov spodaj in čez nalepko...
The one and only

solatko ::

Pri HP je ponavadi en ram spodaj, za drugega pa je potrebno odstrant tipkovnico. Na servisu ti MORAJO zamenjat komponente, saj zaradi garancije ne smeš sam spreminjat konfiguracije. Za menjavo diska in ramov ti več, kot 50€ ne bi smeli vzet.

lambda ::

Sem poslal mail za omenjeni poseg na nekaj HP zastopnikov (servisov) pri nas - nekaj jih sploh ni odgovorilo, 2 sta odgovorila z razumno ceno (~150€ za ram + menjava 20€ se mi zdi), eden pa je postavil ceno 758€ za 4GB rama z menjavo :D Zaenkrat zadeve še niso tko kritične, bom počakal, da postanejo 7200 diski malce večji, da bo menjava bolj smiselna, 20€+DDV pa res ni tako veliko za to vgradnjo. Hvala za info.

ant ::

pa so vsekani al kaj???? kere cene

solatko ::

Sej ni treba pri HP kupovat, ko majo zlate dele. Sony in Dell so isti, plačaš ime, Sony-ev DVD-RW za prenosnika €81 + 20% DDV, Samsungov €35 z davkom.

Kvinta ::

Menjava RAM-a in diska ne vpliva na garancijo


Nismo več leta 2008 pa vseeno naj mi nekdo tu razloži ,če ta trditev točna ker tu in tam piše da morejo to na uradnem servisu nardit ,da garancija velja naprej ?
A.C.A.B

solatko ::

Kvinta - Odvisno od modela in dostopa, do Ram-ov. Pri nekaterih moraš prenosnik čist razstavit, odvit matično in potem šele prideš do željenega, nekateri pa imajo odprtino za to.
Pri Lenovu imaš v uporabniških navodilih, opisano kako zamenjaš stvari, ki jih lahko, sicer je pa od firme do firme različno.
Delo krepa človeka

Ales ::

Od firme do firme... eh, kakorkoli obrneš, pogoji neke firme niso nad zakoni. Vprašanje pa je, koliko daleč se bo dalo komu iti s tem, če pride do spora.

Kvinta ::

Ales je izjavil:

Od firme do firme... eh, kakorkoli obrneš, pogoji neke firme niso nad zakoni. Vprašanje pa je, koliko daleč se bo dalo komu iti s tem, če pride do spora.


To je zdaj spet riziko zato vprašam ,ker lahko da ne bo nič noben reko lahko pa je to spet za nekoga drugega že mali servis.

Kvinta - Odvisno od modela in dostopa, do Ram-ov. Pri nekaterih moraš prenosnik čist razstavit, odvit matično in potem šele prideš do željenega, nekateri pa imajo odprtino za to.
Pri Lenovu imaš v uporabniških navodilih, opisano kako zamenjaš stvari, ki jih lahko, sicer je pa od firme do firme različno.


Gledam to novo serijo MSI https://geizhals.at/msi-gp66-leopard-10...
A.C.A.B

solatko ::

Če znaš nemško, pokliči MSI.de in vprašaj, če menjavo diska ali Ram-a opraviš sam, glede garancije.
Praviloma je veljalo, da lshko sam, seveda, če znaš, menaš tisto, kar je v navodilih za uporabnika. Če ni dovoljeno odpiranja pa bi ti moral servis to zrihtat zastonj v okviru garancije.
Meni so, na kar nekaj računalnikih zamenjali posamezne stvari tako (v okviru garancije), ker jaz pač nisem bil pooblaščen.
Delo krepa človeka

Kvinta ::

solatko je izjavil:

Če znaš nemško, pokliči MSI.de in vprašaj, če menjavo diska ali Ram-a opraviš sam, glede garancije.
Praviloma je veljalo, da lshko sam, seveda, če znaš, menaš tisto, kar je v navodilih za uporabnika. Če ni dovoljeno odpiranja pa bi ti moral servis to zrihtat zastonj v okviru garancije.
Meni so, na kar nekaj računalnikih zamenjali posamezne stvari tako (v okviru garancije), ker jaz pač nisem bil pooblaščen.


Hvala to sem rabo .... bom jih vprašal kak je s tem tudi glede servisa ... ne bi rad nekaj sam prčkal pol pa bi mi rekli da garancija ne vela ,ker sem 3 vijake odtegnil.
A.C.A.B

solatko ::

Kvinta - Ko sem imel servis, sem praviloma za zamenjavo ali nadgradnje prenosnikov v garanciji, poslal robo na pooblaščeni servis, največkrat v tujino, ker pri nas je zelo malo servisov pooblaščenih za določene tipe prenosnikov. V enem tednu, so bile zadeve urejene in prenosniki prišli nazaj, brez kakršnih koli doplačil. Izjema so bili DELL, Toshiba in Lenovo, pri katerih si brez problema menjal RAM ali HDD.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sistem ena d.o.o. servis !!! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
20653428 (13394) Han
»

Podaljšanje garancije (Asus laptop)

Oddelek: Pomoč in nasveti
263872 (3418) St235
»

macbook pro 13 inch za grafično oblikovanje

Oddelek: Kaj kupiti
222562 (1862) klinker
»

BFG ukinja svoje grafične kartice

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
4513581 (12370) Destroyers
»

Ali se mi splača nadgradit laptop?

Oddelek: Strojna oprema
152070 (1764) Tim Burton

Več podobnih tem