» »

Radeon 4850 v sliki

Radeon 4850 v sliki

HD 4850

vir: bit-tech.net

Hladilnik HD 4870

vir: bit-tech.net
bit-tech.net - Na bit-techu je moč najti ene izmed prvih slik prihajajoče kartice. Hladilnik se od starejšega brata razlikuje le po malo večjem ventilatorju (kar obeta tišje delovanje), drugačno pa je seveda tiskano vezje in grafični čip, tokrat RV770 namesto RV670. Žal jim ni uspelo dobiti slik slečene kartice, enako velja za teste, saj je kartica le nedelujoč model, da bodo lahko proizvajalci ustvarili svoje grafične podobe za izid.



Slike hladilnikov ostalih dveh (oz. vseh treh) članov HD 4800 družine pa najdete na techPowerUP! Razlike v primerjavi s HD 3800 serijo so spet minimalne, še največje spremembe je doživel hladilnik za srednjega Radeona, 4870, ki ima bolj masiven hladilnik, debelejši ventilator (pri 3870 je sam ventilator skoraj dovolj tanek za uporabo na single slot hladilniku; spet večji ventilator pomeni več premaknjenega zraka pri enaki hitrosti oz. tišje delovanje), X2 verzija pa bo imela obe hladilni jedri tokrat bakreni (jedro bližje ventilatorju so na HD 3870 X2 hladila aluminijasta rebra).

12 komentarjev

gruntfürmich ::

zgleda se ne zavedajo da so ti hladilniki slabo, ker jih niso nič spremenili.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

GA_PI ::

Če dobr hladijo zakaj pa bi jih?

Spikster ::

Nekega revolucijonarnega hladilnika res niso naredili, vendar pa so izpopolnili starega. Po vsej verjetnosti imajo že dober razlog za to.
Kljub vsemu pa bodo verjetno kot ponavadi nekateri proizvajalci spremenili hladilnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spikster ()

gruntfürmich ::

star hladilnik je slab zato ker ima majhne luknjice in se na njih zelo hitro prah nabere in tako onemogoča pretok zraka po dokaj kratkem času. to je edina in zelo velika slabost teh hladilnikov.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Spc ::

Ti hladilniki so olož
Noter se tako hitro prah nabere, da se po mesecu uporabe grafična od pregrevanja izklopi in nato moraš resetirat pc.
Je pa res, da je to zelo poceni varjanta hladilnika.

:\
 

gruntfürmich ::

kake hladilnike pa ima nvidia?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

dexterboy ::

Mar je, če je ta hladilnik tako slab, bolje vzeti Asusko 3870, ki ima zalman hladilnik ali pa saphire 3870, ki ima radialni hladilnik, kjer vroči zrak izpihuje direktno ven? Asuska je zdej v akciji 130€... aja, pa oba zasedata dual slot, ampak meni je to fseeno. Bolj se mi gre za to, da zbija porabo (in posledično gretje), ko ne poganja igrice - in to je pri meni 5% vsega časa za kompom :)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

PrimozR ::

Jao folk a resno še niste dojeli, da poraba != temperatura??? Procesor z BOX hlajenjem ali pa pod tekočim dušikom bo imel skoraj 200°C razlike v temp, porabo pa enako. Sicer pa tudi stock 3870 hladilnik zrak izpihuje zadaj ven. Enako s 4870.

dexterboy ::

@PIP; saj vemo, da se z večjo porabo veča tudi temperatura :D
Hotel sem vprašati, glede na to, da naj stock hladilnik ne bi bil ravno goody, ali je vseeno, če potem vzamem - popravek, 120€! ASUS-a ali pa je še vedno bolje dodati tistih 15€ več za SAPHIRE-ja? Razlika je samo v hlajenju, specifikacije so enake, Saphire pihlja vroči zrak direktno ven. Vem, da bi to vprašanje moral postaviti v drugi temi, ampak ko tu ravno pišejo iz lastnih izkušenj...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

PrimozR ::

Asus ima boljši hladilnik (po vsej verjetnosti), vsaj kar se tiče prahu. Ker je radialen, ima precej debele razmake med rebri. Sapphire-ova rešitev je referenčna, torej podobna tem v novici.

In upam da se z gretjem/temperaturo delaš norca.

gruntfürmich ::

dexter: za ta dva modela ne vem točno, ker tudi za saphirovega ne vidim točno hladilnika. ampak na moji karti je kr pizdarija s hladilnikom, ki zgleda da je enak tem na slikah zgoraj. tko da s tega vidika bi morda priporočal asusko.
čeprav pa sem videl da pa imajo 3650 sapp takšne hladilnike kot sem si jaz zamislil da bi morali biti v moji: rebra in začetek reber je pod kotom nagnjen, tko da se zrak ne prime rad gor. mogoč pa bom moj hladilnik popilil :))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

OChack ::

sam so pa hudo pocen ratale te grafične, noro, za 100e dobiš grafo ki špila prov use :)
Int€l inside, IDIOT Outside


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hlajenje za Radeon 4870X2

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
141857 (1538) kuglvinkl
»

Temperatura grafične kartice

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
384503 (3372) Sale_One0
»

Intel prenavlja BOX hladilnik

Oddelek: Novice / Hlajenje in navijanje
304174 (3014) LordPero
»

GeForce GTX 260+ za eno režo

Oddelek: Novice / Grafične kartice
313918 (2839) filip007
»

ATI Grafične kartice (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Strojna oprema
87559175 (23413) Galaxy

Več podobnih tem