» »

Hlajenje za Radeon 4870X2

Hlajenje za Radeon 4870X2

damonstr ::

Zdravo!

Zanima me, če kdo ve, kateri hladilniki za 4870 X2 obstajajo? Našel sem samo AC Accelero Xtreme, ki pa ga je menda nemogoče dobiti. Grafična se pod obremenitvijo, npr. v BF3 ali pa v NFS začne oglašati - original hladilnik pri 100% hitrosti je obupen, kot da bi poslušal avion pri vzletu :( .

Kaj pa vodno hlajenje? S tem nimam nič izkušenj... pa še strah me je, da začne puščati.

Hvala za odgovore.

traxxas ::

Živjo!
Jest mam accelerota pa hladi zelo dobr.Temperature se gibljejo med 45-65 stopinj.Morm rečt,da je precej tišje delovanje kot je bilo originalno.Pri accelerotu na max kot pri original na min.Probej si nabavit rabljenega,mogoče ga stakneš pr katerem.

freesty ::

Ena punca prodaja kartico za 140€ z tem kulerjem, probaj se zmenit, da menjas kartice, pa ji doplacas 20-40€ za kuler.

damonstr ::

@freesty: kontakt na PM?

freesty ::

Ne vem, poglej na bolhi pa tu pod malimi oglasi. Sem videl, da je povsod dala oglas, par dni nazaj.

stock ::

Pomoje se ti v tako staro grafično ne splača več ulagat. Oziroma bolje narest kaj homemade ;)

freesty ::

http://www.bolha.com/ati-graficne-karti...

Tule mas:) Zbijes mu ceno na 35 pa je super nakup. Ce gres pa graficno prodajat pa da dodas teh 40€ pa dobis ravno 6870, ki je dosti slabsa od tvoje.

taz ::

damonstr je izjavil:

Zdravo!

Zanima me, če kdo ve, kateri hladilniki za 4870 X2 obstajajo? Našel sem samo AC Accelero Xtreme, ki pa ga je menda nemogoče dobiti. Grafična se pod obremenitvijo, npr. v BF3 ali pa v NFS začne oglašati - original hladilnik pri 100% hitrosti je obupen, kot da bi poslušal avion pri vzletu :( .

Kaj pa vodno hlajenje? S tem nimam nič izkušenj... pa še strah me je, da začne puščati.

Hvala za odgovore.

Poišči, kdo je distributer za slo, pa piši njemu, če je mogoče še dobit kje iz kakšne zaloge.

traxxas ::

Novo se ne dobi že neki cajta.Sem tud sam poskusu vse povsod pa nism dobil nikjer.Tale na bolhi zgleda uredu.Ta grafa je pa še zmerej v špici.

miraldi ::

Najbolš da res to iz bolhe kupiš probaj se še malo pogajati za ceno pa bo.
Drugače pa verjamem da obupno glasna k avjon sem imel tudi sam 4870 sicer navadno enojno pa je bila tud glasna za po****** najboljše je igrat z slušalkami ;-)
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Bojna_glava ::

Si jo že imel narazen? Temperature sem imel v rangu 90-110°C ... po generalki pa z tovarniškimi nastavitvami ventilatorja 60-80°C, z mojimi nastavitvami pa 50-60°C pa še hrup je v mejah normale.

Potrebuješ pa:
za RAM-e http://www.ekwb.com/shop/thermal-pad-b-...
za GPU-ja http://www.ekwb.com/shop/arctic-cooing-...
in VELIKO potrpljenja! ;((

Ko sem mojo razstavil je bila že precej v slabem stanju...hladilne reže precej zamašene, termalne "blazinice" v precej suhem stanju, drugo jedro v smeri izpihovanja pa ni imelo niti termalne paste ( kot da je vsa izparela :O )

Odloči pa se zdaj sam kaj boš ... ali kupiš iz bolhe ali pa jo poskusiš obnoviti, v vsakem primeru ti priporočam da nekaj od tega postoriš ;)

freesty ::

@bojna_glava

Si probal tale thermal pad? Je lepljiv, ce bi nalepil tiste aluminijaste heatsinke na rame, bi drzalo?

Bojna_glava ::

Thermal pad je kot plastelin, na občutek je malenkost lepljiv vendar ne dovolj da bi držal še kaj drugega. Pomagalo bi mogoče da na backplate lociraš kje so VRAMi in gor pritrdiš te heatsinke z PATTEX METAL ali pa kaj podobnega za kovine...to bi kar pomagalo

Bojna_glava ::

Priporočam še ogled tega vodiča:
http://www.octeamdenmark.com/forums/ext...

kuglvinkl ::

Ma, če so rebra dovolj velika, spolh ne rabiš tega kulrja pač pa dva 80m ali 92mm venta. Bom poiskal moj how-to.

Tle: Zamenjava (glasnih) ventov na novejših grafičnih kartah













Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sapphire 4870x2 težave

Oddelek: Strojna oprema
424031 (3839) ncc2000
»

4870x2 problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
6684 (541) particle
»

Katero grafično kartico imate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
9811020 (9399) Xserces
»

Temperatura grafične kartice

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
384478 (3347) Sale_One0
»

Pošast je tu HD 4870 X2 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Strojna oprema
35525545 (15640) tilinho20

Več podobnih tem