» »

wlan na 100m

wlan na 100m

tec ::

Imam enga WRT54GL z default antenami. Sedaj pa bi se rad na razdalji cca 100m povezal se z enim WRT54GL, ki je naprej zvezan v switch in na masine. Torej tocka-tocka povezava. Zraven tega bi rad, da oba routerja pokrivata se vsak na svoji strani wlan, do nekje 50m okoli (v hisi). Spodaj je slika, kako sem si zamislil. Zmontiral bi po dve omni antene na vsak router, kaksne, se tocno ne vem (nasvet?) oz. bi dal dve usmerjen za tocka-tocka in dve omni za pokrit signal po hisi. Torej na en router dve razlicne antene. A bi to slo?

Sedaj dobim z default antenami od linksysa nekje 10% signala na tej razdalji, ki pa ni stabilen. Vcasih dela, vcasih ne.

Hvala



edit
Ubistvu bi rad tkole

  • zavaroval slike: Tilen ()

poweroff ::

Čisto za začetek bi jaz dal gor dd-wrt, pa morda namesto Yagic poiskusil parabolo.
sudo poweroff

Tilen ::

A takšno parabolo?



Tole bi na 100m pomoje kr šlo, ja. >:D Šalo na stran.

Btw, imaš že kaj izkušenj s temi Yagi antenami?




Frekvenčni obseg 390 - 475 MHz
Impedanca 50 ohm
VSWR < 1,6
Ojačanje 8,5 dBd
Razmerje Naprej/Nazaj > 20dB
Polarizacija VERT./HOR.
Maksimalna moč 100 W
Priključek 1.5 m RG-213 + N
Širina 35 cm
Dolžina 105 cm
Masa antene 2,5 kg



Ad-40-07-7

Uporablja kdo kaj takšnega? Kako se obnese? Pa še cenovno dostopno zgleda. Drugače pa imaš na tej strani ogromno izbire.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

tec ::

Matthai: Se mi zdi, da je parabola malce prehuda zadeva za teh 100m. Pa se drazja je. Jaz sem imel v mislih Yagi Netus 16dbi ali pa kar Helix 15dbi. Slednja je cenejsa in pomoje bo signala vrh glave. Za pokrivat 360 pa bi dal ali W-7 7dbi ali pa kar dipol-7 7dbi. Slednja se zmontira direktno na router, pa se cenejsa je.

Treba racunat, da sedaj dobim z enim starim linksys routerjem in linksys AP-jem brez dodatnih anten, nekje 10% signala tocka-tocka in 20% signala iz APja po hisi. Torej pomoje ni potrebe bo nekih hudih antenah, saj ze ta 7dbi je 4x mocnejsa...vsaj tko pise.

Bom pa vsekakor dal dd-wrt gor, zato bom tudi vzel WRT54GL

Hvala

poweroff ::

Ja, pomembno je tudi koliko db je Yagica. "Parabolo" pa si lahko narediš iz navadne piksne - oz. se da kupiti tudi precej manjše (npr. v Trivalu). Žal konkretnih izkušenj s tem nimam.
sudo poweroff


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

wirless antena

Oddelek: Omrežja in internet
63252 (3031) guslovd
»

Visoko zmogljiv ruter?

Oddelek: Kaj kupiti
71282 (1096) Spajky
»

Brezžična povezava (povezava z sosedom)

Oddelek: Omrežja in internet
121522 (1522) mmaestro
»

Wireless in racunalnik kot server

Oddelek: Omrežja in internet
101094 (991) shock
»

WLAN 400m vidne razdalje, katero anteno?

Oddelek: Kaj kupiti
102286 (1962) Pyr0Beast

Več podobnih tem