» »

Vodni blok??

Vodni blok??

Tito ::

A mrbit kdo pozna koga ki prodaja vodni blok?

DJroky ::

Mogoče Boeing?!

Tito ::

hvala.
Sm že naroču, upam, da bojo dons prnesl poštarčki, čene bom kr jokal:O

Hux ::

kaj je to vodni blok?

Bevcan ::

Stanovanjski blok za morske živali ;).
OK to je kovinski, največkrat aluminjast ali bakren blok v katerem so vrezani kanali po katerih se pretaka voda. Ima dve luknji, po eni pride mrzla voda notr (s črpalko) po drugi pa odteče tista ki jo segreje procesor. Da prav si sličal s tem hladimo procesor, ali pa kar se spomnimo. V kombinaciji z črpalko, nekaj cevmi in hladilnikom dobimo vodno hlajenje za računalnik, ojačevalnik ali bognedaj šlivo ki vam jo je primazal neznanec, ko mu niste izročili denarnice, da tudi za to je uporaben.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bevcan ()

Hux ::

in kolk te stane tako vodno hlajenje ce ga tak sestavis? Kolk sem bral tisti clanek na tem hompepagu mi je kr slabo ratalo.

DJroky ::

Koliko stane? Lahko je zelo poceni lahko pa zelo, zelo drago. Odvisno od naših potreb. Za vodno hlajenje rabiš: vodni blok, pumpo, hladilnik, posodo in cevi. Vodni blok dobiš novega od 10.000 naprej. Pumpo lahko dobiš že za 1.000 sit a se splača malo več vržti zanjo. Hladilniki za to namenjeni se prodajajo tudi tam nekje od 10.000 naprej vendar lahko uporabiš hladilnik od avtomobila, ki ga dobiš na odpadu za 500 sit. Navadne cevi niso tak strošek, če pa hočeš imeti silikonske, ki so mehke pa so malo dražje. Pa še kšn ventilator lahko damo na radiator. To je računica če hladimo samo procesor. Lahko pa se odločimo za hlajenje GPU, diska, chipseta... in kaj hitro se lahko znajdemo v zelo visokih cenovnih številkah... Z veliko mere znanja, potrpežljivosti pa se marsikaj da narediti doma a to je že druga zgodba... Hočeš vedeti še kaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DJroky ()

eland ::

Če vam radiator, vsem ki imate ta blok, stoji kar tam nekam v tri dni in vam dela napoto, pa še grdo izgleda?
Ali imate to notr prišraufan in zbasan v kišto.

DJroky ::

Največkrat je to odvisno od velikosti le tega. Pač naredimo po naših možnostih (in željah).

VASkO ::

jaz mam ga v kisti prisraufanega...
drugace pa to hlajenje ni tako drago - radiator zastonj, blok pa dobis ze od 5000SIT dalje!

Jure2k ::

jst mam kiler od yugota, pa je kr mal prevelk za v ohišje:D , zato bom odrezal iz stranice ohišja eno lukno in ga utaknu tja not, pomoje bo računalnik lep, k še nikol prej.>:D
When I die, I want to die like my grandmother who died peacefully in
her sleep. Not screaming like all the passengers in her car.

Jure2k ::

pa še neki, kako je s termalno pasto? Dnarja sem skup dal za vse dele za narest vodno hlajenje, zdej pa da bi dal še skor 5 jurjev za en plunk termalne paste? hmm ne vem? res ne vem, mogoče kdo pozna kakšno bolj pocen varianto, kakšne brezplačne vzorčke termalne paste arctic silver >:D to bi jest rabu!
When I die, I want to die like my grandmother who died peacefully in
her sleep. Not screaming like all the passengers in her car.

burekar ::

Če je vodni blok spoliran z 2000 zrnatim smirkovim papirjem(tako kot Boeingov), in če je po možnosti še procesor malo zglajen, je temperatura nižja brez paste kot pa z njo. 3000 SIT za pasto-niti ne, daš še malo zraven pa maš vodni blok.

Jure2k ::

Sej to mislm tud jest, ne dam tok dnarja za en usran plunk paste, pa nej bo še tok kul, pa dobra, mam rajš 2 stopinje več, sicer pa, kt si reku, če je blok spoliran, kt se zagre itak ne rabš paste. He He, še dobr, d sm pr Boeingu kupu, da nau men treba polirat.

TESKAn ::

Hehe, jazst prav danes polirati svoj novi blok:D . Je pa užitek, ko zadevo končaš, si jo pogledaš in se lepo sveti:D .
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

MITT007 ::

HM, kako zdej, a je Boeing spustil cene za vodne bloke?? K tista cena (12jurjo) je pa prevec brutalna..

subz ::

A ni 14k sit?

Boško ::

Dajte mi prosim povedat, če je kdo v stiku z Boeing-om, ker sva bila zmenjena, da bo blok konc aprila za mene pripravljen, zdaj pa ne duha ne sluha o njem!?!8-O

L.p.

DJroky ::

Poišči ga na ircu. #slo-tech

Boeing ::

Boeing je bil na ekstenzivem "oddihu" v večnem Rimu, zato me pač ni blo nekaj časa... mail pa še vseeno gledam, tako da kar, prosim lepo...
poleg tega pa, če kdo 3 d ni ne pogleda maila oz, ne odgovori, tudi ni treba panike zaganjat... sej nism nepogrešljiv, madona !
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boeing ()

Boško ::

Sorry, sam moja žilca do navijanja mi ne da miru, vendar brez kvalitetnega hladilnika žal ni mogoče lovit višav!!! Sorry še enkrat!! Kaj bo kmal?? Ka bo kmal???

danielka84 ::

Boeing, mogoče ti bom eno stranko zaj zajebal... >:D :D

Prodam Boeingov Al Blok v1.1 za 5 ksit!
Zraven je vse potrebno in termalna pasta(silikonska)!

moram prodat cel comp...

Mail: DarkAngel@email.si
ni-da-ni

Zgodovina sprememb…

Boeing ::

Vi kar... take stvari me pa res ne motijo oz. so celo kul... 8-)
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

kayot ::

jest prodajam vodni blok!!!!!!!!!
ce bos v piranu ti gs dol prodam ce ne pa mas klele mail pa IR Babunu piši če ga hočeš!!!!!!!!!!!!

ir_babun@hotmail.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

(how)LOW cost vodno hlajenje .?. (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
537439 (6302) T0RN4D0
»

Kje kupit stvari za vodno hlajenje?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
302643 (1893) Eddy
»

Moja nova zelo modificirana kišta in blok, veliko slik! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
22517111 (12193) the_unborn
»

nov dosežek - bakreni blok (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
11214796 (5340) Boeing

Več podobnih tem