» »

Video upscaling

Video upscaling

Saladin ::

V plan počasi prihaja full HD televizor in ker nočem imeti neizkoriščeno 1024p sliko, me zanima, kako se obnese video upscaling.

HDTV bo povezan na vse - od analognega videa, analogne televizije, digitalne satelitske, HDMI dvd playerja in bodoče HDMI grafične in Blue-raya na računalniku.

Prave HD vsebine bo malo, vseeno pa bi rad čimkvalitetnejšo sliko na TVju, tudi ob slabotnih, analognih virih.

Kolikor vem, imajo spodobni HDTVji svoje upscaling funkcije, ampak raje bi investiral v kak resnično spodoben AV receiver (ranga 1000€), v katerega bi našopal vse AV vire (HD signali bodo šli direktno skozi, analogni pa bi se upconvertali na 1024p. V TV bi tako šli zgolj HDMI kabli (uporabljal bi HDMI in optične kable, kjer se le da).

Vem da iz slabega signala ne moreš narediti HD sliko. Cilj je zgolj maksimalno izboljšat sliko in izkoristit HDTV.

Prvo vprašanje - ali se mi sploh splača jemat AV receiver z spodobno upscaling funkcijo (ali je boljša varijanta, da sam TV obdeluje signal)?

Drugo pa - kateri AV receiver je najboljši za to nalogo (zvok je seveda tudi pomemben - ampak še bolj pomembna je slika).
V tem primeru me tudi zanima, ali video signal prihaja skozi tudi, ko je receiver v Standby modu.

Jamranje da ni potrebe po 1024p ni potrebno - kupujem robo za na daljši rok (+10 let)
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

BigFoot ::

Resolucija je 1080p in ne 1024p.
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

tina-n-robi ::

Upscaling je za moje pojme brezveze. Imam Philips DVD player z upscaling funkcijo, pa ne opazim nobene razlike če je vklopljena ali izklopljena. Pač, če je originalna slika lo-res, ti noben algoritem na tem svetu ne pomaga naredit to sliko hi-res. Lahko jo sicer poveča, mehča robove in kaj jaz vem kaj še vse, ampak resnično se mi zdi v to investirat brezveze. Na tvojem mestu - če hočeš gledat HDTV filme - bi raje kupil Apple TV in preko njega kupoval HD filme na iTunes (3.99$) - boš imel pravi 1080p! AV receiver pa le kupi, vendar primarno zaradi prostorskega zvoka. Pri tem pazi, da ne boš vsega dnarja investiral v receiver, potem pa kupil neke cenene zvočnike, ker je to potem čist brezveze.
lp

MartiNoss147 ::

Ma reciver ne upscala slike, ampak Blue-ray al pa HD-DVD predvajalnik!!

Js bi na tvojem mestu vzel PS3 pa bi gor povezu se en fanj reciver in zvocnike, in mas polno-funkcijonalno zadevo za 1080p blue-ray, upscaling za navadne DVD-je in fanj sound!
Kar se tice upscalanja, je tudi odvisno od velikosti TV-ja. Vecji je TV, bolj pride do izraza upscaling! Na mojem 46 coll full HD je razlika med DVD in upscaled DVD kar lepo opazna->
moje mnenje: upscaling je vredu za vecje tvje, na 32 coll je pa itak ze Siol tv prou fanj za vidt.

Kar se tice analognega signala, pa se nisem slisu, da bi ga sploh kasna zadeva upscalala. Tko da navaden signal je bogi ko vids 1080p.

Thats it,

Lp

BigFoot ::

^ Nekateri (zelo dragi) podpirajo upscaling (in ga opravljajo tudi zelo dobro).

Drugače se pa strinjam da na 32" TVju s treh metrov se verjetno res ne bo opazilo razlike med navadnim in upscaleanim DVDjem. Na večjih ekranih (sam imam prav tako 46" Full HD) se pa strinjam da je razlika zelo očitna.
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup A/V Receiverja (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
23547905 (29370) Anney
»

Kateri A/V reciever? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6311074 (8085) BigWhale
»

ZVOK-Dolby TrueHD,DTS-HD Master Audio,DTS HD High Resolution

Oddelek: Zvok in slika
274365 (3961) OK.d
»

[Hi-Fi] - Hišni kino sistemi 3.1, 5.1, 7.1... (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
16634554 (17325) josko674
»

Kateri upscaling DVD player se splača kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
121798 (1482) lasse007

Več podobnih tem