» »

ZVOK-Dolby TrueHD,DTS-HD Master Audio,DTS HD High Resolution

ZVOK-Dolby TrueHD,DTS-HD Master Audio,DTS HD High Resolution

easyrider3 ::

A mi lahko kdo pove kakšna je razlika med poslušanjem Full HD filma z AV sprejemnikom z običajno DTS formatom ali pa preko Dolby TrueHD,DTS-HD Master Audio,DTS HD High Resolution. Sem pred nakupom AV sprejemnika in seveda se bo gledalo Full HD filme in zato me zanima a se mi splača kaj takega kupit,odšteti malo več ali bo tudi že DTS v redu. Nekateri pravijo,da obvezno za gledanje Full HD filmov moram imeti Dolby TrueHD,DTS-HD Master Audio,DTS HD High Resolution.... a je res očitna razlika v glasu?

easyrider3 ::

Kateri AV sprejemnik pa bi bil potem kar uredu itak imam v mislih,da ga bom izplačal na obroke tako,da bi se cena vrtela nekje med 400 eur pa do 600-700 eur. Kaj pa znamke baje da je Harman Kardon vrhunski ali pa Denon in Marantz je tudi dober a ne,verjetno so pa Yamaha,Sony,Onkyo,Pioneer.....malo nižji rang a ne?

Poldi112 ::

Večina filmov, sploh na travniku, ima 5.1 zvok. Tako da tam ti, če se ne motim, 7.1 ne bo nič koristil. Zdaj Yamaha po zvoku neka srednja žalost, ampak jo dobiš za denar, ki nima konkurence (rabljene od EUR100 naprej). Da bi pa Onkyo tlačil v nižni rang pa po mojem ne gre. Ampak nekih resnih izkušenj tu nimam.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Okapi ::

a je res očitna razlika v glasu
Na kratko povedano, ni.

O.

damjan1980 ::

ti zvočni formati so prisotni samo na blue ray. se pravi ali ga kupiš, ali pa potegneš dol image, ki so veliki od 20 gb naprej za en film. hd ripi, ki so veliki od 4 gb naprej, so v navadnem dd 5.1 ali dts 5.1
če se splača ali ne je stvar posameznika. pri harman kardonu doplačaš za reciever ki to ima 100€. konkretno model 255.

easyrider3 ::

Se pravi da bi 5.1 AV sprejemnik z DTS in Dolby digital II bil čisto v redu sploh nisem imel v mislih kaj več kot 5.1 sistem,kaj pa rabim za sobo 4 x 5 metrov. Kolega ima Yamaha reciever in mi skoz teži kupi si Yamaho vendar sigurno ne bom zakaj pa,v mislih imam tudi MARANTZ ker že od nekdaj sem si rekel,da bi ga imel,pa še leta nazaj je bila to najboljša firma za sedaj pa ne vem kako stoji vendar pa slab ne mora bit. Kaj pa PIONEER a so to dobri receiverji,za avtoradije vem da so dobri takoj za Alpaine? Kateri bi bil za solidno ceno nekje 500 eur ali kakšen EUR manj ?

USS Liberty ::

Priporočam ti Onkyo receiver, je sigurno boljši od Sonyja, Yamahe, Pioneerja... Onkyo je na nivoju Denona, samo je cenejši... Lahko kupiš Onkyjo 607 ali 707, to je v tvojem cenovnem rangu, in ta receiverja podpirata tudi Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio, DTS HD High Resolution….
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

damjan1980 ::

pa ti sploh veš kaj bi sam rad, oz. imaš sploh pojme razčiščene?

v prvem stavku praviš: kakšna je razlika in ali se ti splača kupit

v drugem pa: Se pravi da bi 5.1 AV sprejemnik z DTS in Dolby digital II bil čisto v redu sploh nisem imel v mislih kaj več kot 5.1 sistem

aja pa dolby digital II ne obstaja. obstaja dolby digital, prologic II in trueHD med ostalim. priporočam da še malo prebereš kaj okrog tega

Okapi ::

Se pravi da bi 5.1 AV sprejemnik z DTS in Dolby digital II bil čisto v redu
Ja.
In ne preveč poslušat Nimica, ker Onkyo sigurno ni boljši od Pioneerja. Marantz sicer ni več to, kar je včasih bil, ampak je še vedno zelo v redu in z njim ne moreš zgrešit, ne glede na to, kateri model kupiš.

Točnih cen na pamet ne vem, bi ti pa svetoval, da vzameš model, ki ima priložen mikrofon in samodejno kalibracijo (in je čisto vseeno, ali je to Pioneer, Onkyo, Yamaha, Marantz, Sony ...).

O.

USS Liberty ::

>>>>>>In ne preveč poslušat Nimica, ker Onkyo sigurno ni boljši od Pioneerja.

Imel doma Pioneer receiver, sedaj pa imam Onkyo 807...razlika je velika...Če primerjaš Pioneer in Onkyo v istem cenovnem razredu, že če ju samo pogledaš, Pioneer izgleda bolj ceneno, plastično v primerjavi z robustnejšim in bolj sofisticiranmi Onkyom.
Pioneerjevi receiverji imajo v istem razredu manj HDMI prključkov, manjšo moč... Moj Onkyo ima recimo 6 HDMI proključkov, Pioneerji v istem cenovnem razredu imajo samo 3 ali 4... Edino kar mi je bilo pri pioneerju bolj všeč, je daljinec, vse ostalo pri Pioneerju ni bilo na takšnem nivoju, kot pri Onkyu...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Okapi ::

Imel doma Pioneer receiver, sedaj pa imam Onkyo 807..
No, jaz imam pa še vedno Onkyo TX-SV919THX (prvi receiver, ki je dobil potrdilo THX), ki sem ga pred nekaj leti upokojil in sedaj uporabljam Pioneer VSX-AX2AS.

Receiverjev jaz ne ocenjujem na osnovi števila HDMI-jev, ampak glede na kakovost zvoka. Onkyo ti je sicer lahko bolj všeč, ampak če prebereš dovolj testov, vidiš, da trditev, da je boljši od Pioneerja, preprosto ne drži.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

easyrider3 ::

Do sedaj sem opazil,da v rangu 400-500 EUR ima samo eden model od Pioneer to možnost,da pretvarja tudi iz analognega v digitalni zvok tako,da če pripeljem preko cinch vtikačev v reciver in potem on avtomatsko predela v digitalen zvok, a je še kateri RECIVER z takšno funkcijo na trgu in to za tak denar kot ta Pioneer.

clancy ::

Zakaj bi pa moral pretvarjati analogni zvok v digitalnega? Vsi današnji predvajalniki imajo coax/opt digitalni izhod.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: clancy ()

papasmrk ::

USS Liberty je izjavil:

>>>>>>In ne preveč poslušat Nimica, ker Onkyo sigurno ni boljši od Pioneerja.

Imel doma Pioneer receiver, sedaj pa imam Onkyo 807...razlika je velika...Če primerjaš Pioneer in Onkyo v istem cenovnem razredu, že če ju samo pogledaš, Pioneer izgleda bolj ceneno, plastično v primerjavi z robustnejšim in bolj sofisticiranmi Onkyom.
Pioneerjevi receiverji imajo v istem razredu manj HDMI prključkov, manjšo moč... Moj Onkyo ima recimo 6 HDMI proključkov, Pioneerji v istem cenovnem razredu imajo samo 3 ali 4... Edino kar mi je bilo pri pioneerju bolj všeč, je daljinec, vse ostalo pri Pioneerju ni bilo na takšnem nivoju, kot pri Onkyu...

Pioneer zna tudi digitalizirat analogni video signal in poslat preko HDMI na TV, ima USB režo na katero lahko priklopiš iPod ali pa USB ključek z zvočnimi datotekami...med drugim zna tudi menuje za upravljanje prikazati na TVju, medtem ko ima Onkyo verjetno enobarvni display na receiverju. Kvaliteta zvoka...pri blind testu sem prepričan da nebi znal razlikovat zvok ki pride iz Pioneerjeva receiverja, Onkyo ali pa Marantz...

easyrider3 ::

Imam Sony KDL-4500 televizor in izhod za zvok ima se mi zdi edino preko Cinch vtikačev in če bi jaz to potem povezal na Receiver potem sigurno ne bi ven dobil digitalni zvok,kako je potem najboljša povezava? Pri Pioneer reciverju pa lahko iz analognega signala spremeni v digitalnega in mislim,da je to najboljša varijanta. Pri kolegu sem tudi videl,da ima zvezano iz TV preko cinch vtikačev v Yamaha receiver a je to dobro? Mislim,da je zelo dobr tist receiver,ki lahko spremeni analogni v digitalni zvok ali se motim?

telexdell ::

easyrider3 je izjavil:

Imam Sony KDL-4500 televizor in izhod za zvok ima se mi zdi edino preko Cinch vtikačev in če bi jaz to potem povezal na Receiver potem sigurno ne bi ven dobil digitalni zvok,kako je potem najboljša povezava? Pri Pioneer reciverju pa lahko iz analognega signala spremeni v digitalnega in mislim,da je to najboljša varijanta. Pri kolegu sem tudi videl,da ima zvezano iz TV preko cinch vtikačev v Yamaha receiver a je to dobro? Mislim,da je zelo dobr tist receiver,ki lahko spremeni analogni v digitalni zvok ali se motim?

Obočajno je povprečnemu porabniku lažje dostopen kvalitetni digitalni avdio signal kot pa kvaliteten analogni avdio signal. Če potem ta digitalni avdio na naki napravi spremeniš v analogni signal in kasneje na neki drugi zopet iz analonega signala v digitalnega, končni rezultat nikakor ne more biti boljši od izvora.
Pa najbolj me je nasmejala ocenjevanje kvalitete znamk ojačevalnikov glede na plastični videz in število USB priključkov.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Okapi ::

Pri kolegu sem tudi videl,da ima zvezano iz TV preko cinch vtikačev v Yamaha receiver a je to dobro?
To je v redu, če televizor nima digitalnega zvočnega izhoda. Ampak to samo po sebi ne pomeni, da analogni zvok digitalizira. Ga ojači in pošlje v zvočnike.

Digitaliziran zvok pride ven na digitalnem zvočnem izhodu receiverja in je uporabno, če hočeš kaj snemati - recimo vinilne plošče ali magnetofonske trakove na CD ali USB-ključ.

O.

easyrider3 ::

A je možno,da bi DVD predvajalnik povezal z HDMI kablom na receiver in potem iz njega preko HDMI kabla na Televizor in da bi normalno gledal film iz dvd playerja. Pri enem Sony receiverju sem zasledu,da piše da prenese (Upscaling 1080p) brez popačenja slike in me zanim,če je to res možno,da lahko na tak način gledaš film preko predvajalnika?

Okapi ::

Seveda, to je normalen način. Vse vire videa (DVD, videorekorder, PC, NMT, settopbox ...) priključiš na receiver, ne na tv, receiver pa potem na tv.

Je pa to malo odvisno tudi od televizorja. Televizor namreč lahko upscaling dela bolje od receiverja in potem je bolje, če dvd priklopiš neposredno na tv (zvok pa seveda na receiver).

V glavnem, potrebno je preizkusit oba načina in potem izbrati boljšega.

O.

Poldi112 ::

>Kvaliteta zvoka...pri blind testu sem prepričan da nebi znal razlikovat zvok ki pride iz Pioneerjeva receiverja, Onkyo ali pa Marantz...

Zakaj že? A mogoče trdiš, da vse naprave enako igrajo?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Okapi ::

Razlike se v glavnem slišijo zaradi zvočnikov, receiverji v istih cenovnih razredih pa se razlikujejo tako malo, da razlike slišijo samo hudi poznavalci, ali pa še ti ne (na slepih testih).

O.

papasmrk ::

Enako ne, precej podobno pa ja...vednar za tvoja ušesa neslišne razlike.
Hočem povedat, da nebi ločil kater zvok je od Pioneerja, kateri od Marantza...

easyrider3 ::

Potem tudi ne bi naredil kako večjo napako,če bi kupil kakšen SONY receiver do 500 EUR sploh ker imam tudi TV Sony in bi se mi vse skupaj dobro ujemal.Saj kot pravijo je v tem rangu za 500 EUR pri vseh proizvajalcev isti zvok kar je pa dražje se pa pozna pri poslušanju glasbe. Kaj pravite vi?

Okapi ::

Sonyji imajo zelo dobro razmerje zmogljivost/cena in so v resnici dobra izbira v tem cenovnem razredu.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

easyrider3 ::

Zakaj veliko po forumih opažam,da skozi hvalijo samo Onkyo ja no tudi kakšna kritika se najde ali kakšna napaka vendar drugače pa skoz samo hvalijo. Pa kaj je res da tolk vrhunska glasba pride iz njega ali zakaj ga hvalijo,ker ne more biti neke velke razlike kot pri vseh drugih receiverjih v tem rangu-300-400 Eur: Yamaha,Marantz,Denon,Pioneer,Sony....

Okapi ::

Po forumih svašta pišejo:P

O.

Du5aN ::

easyrider3 je izjavil:

Zakaj veliko po forumih opažam,da skozi hvalijo samo Onkyo ja no tudi kakšna kritika se najde ali kakšna napaka vendar drugače pa skoz samo hvalijo. Pa kaj je res da tolk vrhunska glasba pride iz njega ali zakaj ga hvalijo,ker ne more biti neke velke razlike kot pri vseh drugih receiverjih v tem rangu-300-400 Eur: Yamaha,Marantz,Denon,Pioneer,Sony....


Ne bom zagovarjal nobene znamke, ampak kar verjemi, da se različni receiverji različno ujemajo z določenimi zvočniki. To lahko povem iz lastne izkušnje. Tako da je najbolje več receiverjev sprobat na zvočnikih, ki jih imaš oz. jih misliš nabavit.

OK.d ::

ja pobožne želje edino če si trgovec v hi-fi trgovini
LPOK.d


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup A/V Receiverja (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
23546449 (27914) Anney
»

Kateri A/V reciever? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6310733 (7744) BigWhale
»

AV sprejemnik do 300 EUR

Oddelek: Zvok in slika
416673 (5779) misek
»

Receiver do max 300 eur

Oddelek: Zvok in slika
333844 (2804) Trancedeejay
»

5.1 receiver in dva zvočnika?

Oddelek: Zvok in slika
122616 (2486) Trancedeejay

Več podobnih tem