» »

Čriček v kišti,...

Čriček v kišti,...

thaumasein ::

Pozdravljeni!

Kot čriček v kišti,...tako zveni moj comp. zadnje čase. V začetku le občasno, potem ko je mašina tekla več ur, sedaj pa stvar ne in ne preneha.

Preveril sem vse ventilatorje razen tistega v napajalniku, tako da je sum sedaj padel nanj oz. na kakšen uporček ali kondenzator tam blizu.
Bega pa me dejstvo, da se "čričkanje" odziva na "obremenitve" - če npr. zaženem kak program ali pa že ob samem sprehajanju iz mape v mapo po disku, se ta nesreča za trenutek ustavi oz. spremeni ton. Spodaj prilagam link do posnetka te moje nočne more. V ozadju se sicer sliši nižji ton ventilatorjev, "čričkanje" pa je prve 3 sekunde konstantno, nato pa sem odprl par map, tako da se sliši razlika.


čričkanje


Skratka:
Prosil bi za kakršnokoli pojasnilo, mnenje oz. nasvet,... preden kupim nov napajalnik in ugotovim, da je problem kje drugje :)

najlepša hvala in lp

Tilen ::

Probaj zararat kaki DIVX, boš videl kako šele takrat lepo poje.

Si se kaj igral v biosu pred tem? Mogoče upgrade biosa? Sem imel podobn problem in je nov bios spremenil eno nastavitev, po tem se je pa začelo to tenko piskanje. Sem že skoraj znorel, potem pa zrihtal.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

thaumasein ::

Ne biosa nisem nič šlatal zadnje čase, sem pa poskusu sedaj zararat en divx in ne boš verjel,...čriček je crknu. Je pa temperaturo procesorja vrglo na 67°C,...
najbolje, da preverim kako je kaj s termalno pasto,...

kriko1 ::

To tudi meni dela že 4 leta odkar imam ta računalnik.
Sliši se kot da bi bilo na matični (ni pa tako glasno) in to dela samo pod določenimi pogoji, npr ko odprem adobe reader (ni nujno da je obremenjen).
Bizarna stvar.

zee ::

slab ležaj od ventilatorja na CPUju ali MBju? ker pišeš, da se spreminja z obremenjenostjo procesorja, je zelo verjetno ta prvo - slab ležaj od ventilatorja na CPUju.

kaj za en procesor imaš?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

thaumasein ::

Imam pentium 4 (3.0GHz, lga775), vendar zagotovo ni ležaj na v3ntilatorju cpu-ja, ker sem ga za sekundo izklopil in se je piskanje nadaljevalo.

thaumasein ::

ista tema na CVILJENJE

faceonline ::

Disk al napajalnik.... enemu so dnevi šteti.

ab1tone ::

Kondenzatorji v napajalniku, probaj z drugim napajalnikom.
ab1tone


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Crknil napajalnik?

Oddelek: Strojna oprema
485177 (3557) Marko86
»

Nov PC glasen! Pomoč!

Oddelek: Pomoč in nasveti
142080 (1651) smacker
»

Pokvarjen napajalnik?

Oddelek: Strojna oprema
322171 (1476) patriot8gb
»

Čudno oglašanje računalnika

Oddelek: Strojna oprema
202166 (1819) Grizzly
»

glasen zvok

Oddelek: Pomoč in nasveti
5977 (897) OZZY

Več podobnih tem