» »

Nov PC glasen! Pomoč!

Nov PC glasen! Pomoč!

JamesTheKing ::

Zdravo,

še 1x se obračam na vas. Torej, včeraj sem sestavil PC, ki sem ga naročil iz nemčije.
Komponente:
- NZXT s340
- 500 Watt XFX P1-500B-XTFR Non-Modular 80+ Bronze
- WD Blue 1TB
- Crucial SSD 256GB
- GTX 1060 6gb....

Problem je ta, da je računalnik zelo glasen oz. ustvarja nekakšen vibrirajoči zvok. Ko sedim poleg računalnika niti ni tako hudo, najhuje je ko pridem v sobo in se sliši po celi sobi kako računalnik vibrira (tudi če z nogo pritisnem na mizo se čuti da miza vibrira).
Probal sem izključiti ventilatorje od ohišja, ampak zgleda da to ni največji problem (kljub temu da se vrtijo an 100% - ne vem zakaj). Mogoče HDD? Kakšne rešitve kako to odpraviti?
Res ne bom dolgo zdržal poleg tako glasnega računalnika. Moj prejšni računalnik (star 10 let) je bil tako glasen xD

Vsak nasvet je dobrodošel.

Hvala

smacker ::

Ugotovi katera komponenta povzroča vibracije. Drugače kot z izločanjem ne bo šlo. HDD lahko odklopiš, preklopiš na integrirano grafo in pol ti ostaneta še ventilator napajalnika in cpu cooler. Ta sta tolk narazen, da če kišto odpreš in prisloniš uho/roko ugotoviš, kateri trese. Ko odkriješ krivca, se prepričaj, da si stvar pravilno namestil (trdno privil vijake,...). Če ne moreš rešit, bo treba reklamirat.

JamesTheKing ::

Ko sem izklopil HDD je biloo dosti bolje, ampak se vseeno ni to to -.- kaj lahko naredim da vsaj to odpravim? Ker je res nadlezno

Nagi Bator ::

...se sliši po celi sobi kako računalnik vibrira (tudi če z nogo pritisnem na mizo se čuti da miza vibrira)

Postavi racunalnik dol z mize na tla, saj se vibracije prenasajo nanjo potem pa cela miza brni.

Miha 333 ::

Lahko, da vibrira pločevina ohišja. To je precej pogosto pri cenejših ohišjih. Poskusi z roko pritisniti na posamezne stranice ohišja.

Robertos664 ::

Miha 333 je izjavil:

Lahko, da vibrira pločevina ohišja. To je precej pogosto pri cenejših ohišjih. Poskusi z roko pritisniti na posamezne stranice ohišja.


Pri nzxt s340 pa res ja :). V biosu prilagodi cpu vent na silent, pa bo dosti bolje...

m0LN4r ::

Je samo glasno ali se tudi trese ohisje.
So vse stiri nogice ohisja na mizi ? Mas gumice okoi diska?
Ce na disku nic ne delas, nebi smel bit tako glasen kot opisujes.

Si 100% preprican da je vsak ventilator OK ?

JamesTheKing je izjavil:

Ko sem izklopil HDD je biloo dosti bolje, ampak se vseeno ni to to -.- kaj lahko naredim da vsaj to odpravim? Ker je res nadlezno

Ventilatorji graficne bi se morali izklopit, ce si vzel tapravo.
Verjetno si vzel tudi kako hlajenje za CPU ?

Tudi pri nzxt se lahko zgodi, da je bil quality check bolj bogi.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

JamesTheKing ::

m0LN4r je izjavil:

Je samo glasno ali se tudi trese ohisje.
So vse stiri nogice ohisja na mizi ? Mas gumice okoi diska?
Ce na disku nic ne delas, nebi smel bit tako glasen kot opisujes.

Si 100% preprican da je vsak ventilator OK ?

JamesTheKing je izjavil:

Ko sem izklopil HDD je biloo dosti bolje, ampak se vseeno ni to to -.- kaj lahko naredim da vsaj to odpravim? Ker je res nadlezno

Ventilatorji graficne bi se morali izklopit, ce si vzel tapravo.
Verjetno si vzel tudi kako hlajenje za CPU ?

Tudi pri nzxt se lahko zgodi, da je bil quality check bolj bogi.


Vse štiri nogice so na mizi. Gumice okol diska ŠE nimam.
Grafično sem vzel Gainward Gtx 1060 6gb Golden Sample, ventilatorjev pa še nisem uspel pogledati ali se vrtijo ali ne.
Hlajenje za CPU imam: http://www.mindfactory.de/product_info....

JamesTheKing ::

Je mogoče kdo od vas iz okolice Celja in bi bil pripravljen priti pogledat, če mi ne uspe porihtati tega???

m0LN4r ::

Mja ta grafa ima zero fan mode, tudi CPU cooler bi v idle moral bit zelo tih.

Ostajajo ti se ventilator v napajalniku, venti v ohisju in nenazadnje se lahko tudi kak kos pleha v ohisju trese.
Meni se je okvir za disk nenormalno tresel v opevanem Fractal dizajnu..
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

JamesTheKing ::

m0LN4r je izjavil:

Mja ta grafa ima zero fan mode, tudi CPU cooler bi v idle moral bit zelo tih.

Ostajajo ti se ventilator v napajalniku, venti v ohisju in nenazadnje se lahko tudi kak kos pleha v ohisju trese.
Meni se je okvir za disk nenormalno tresel v opevanem Fractal dizajnu..


Ventilatorji v ohisju niso krivi, sem jih ze izklopil pa je isto, za napajalnik pa ne vem. Je to sploh možno popraviti?
Ko bom imel čas, bom probal namestiti gumice okoli HDD namesto šraufov pa bomo videli kako bo -.-

m0LN4r ::

Za kake 2-3 sekunde lahko vsak ventilator ostavis, pa vidis keri je glasen mogoce so lezaji v kurcu.
Poglej ce se kje kake lopatice ne zaletavajo v kako nalepko.

Ce odklopis HDD, prakticno ni notr komponent, ki bi se tresle
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

JamesTheKing ::

Sedaj sem dal v biosu se 1x FANe na silent pa je bolje. Lahko imam to skos na silent ali ko igram igre dam nazaj na standard (recimo GTA V, Mafia 3...)? Pac se bo racunalnik pregreval ce pustim na silent med igrami?

m0LN4r ::

Nebi se smel.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

smacker ::

Miza ne bi smela vibrirat, tut če se vse vrti na 100%. En fan je zgleda fuč (slab ležaj ali pa udarja ob pleh/nalepko), razišči in izklopi/zamenjaj. Odpri kišto, ko brni s prstom ustavljaj fane enega za drugim. Na CPUju ga ne ustavit za več kot sekundo, z ostalimi pa se nimaš kaj bat.
Drugač pa namesti nek software za spremljanje temperatur, hwinfo+riva recimo, pa stunaj fan settinge za čim tišje delovanje in primerno hlajenje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ohižje za računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
273040 (2147) VANR
»

Novo ohišje in hlajenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
617380 (5789) solatko
»

Glasen ventilator- procesor

Oddelek: Pomoč in nasveti
354445 (3943) gddr85
»

SilentPC - ideja in izboljšave

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
313504 (2722) mr1two
»

Ventilatorji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10516570 (14239) IvoJan

Več podobnih tem