» »

MSI Wind

MSI Wind

ComputerBase - Lahek prenosnik Wind, odgovor podjetja MSI na ASUS-ov Eee-PC, bo po zaenkrat dostopnih informacijah trgovin, ki že pobirajo prednaročila, stal med 400 in 450 evri. Za ta denar bo kupec dobil prenosnik, težak približno en kilogram, zgrajene okrog Intelovega procesorja Atom, pri taktu 1,6 GHz. Razveseljuje dejstvo, da bodo računalniki opremljeni z 80 GB velikim trdim diskom (SSD je opcija) in 10,2 (tudi 8,9) palčnim ekranom, z ločljivostjo 1024x600 točk. Prenosnik bo po predvidevanjih mogoče kupiti poleti.



Izvorna novica na Computerbase: klik!

39 komentarjev

roli ::

Lepo, da ti mali prenosniki nadaljujejo svojo pot. Samo pogrešam kaj še cenejšega od EEEja in z večjo resolucijo - verjetno so to sanje. Ampak kaki eee z enako ceno in višjo resolucijo bi mi bil pa zelo všeč. Ker edini problem pri eeeju je resolucija - ni ravno primerna za brskanje po spletu bi rekel.
http://www.r00li.com

3p ::

Cel kup EEE podobnikov prihaja. Žal praktično vsi z Diamondville Atomom (poraba ni bistveno nižja od A100/A110 => baterija drži cca. dve uri), in tudi vsi brez zaslona na dotik. :/
Aja, drugače se bo pa tole prodajalo tudi kot Medion Akoya mini. Poleg klobas v Hoferju. ;-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 3p ()

OZZY ::

Za manj kot 500 evrov dobiš prenosnik, ki bo po specifikacijah boljši. Tko da ne vem kok se bo splačal če bo cena blizu 450eu.
Go with the flow.

kuglvinkl ::

OZZY, kateri to? Sej govoriva o subnotebookih, ne?

Celeborn ::

Mislim, da OZZY ne govori o malčkih.
If air travel is so safe, why do they call it a "terminal"?

OZZY ::

...jaz sem ciljal na navadne prenosnike. Meni ne igra take vloge neka majhnost ampak bolj zmogljivost. Je pa res, da 1 naproti cc3 kilam je razlika. Pri tem je prenosnost večja, zmogljivost pa slabša. Sicer pa vsak ki kupuje kupi tak prenosnik z razlogom. Tako kot je folk navalil na eee bo tudi ta prenosnik našel kupce, ki bodo z njim zadovoljni.
Go with the flow.

Mavrik ::

Ozzy: to so prenosniki ki jih lahko daš v velik žep. Ne primerjat tega s trikilskimi kravami ko rabijo svoj nahrbtnik.
The truth is rarely pure and never simple.

opeter ::

Ozzy: to so prenosniki ki jih lahko daš v velik žep. Ne primerjat tega s trikilskimi kravami ko rabijo svoj nahrbtnik.


Potem pa moraš imeti res velik žep. 8-O Morda v zimski plašč?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

jinzo ::

Tak majhni pa spet niso,... pa še večina zgreši pri dizajnih. Meni se od teh malčkov po izgledu edino HP-jev dopade.

urban99 ::

12" MSIjevi megabooki so bili čista zmaga. Pravi pocket rocket, ravno prav velik in kar zmogljiv. Pri 1024 resoluciji seveda ni za daljše delo, ampak temu niti ni namenjen. Pa moraš biti že kar snajper z miško za povrhu. Sicer pa odlična mobilnost že pri tej velikosti, edino avtonomija je bolj tako tako (2.5 ure max z optimizacijo), ampak pri vseh teh štekarjih naokrog to niti ni tak problem.

Aja, design je pa prav fajn, tipkovnica isto. Če ne bi imel "MSI" napisa bi ga z lahkoto zamenjal za jabolčnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: urban99 ()

todman74 ::

Tak majhni pa spet niso,... pa še večina zgreši pri dizajnih. Meni se od teh malčkov po izgledu edino HP-jev dopade.


Verjemi, ko ga postaviš poleg 15" HP-ja, je moj Eee res majhen.

deleted ::

Zakaj ima pa tale zadeva tolko lukenj na levem boku?

opeter ::

Zakaj ima pa tale zadeva tolko lukenj na levem boku?


Ker ima dva USB porta in 5 ethernet portov za UTP kable ;)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

steev ::

Zakaj ima pa tale zadeva tolko lukenj na levem boku?


Ker ima dva USB porta in 5 ethernet portov za UTP kable ;)



Verjetno zaradi hlajenja.
:|

IVo ::

Dobavljivi bodo naslednji teden, tako da bodo na prodaj sredi mesca. Izgleda pa čist hudo:

MSI Wind

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

kuglvinkl ::

A cena pri nas je že znana?

IVo ::

Še čakam na ceno... Sporočim takoj ko dobim info!
Edit: Cena bo cca. 480€ z DDV ; še ena zgodnja ocena MSI Wind Analasys

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: IVo ()

urban99 ::

večja resolucija na tejle mrcini je bolj ko ne za snajperje :)

AndY1 ::

Še čakam na ceno... Sporočim takoj ko dobim info!
Edit: Cena bo cca. 480€ z DDV ; še ena zgodnja ocena MSI Wind Analasys


Čaki, kako bo cena 480€, če se bo pa prodajal po $399-$549?

http://firingsquad.com/news/newsarticle...

Če bo cena pri nas 480€, ga bom pa iz Ebay-a naročil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndY1 ()

OmegaBlue ::

Ok tolk pa ne dam zanga ;)
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

krho ::

Jest tud ne. Za 400€ tečem iskat Polkna verzijo s tavelko baterijo. Za 480€ niti približno. Fantje ne bit pogoltni. Ameriška cena je 500$. -> nekje 320€
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

kixs ::

Ce zaokrozmo, bi morala biti cena pri nas okoli 350€. Sicer pa pocakajmo kako bo z cenami v nasi blizini.

Se pa vsekakor splaca pocakat na jesen, ko bo zunaj vsa konkurenca (Asus, Acer, Dell, HP, MSI...). Trenutno pa ima najvec tezav Intel z dobavo Atom procesorjev - vsi jih hocejo v velikih kolicinah ;)

lp

IVo ::

Fantje jaz ne postavljam cen... Te cene ki jih omenjate vi so v Evropi nabavne oz. tm tm. Moram priznati pa da je cena presenetila tudi mene, sam kaj češ...

OmegaBlue ::

Jah jebiga jih pa ne bodo kupovali, zato pa mamo konkurenco (upam).
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

trnvpeti ::

se 400eur prevec
eee901, 5-7ur baterija, pa ce bo tisti tudi recimo 450 EUR, potem winda nihce ne bo kupil za 400eur

IVo ::

Heh... Novi Asus EEEji bodo imeli približno isto ceno...

kuglvinkl ::

na začetku ;)

IVo ::

heh sej z vsem je tko... Sam vprašanje če hočeš čakat toliko časa, da cena pade...

kuglvinkl ::

Cene proizvajalci zelo hitro prilagodijo njihovim neposrednim konkurentom, ker če tega niso sposobni, gredo škampom žvižgat.

Sicer pa early adopter nisem...

whatever ::

Se pridružujem vsem tistim, ki bi za Winda odšteli do 400 eur. Saj jeseni, ko ga bom rabil, bo verjetno taka cena, morda še malce nižja, upam.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

jest10 ::

Nekeko mi Acer bolj diši, če bo res imel tako nizko ceno, kot je obljubljena

kixs ::

Ce bo Acer res okoli 300€, bodo tudi EEE 901 in Wind 9" v tej okolici +/-10€. Dell in HP morda malenkost vec.

jest10 ::

Upam le, da te zadevščine čimprej prispejo do nas.

whatever ::

Kateri Acer?
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

TgT ::

Hit'N'Run

H3ricH ::

A je kej novega mogoče o tem MSI-ju, sem gledal nekaj pa se ga tudi v sloveniji dobi že za 425€!

Jakob_X ::

Videl sem da ga obljubljajo na svetprenosnikov, ampak se je treba prednarocit in ce prav razumem je treba ze prej placati 100 eur are. Nekako ne bi nakazoval denarja potem pa zadeve ne bi bilo v slovenijo do jeseni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jakob_X ()

H3ricH ::

Se strinjam!!! A so mogoče kje točni datumi kdaj pridejo drugi prenosniki na trg, ter kdaj pridejo v slovenijo?

H3ricH ::

sm vidu, na bolhi ga že majo!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MSI Wind

Oddelek: Novice / Procesorji
399177 (5332) H3ricH
»

GeForce 7600 GS tudi za AGP

Oddelek: Novice / Grafične kartice
345705 (4424) opeter
»

Mnenje o tej konfriguraciji AMD64-6600gt

Oddelek: Kaj kupiti
242506 (2139) Depatres
»

MSI integriral Audigy 2

Oddelek: Novice / Zvočne kartice
163229 (2780) __luka__
»

katero graficno? geforce 6800GT? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
834889 (3177) Jeronimo

Več podobnih tem