» »

katero graficno? geforce 6800GT?

katero graficno? geforce 6800GT?

1
2
»

MEDENA ::

pr nas so cene podobne med GT in X800....cca 110K

in GT je boljša....

jurcy ::

Pomoje je bolj smiselno primerjat pro/non-ultra. Ker mata oba po 12 cevovodov. XT/Ultra, GT majo pa po 16 pipelinov.


Pomoje je bolše primerjavo naredit po cenah,saj bomo verjetno kupci jemali tisto ki nam za svojo ceno(v svojem razredu ponuja največ)-in tle GT zmaga :D


drugače se mi pa zdi zanimiva izjava PCformata: Če preselimo vojno grafičnih prvakov na ceste bi lahko zapisali nekako takole:Nvidia je razkošni mercedes, medtem ko je ati ultra hitri dirkalnik(Mislim da so mislili 6800ulta in x800xt:D )

Vesoljc ::

cim prej morjo PR rating uvest pa bo vse jasno 8-)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Caligula ::

DR M gre se za to, da vi kr neki po priporocenih cenah na kr neki strani,..
Ce gledas povprecje testov ATI za manj nudi vec oz enako.

Bo pa tud ATI spet podrezal Nvidio s kakim modelom k bo za enako veselja zahteval manj denarja,..

To ze en cas delajo. Mene zdej bolj zanima kako to, da je vse potihnilo okoli njihovega domnevnega goljufanja-ATI.
A kdo kej ve kaj je blo s tem pol?

Pa brez idiotskih-ja zihr so gulfal-me zanima ce so se pol kake kredibilne strani s tem ukvarjale poa do kakih konkretnih zakljuckov prisle.

Zheegec ::

Caligula; ATI naj bi uporabljal blinearno filtriranje namesto trilearnega (oziroma neko kombinacijo obojega), zato naj bi predmeti v daljavi izgledali slabše (opazne razlike ni), rezultati so pa itaq boljši. Kako je sedaj s tem v novih driverjih pa nimam pojma :8)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Dr_M ::

Caligula: spet bluzis tako kot vedno...
tvoje izjave so cist nerelevantne...

se vid, da si fanaticni pristas ATIja. pa ne mi spet s ksni butastimi izgovori.

nvidia je prehitela ati po desni strani. face it.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

zile ::

Samo v openGL. Čakamo, da ati napiše nove driverje za OpenGL. :D

profii ::

ti kr čak.............boš še dovgo........OpenGL je Nvidiin teren:D

Caligula ::

Ne, DR M, vidi se da si ti fanaticni p'ristas Nvidie.

So bli relevantni testi, ki so jasno dali vedet, da ATI za 400 USD ponuja veliko vec kot Nvidia za 500.
In Nvidia je zato vn vrgla "navito verzijo" za manj denarja.

In ATI jih bo spet v rit ugriznu in pa to, da ma ATI se vedno boljso sliko tudi pise v testih.

Beri teste-sam ne tiste za 3Dmark.

Razlika med mano in tabo je, da bi jaz Nvidio kupil, ce bo cena primerna performansam glede na konkurenco.
Ti pa se bos se v grobu drzal Nvidie pa tudi, ce bo vsem jasno da so vse ostale firme boljse.

Pa ne pozabi kako ste se pred meseciu eni piskali kako da nabijkam, da je mel 9800 bolj kvaliteno sliko v igrah kot 5900 pol ko so to v vseh testih potrjevali ste pa utihnili.

Meni je za firme vseeno. Ti pa si tukaj precej omejen.

Dr_M ::

Ne, DR M, vidi se da si ti fanaticni p'ristas Nvidie.

ne sodi mene po sebi.

So bli relevantni testi, ki so jasno dali vedet, da ATI za 400 USD ponuja veliko vec kot Nvidia za 500.

khm...ja...v parih testih, ampak v mnogih se tut izkaze da nvidia za $400 ponuja vec kot ATI za $500...

n ATI jih bo spet v rit ugriznu in pa to, da ma ATI se vedno boljso sliko tudi pise v testih.

se vedno verjames v te pravljice?

Razlika med mano in tabo je, da bi jaz Nvidio kupil, ce bo cena primerna performansam glede na konkurenco

ko bo ATI naredu spodoben graficni cip, bom kupu...brez skrbi

Meni je za firme vseeno. Ti pa si tukaj precej omejen.

omejen?? hehe...kdo se oglasa..:)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TribesMan ::

Caligula in Dr_M:

Debata naj se tukaj zaključi. Za dobro naše skupnosti.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Boki_ ::

Hm... X800 GT. Ve kdo kaj o tem?? Oklescen X800XT, 16 pipelinov, GPU 425MHz/900(450) GDDR3. Zanimivo, upam da bo kar dostopna, pa da se bo dala kar navit.
I'm back

Caligula ::

X800GT? To bo verjetno tisto o cemer sem govoril. Zihr kakih dobrih 300 $ al pa kaj takega.

Po mojem bo nekak identicna igra tole vse skupaj kot med 9800 pa 5900.
V bistvu zanimivo kak skok naprej sta obe firmi nardili samo neverjetno tud kok se razmerje med njima ni spremenilo.

Dr_M ::

dvomim da bo tok pocen...
to bo ubistvu konkurenca 6800GT, ker PRO ne more bit, ker je v vecini primerov prepocasen.

klik

cena pa mislm da bo nekje med XT in PRO.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Caligula ::

Ah, ko pride ven bo cena ze med 300 in 400 USD.

MEDENA ::

ATIju zamerim to ker nima grafične kartice ranga 6800...nekje 300$....

Kaj imamo pri ATIju?

9800PRO cca 200$- 50000 SIT
9800XT - jajca,škoda denarja
X800PRO 400$ - 100000 SIT

vmes pa ogromen prostor...

NVIDIA ima vsaj 6800.....itd....

Caligula ::

???

Boki_ ::

X800SE
X800Pro
X800GT
X800XT
I'm back

MEDENA ::

X800SE še ni zunaj....upoštevajte samo AGP...Ati nima poceni nove grafične, Nvidia ima 6800...

Boki_ ::

Kaj pa x600 in x300 serije?
I'm back

profii ::

X600 je 9600 na pci-x tk d ni nč posebnga.

Zheegec ::

X600 in X300 nista nič posebnega, ATI rabi X800XT @ X800GT, torej 16 cevovodov in samo nižje GPU/RAM frekvence. Potem pa X800PRO na $299, X800GT pa na $399 (po mojem).
X800PRO je bila boljša kartica od 6800GT dokler ni nVidia izdala novih driverjev, ker kot veste je NV40 čisto nova arhitektura in so morali izboljšati driverje, R420 pa je samo izboljšan R360/R350 -> več cevovodov in višje frekvence ter nov način kompresije.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

MEDENA ::

jA res je.....če bo ATI znižal cene potem bo ok drugače mu Nvidia s 6800 GT odvzema kupce....berem na forumih....večina jemlje 6800GTjke....

ČIP 008 ::

Na [H]ard|OCP so testirali na DOOM3 nVidia 6800 Ultra, ATI X800XT-PE in nVidia 6800 GT. Na PCI-Exspress vodilu je ATI gladko izgubil v vseh testih. Malo bolje pa se je izkazal na AGP tu je v sedmih testih premagal 3x GT in 2x Ultro.:D

Caligula ::

PCI express? to pomeni, da ga se niso zoptimizirali kar nam nekaterim sploh ni pomembno, ker bo se leta nekoristen za graficne.

Jeronimo ::

ČIP: povezave nisi dal

No.... POVEZAVA.

:)
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

Dr_M ::

no ja..za doom3 je gf6800 (kerakoli verzija) itak edina logicna izbira... x800 nima za burek.
sm biu pa kr presenecen nad velikimi razlikami, ker v drugih spilih so razlike zelo mejhne, 1x v prid 6800, drugic spet x800, ampak v doom3 je pa mal drugac :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Fury ::

Jap, pozna se da GF dela rendering v z-buffer/stencil-buffer only z 2x hitrostjo, kar se pozna takrat ko doom3 fila svoje sencke v stencil buffer, kar GF dela 2x hitrej kot radeon.

hatch ::

Kje so moderatorji ko je brisanje res potrebno? Od vseh postov, ki ste jih napisali sta 2 on-topic... vse ostalo je offtopic!

Sedaj pa back on-topic ker mene tudi zanima..

KATERO GF 6800GT kartico naj kupimo? Katera je najboljsa? Jaz bom kupil cez cca 2 tedna..in sem pripravljen dat do 120.000sit za GF6800GT. (ja mam radeona zdej sam nehte mi srat z x800, ker je GF800GT trenutno boljsa in hitrejsa)

Dr_M ::

hatch: pr nas je izbira se bl bedna, tko da ce jo hoces met, bos kupu tist kar bos dubu, razn ce bos pocaku se ksn mesec al pa vec :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ČIP 008 ::

Hatch če imaš pripravljenih 120 tisoč sit potem ne vidim nekega velikega problema glede izbire. Sam bi pa od 6800 GT gotovo izbiral med MSI, Leadtek in upam da bo v kratkem Abit naredil dobrega ubijalca DOOM3.8-O

Jeronimo ::

hatch: ne se razburjat. Bolje imeti temo malo variabilno, kot pa imeti opdprtih 200 podobnih tem.
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

hatch ::

Ma sej jaz to stekam.. v drugih threadih pa moderatorji brisejo kr vse.. kar je le malo mimo topica.
Sam ta dvojna merila mi grejo na kurac..

Jeronimo ::

Forum moderira več osebkov.

Moderiranje je pač zato relativno in povezano z percepcijo posameznika. Nekateri so zadrgnjeni, naketeri bolj liberalni.
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična od 80000-100000 SIT ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
564233 (3551) RC14
»

nVidia Geforce 6800 Ultra ali ATi Radeon X800 XT

Oddelek: Kaj kupiti
312492 (1703) kuglvinkl
»

"High-End" graficne kartice in cena v prihodnje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
1547869 (4515) ombre
»

ATI vS nVidia

Oddelek: Strojna oprema
211679 (1163) Caligula
»

6800GT ali X800Pro...katero bi izbrali?

Oddelek: Kaj kupiti
161262 (998) Primoz78

Več podobnih tem