» »

Rabim plata, procesor in rame. Predlogi

Rabim plata, procesor in rame. Predlogi

Pesimist ::

Moj obstojeci sistem je :

AMD X2 4200+, 3Gb DDR1, Asus a8nSLI, 8800GT, LC 550W


studiram da bi zamenjo torej plato, procesor in rame.

E8400 184€
ASUS P5K P35 89€

Ram? nimam pojma. 1333Mhz? ali 800Mhz? Najreje 4Gb v dveh palcah ce je mozno.
Seveda bi tudi reje 4 core procesor ampak mislim da ni realno se zdaj oz nevem kak koli bi obrno ce bi se splacalo. Do 50€ bi verjetno bil pripravlen dati vec ampak potem pa je tudi dosti pocasnejsi 4 kurc.

Ce se ma kdo kaksne predloge ali cenejse cene, kr na dan z njimi.
  • spremenilo: Pesimist ()

mesoreznica ::

Se strinjam z tvojo izbiro. E8400 je way to go. Kar se plate tiče kaj pa kak Gigabyte DS4 če misliš navijat, ali pa hvaljena Foxconn Mars.

Rami pa nekaj takega: KLIK

Čeprav te 2GB ploščice imajo vse neke visoke latence.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

Pesimist ::

Hm. kaj se splaca gigybte? kolko sem gledal je najcenejsi DS4 120€ pa se 1066mhz ramov ne podpira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

mesoreznica ::

Hm. kaj se splaca gigybte? kolko sem gledal je najcenejsi DS4 120€ pa se 1066mhz ramov ne podpira.


Načeloma vsi hvalijo ASUS, jaz pa nisem zadovoljen z njim, zato priporočam Gigabyte. Če ti je DS4 predraga imaš DS3. Ampak DS4 ima odlično izvedeno hlajenje.

Kako ne podpira 1066?

Gigabyte GA-EP35-DS4

Frekvence spomina 1:
1200 MHz
1066 MHz
800 MHz
667 MHz

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Pesimist ::

heh nimas ti tudi asus v podpisu? :P

nevem navijanje mi nikdar ni zanimalo. Da bo pa plato treba menjat ob nasledni nadgradnji pa mi je ze visto jasno. Tak da za plato nocem davati vec kot je nujno otrebno. Niti SLI nocem vec.

sicer sem vido da majo Asusi crossfire. Kar se mi zdi dosti bolse kot Nvidin sli, sploh zato ker laho razlicno hitre graficne mesas, skoda le da so ATI graficne tak slabe zaenrkat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

PrimozR ::

Ne Gigabytke. Abit IP35 serija ali pa Asus P5K. Poglej še P5K-PRO. RAMI bodo v bistvu praktično katerikoli 800 MHz dobri, če pa hočeš navijat precej orenk, pa poglej 1066 MHz oz. poizkušaj najti micron D9 čipe (vsi Cruical RAMi, so nekaj dražji). Mislim pa da je bolj bogo s 4 giga kiti.

Pesimist ::

Ok tak mam zaj nagleano

E8400
Asus 5PK PRO
Mustek 1000Mhz 4Gb Kit

Pri Funtech.si 375€
NAKUPI.NET 390€ (zastojn poštnina)

Vsekakor se bom en vlki cooler vzel. Scythe INFINITY SCINF-1000 MUGEN ??? Za 50€?

Aja pa rami so kot 1000Mhz definirani. 5-5-5-15 al nekaj takega. Bodo ti vredu ali reje 800Mhz? Mislim se pozna kaj? Navijanje je vsekakor zanimivo ce mas dober cooler gor ampak nisem lih pro v tem. Tak da na zacetku sploh nebi, nakoncu pol.


zdaj pri funtechu je predplacilo pri NAKUPI.NET ni. Predplacilo se mi ravno ne dopade najbolj. :|

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

mesoreznica ::

heh nimas ti tudi asus v podpisu? :P

nevem navijanje mi nikdar ni zanimalo. Da bo pa plato treba menjat ob nasledni nadgradnji pa mi je ze visto jasno. Tak da za plato nocem davati vec kot je nujno otrebno. Niti SLI nocem vec.

sicer sem vido da majo Asusi crossfire. Kar se mi zdi dosti bolse kot Nvidin sli, sploh zato ker laho razlicno hitre graficne mesas, skoda le da so ATI graficne tak slabe zaenrkat.


Ja jaz imam ASUS v podpisu, pa nisem zadovoljen z njo, zdaj me že ta druga zajebava.

Če ne misliš navijat pol pa vzami ABIT IP35. In to je to. Najugodnejša pa ziher bolj kvalitetna kot ta drek P5K od ASUSA. Jaz bom zdaj že drugo nesel nazaj v garanciji, in tokrat nočem več videt ASUSA.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

PrimozR ::

Mam AB9 QuadGT, zelo zadovoljen, nobenih problemov, samo piska - posledica digitalnega napajanja AFAIK.

Pesimist ::

Abita pa ze dolgo nisem nikjer vido. Nisem vedo da se osbtaja :P.

Moja trenutna je tudi Asus in ko sem vse priklopo sem mislo da se mi bo ftrgalo. Miniaturni ventilator na cipovju se je vrtel z do 9k obrati ce se prav spomnim. Mislo sem da se mi bo ftrgalo. Tako vclijnenje in frcanje se v zivljenju nisem slisal. Pa sem ga dol spipal pa enga 2x vecjega delno gor zmontiral in to je to :P.

Digitalno napajanje? kaj je ze to? ;)

Anyway to ko sem napisal bom vzel te. Ce nima doben nic za na rame pripomnit kateri so meni kompletno neznana, nikoli se slisana firma. So pa 1000Mhz ce pri cemer koli pomaga to. >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

mesoreznica ::

Glej če ne misliš navijat so tisti rami overkill. Vzami ene supertalent ali corsair za manj denarja.

Drugače pa je Mushkin kvalitetna firma.

Po eni strani je škoda ne navit Intela. Poanta 1000MHz ramov je ko naviješ fsb v višave.

Če te navijanje ne zanima potem vzami ene 800MHz za malo denarja in to je to, ker ne bo nobene prednosti od 1000MHz ramov.

Pa veliko sreče z P5K, naj ti služi boljše kot meni. :)

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Pesimist ::

Ah sje bom navijal samo za zacetek le tistih 10% al kolko ti da Asus plata na izbiro. Tak sem tudi mel na moji trneutno. No dokler nisme dokupo se 2Gb rama in te pa negre vec niti 10% naviti. :S

Sem ze skoraj naroco pa sem zagledal Q6600 za isto ceno kot E8400. Jau......

Se da navit te procesorje brez da voltazo zvisas? Torej, da skoraj nic gretja ne dovedes?

mesoreznica ::

A ne P5K se pusti navit konkretno več kot 10%. Glede tega nimaš kaj pripomnit P5K, ima nastavitev da te v riti stisne.

Moj proce je šel iz 333 fsb, na 430 fsb na stock voltažah, torej iz 2.33GHz na 3.01 GHz. In tako laufa stabilno.

Kolk se posamezen proc navije je pač odvisno od primerka. Pomoje bo E8400 šel do nekje 3600 MHz na stock voltažah.

Kaj boš z Q6600? A rabiš dodatne core za kako delo? Drugače bo E8400 hitrejši.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Meizu ::

Hmpfhh, nevem kaj boš delal s kompom? Igral? Če bo, potem se bolj splača E8400. Drugače za "multi-task sistem monster" pa bi blo fajn po Q6600 poseč. Če maš kej več dnarja pa po Q9450, stari enega takega bi si pa takoj omislu, da imam dnar v roki...:)

Pesimist ::

Ok sem ze naroco 8400 pri funtechu te. Zaj pa nakazat dnar. Naja upam da so zanesljivi pa nebom cisto tretje stvari dobo.

No sej za navijanje se mi tak gre samo pri stock voltazi. Ker za visanje onega in drugega pa nimam pojma.

Drugace sem pa se tega naroco. Scythe Orochi SCORC-1000.
Baje je najtisji ker se vrti samo z 800 vrtljaji. Infinity sicer bol efektivno hladi je pa nekaj glasnejsi. Noja. Tisina mi je kr dosti pomembna v kolikor me nebo bendi Club 3D preglasil spet, ker ta pa nima moznosti kontrolirat vrtljajjev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Meizu ::

Jst sm hotel pri njih naročit 8800GTS 512mb. In so mi neki zajebavali s tem predplačilom. Celo zatrjevat so mi šli dejstvo, da je predplačilo kao edina možnost za pošiljanje prek pošte. Sm jim reku, da ravno zaradi teh komplikacij prekinjam naročilo, ter zdraven navrgel še dejstvo, da je veliko ljudi od nakupa pri njih odvrnilo ravno tele oslarije s tem predplačilom. In sm jim svetoval, naj poštimajo to zadevo. So rekli, da bojo ohranili takšen način poslovanja. SKratka, jst pri njih nebi kupoval... Na koncu sm kupu 9800GTX prek AGT.si in je vse ok. Poglej raje malo pri AGT.si ali pa Mimovrste, ni napačna izbira.

Pesimist ::

Hm... Pri Nakupi.net sem priso na 390€,
Funtech 375,
solo.si nimam
Sestavi.si kar nekaj drazje.

Mene je dozaj tudi vedno funtech odvracal zaradi tega poslovnea modela.

bom se pogledal te AGT, mimovrta pa je vedno bla draga kolko se spomnim.

mesoreznica ::

Ja jaz k funtechu grem samo kupit fizično tja, ker so blizu moej službe. Nakup prek neta imajo pa čisto idiotski. Tudi jaz ne bom predplačil delal, plus tega da se moraš ejbat z emaili. LOL. Kr neki. Cel svet posluje normalno oni so pa nekje v kameni dobi ostali. Ampak če jim tako gre, tudi prav.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Meizu ::

Sawyer, Mimovrste so drage, ampak še vse kar pri njih kupiš nekako dela, če pa ne, se da komot z njmi vse zmenit za zamenjavo... Vsaj moje iskušnje z njimi so pozitivne...

Pesimist ::

Ok thx. AGT je cool. Se cenejsi so :P. Sicer sme cooler mogo za Mugena zamenjat ampak mislim da 1200 vrtljajev tudi nemre bit glasno nevem kak :P

mesoreznica ::

Ja pa AGT ni nikoli blem z garancijo, so ful vredi dečki tam. Se da vse zmenit. Če ti je cena OK priporočam.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

DJ MartiNi ::

Tudi meni je AGT bolj fajn kot Funtech.
Ryzen 7 7700/ASRock B650 LiveMixer/2x16GB G.Skill Ripjaws S5 5200/RX 580 8GB
Athlon X2 BE-2400/Foxconn A7DA-S/2x2GB Mushkin PC2-6400/Radeon HD3300

novinec09 ::

E8400 BOX = padla cena. 176 EU

Meizu ::

Sej, pravim, pri AGT naročil 9800GTX in sem zelo zadovoljen. Tudi po telefonu so mi zagotovili, da so oni poštena firma, ter da če bo šlo kaj narobe, naj samo njim sporočim, bojo zamenjali. OK, teoretično so prijazni, ko bo pa nuja, bomo pa videli kako bo v praksi :)

mesoreznica ::

Sej, pravim, pri AGT naročil 9800GTX in sem zelo zadovoljen. Tudi po telefonu so mi zagotovili, da so oni poštena firma, ter da če bo šlo kaj narobe, naj samo njim sporočim, bojo zamenjali. OK, teoretično so prijazni, ko bo pa nuja, bomo pa videli kako bo v praksi :)


Ti jaz iz prakse govorim. 3x že menjaval pri njih. Enkrat brez računa. So me poiskali v compu pod imenom in menjali zadevo.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Meizu ::

Ok, super, me veseli, da niso takšni butli, kot oni v Kup.si... POVDARJAM: Da nebi slučajno kdo kupoval pri spletni trgovini http://www.kup.si!! Odločno odsvetujem! Sm mel tolko problemov z njimi, sploh si nism mogu garancije uveljavit, skratka približno 700€ stroškov sm imel z njimi. Zame dovolj, da ne kupim pri njih NIKOLI VEČ!

Pesimist ::

Cena kr padajo.
btw. Baje bo RAM narasto ta teden kr opazno v visave. Tak da E8400, Q6600 sta ze 170€ danes. Zanimivo. Samo sevedno kar krepko nad 145 :P.

Pa zakaj padajo tak zdaj? Je bilo kako nizanje najavleno spet ali je to komaj pozna reakcija nasih?

Drugace pa ta elektronika.si zgleda da je trenutno najcenejsa trgovina v sloveniji? Alo pa le najbolsveze updejtana? :O

Drugace se pa baje 800Mhz rami daj ebolse navijat kot ti 1000Mhz ko sem jih izbral? Kiri so te solidni navijalski pol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Meizu ::

Kakšne Tracerje si kupi za navijat al pa kej podobnega... Mushkin mogoče.

Kibby ::

Sawyer elektronika nabavlja vse v tujini, zato je tako poceni... Cene padajo zato ker nasi vedno majo zamik, konec koncev dokler staro zalogo ne prodajo nemorajo dajat po novih nizjih cenah... Dino pa lepo takticno igro igra... cena rahlo niza, ampak postopoma, tolk da ostane korak pred Slo konkurecno. Saj pametno, dokler gre, why not... Sicer pa nevem kako je folk zadovoljen s tole elektroniko, ampak sam nevem ce bi kaj tam jemal, prevec sumljivo vse skup deluje, ne pravim pa da ni pozitivnih izkusenj, saj konc koncev je vse odvisno od srece, eni pac dobijo vse bp, eni pa majo same tezave.

trnvpeti ::

kako je z elektroniko? z garancijo, menjavo, dobavnimi roki, odzivnostjo ipd

novinec09 ::

Jaz imam samo dobre izkušnje-zato pa priporčam. :D

Ponavadi imajo napisano, kaj je na zalogi-če ni pa ponavadi kar hitro dobavi-seveda odvisno od tega kaj kupuješ.
Saj imajo mail-piši jim in vprašaj, pa boš videl.

Glede garancije pa so mi vedno zamenjali z novim ali pa sem počakal par dni, če ni bilo na zalogi. Nimam pripomb.

Kibby ::

Si osebno nesel k njemu ali si posiljal po posti?

novinec09 ::

Osebno. Sem iz MB, delavnico pa ima malo iz MB.

Pesimist ::

Aja v Mbju so locirani? Tolko bolse te. Ruše. A niso tam same barabe? :=)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

GrimReaper ::

Ok thx. AGT je cool.

Tale TNT dostava mi tut ne dopade preveč, najraje grem na pošto iskat če me ni doma.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

GrimReaper ::

Še prva izkušnja z Elektronika.si. Ker so imel WD 640GB za samo 86€, sem ga naročil. Takoj zatem sem dobil sporočilo da je diskov zmanjkalo in pridejo šele čez 3 tedne. Torej hitro odzivnost jim štejem v plus. Istočasno so tudi spremenil ceno na 95€. Seveda sem preklical naročilo.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

novinec09 ::

Mogoče jih je zmanjkalo in so zato malo ceno dvignili, da jih nebi kdo naročil, ker je treba njih dolgo čakat?
Možnosti je dosti.
Torej 640GB diskov nimajo? Na strani sicer piše, da je Samsung 640GB na zalogi.:\

mesoreznica ::

Elektronika.si ima vse na zalogi dokler ne naročiš. :)

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

trnvpeti ::

a tako je to:)
kolk pa cakas pol?

novinec09 ::

To pa ni res. Jaz sem vedno dobil, če je pisalo "NA ZALOGI". :D
Če ni pisalo, pa sem dobil v roku max. 1tedna, razen, če dobavitelj ni imel na zalogi-potem je pa res bilo treba dolgo čakat.;((

trnvpeti ::

no novinec, povej kaj je na zalogi od diskov?

GrimReaper ::

Samsunge majo na zalogi, sej ti piše zraven.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mi lahko svetujete pri nakupu novega računalnika?

Oddelek: Kaj kupiti
211765 (1314) Han
»

Kupujem procesor in plato,mnenja,cene. (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
24413804 (9081) Racunalnik
»

PC po komponentih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1137224 (5027) Gutjerez
»

Nov Racunalnik tja do 1000 € (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
906741 (4597) Veteran007
»

Nov računalnik (kišta, monitor, miška in tipkovnica) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1429010 (5977) charlotte

Več podobnih tem