» »

Nov Racunalnik tja do 1000 €

Nov Racunalnik tja do 1000 €

1
2
»

trnvpeti ::

intel q6600 na 2.4Ghz, boljsi pri igrah
amd q9500 je na 2.2Ghz in ga pelje scat pri divx, encodiranje
zakaj je potem q9500 slabsi?
a ker se ne da tolk naviti?

x45 ::

eni majo res čudne in slepo verjamejo v precenjen intel. 2 jedra več so lepa zaloga za prihodnost. Za svoj denar pa amd nudi precej več - definitivno. poleg tega je CF boljši sistem od SLI.

Plata je pa prava tista msi z 790x čipsetom za 85 eur.

tilinho20 ::

x45: Zakaj pa takole nikoli ne rečeš?
E2200, plata za cca. 100 pa je. Pa še veliko zaloe za navijanje z samo višanjem FSB-ja.
Za 170 odličen potencialski navijalski sistem. Tako navijanje pa bi moral vsak človek znat (čeprav še nikoli ni navijal). Pa še eno vprašanje zate. Zakaj vsakemu rečeš, da naj kupi AMD-jec sistem, pa da maš 2 jedri več, čeprav bo namenjen za igre? Trenutno so quad slabši v igrah. Kupovati za prihodnost pa je brezveze. Glede jeder je tr. tako, da jih kupiš glede na potrebe.

x45 ::

Sem delal z E2180 pa enimi drugimi podobnimi C2D tud Q6600.
Pri vseh sem oipazil , da cukajo ( zgleda da ga bremza fsb - oz ma prepočasno komunikacijo med jedri ) .

Razočaran sem bil ker je poleg tega da je dražji cpu ma slabše score precej cuka in bolj se greje ( inteli nekje 40 st amd povprečno 28 st. ). plošče so dost dražje za intel, če daš pa neko poceni pa tak nimaš nič. Primerjal sem ga z X2 4600 amd jem. kaj bi šele blo pri quadu x4 9500.

Naviti sistemi pač da intel ker gre višje boljše score v igrah .

Zarad tega in zarad ohranitve konkurence ( ne bi rad kupoval intele čez 2 leti po 2000 eur in več ) 8-O :)) :\ ter zarad tega ker AMD nudi več, extremno navija pa malo kdo je AMD boljši za svoj denar v vseh pogledih.

M-XXXX ::

x45 nevem ali bi se smejal al jokal pri tvojih postih>:D
Pri vseh sem oipazil , da cukajo ( zgleda da ga bremza fsb - oz ma prepočasno komunikacijo med jedri ) .

Le kako to da si to opazil LE ti?

Razočaran sem bil ker je poleg tega da je dražji cpu ma slabše score precej cuka in bolj se greje ( inteli nekje 40 st amd povprečno 28 st. ). plošče so dost dražje za intel, če daš pa neko poceni pa tak nimaš nič. Primerjal sem ga z X2 4600 amd jem. kaj bi šele blo pri quadu x4 9500.

Slabši score? spet bluziš da glava peče? Nazadnje ko sem ti DOKAZAL na stock frekvencah in je bilo kašne 25% hitreje pa ne šteje več? In nič se bat: AMD NIMA 28C, pa od kdaj plošče za Intla dražje? Matične za quada se dobi za 60€!!!!

Naviti sistemi pač da intel ker gre višje boljše score v igrah .

Že nenavit je bolši v igrah, aplikacijah, benchmarkih (razen v memory- sam to itak nima kašne večje reallive vrednosti), ko pa naviješ pa bi rabil ravno 2 AMD quad cora!

Zarad tega in zarad ohranitve konkurence ( ne bi rad kupoval intele čez 2 leti po 2000 eur in več ) ter zarad tega ker AMD nudi več, extremno navija pa malo kdo je AMD boljši za svoj denar v vseh pogledih.

Tukaj se strinjava (AMPAK samo glede prvega dela) in 2000€ NE BO, ker če AMD propade se tudi Intlu SLABO piše.
In če procesor naviješ v 15s za 50% to NI extremno navitje!

eni majo res čudne in slepo verjamejo v precenjen intel.

Eni pa res verjamejo v totalno zanič procesor, ki ni v ničemer konkurenčen. (sicer je bilo tole pretirano ampak je ravno tako primeren odgovor kot tvoja trditev)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

kozmy ::

@tilinho20: Ne vem zakaj bi bilo kupovati 4-jedrni procesor za prihodnost brezveze? Nekateri pač ne kupujejo na 1, 2 leti novih komponent, in se vsekakor splača kupit 4-jedrnega.

tilinho20 ::

Nekje sem slišal mislim da za Tereno. Novi proi. procesorjev. Res pa je če ne bi AMD spustil cene, potem bi bil e8400 sigurno najmanj 250 eur če ne 300.
x45: Spet govoriš o extreeeeeeeeeeeemnem navijanju?

tilinho20 ::

Za prihodnost je malo neumno saj bodo novejši quadi boljši in nisi nič naredil, če si prej kupil quad.

x45 ::

neumno je da duala ( intel 8xxx ) kupiš za več dnarja zdaj kot quada 9500 ( AMD ). pa še primerljive plošče so dražje, pa da ne bi ostalo našteval .....

trnvpeti ::

m-xxxx
kje plosca,katera za quad intel
kolk se da navijat

trnvpeti ::

ce kupujes za igre ni neumno vzeti intel 8xxx

M-XXXX ::

trnvpeti recimo Asrock 4COREDUAL-SATA2 za 60€ pa ga boš navil na 3-3.2 ghz minimalno! (cena matične 60€)

neumno je da duala ( intel 8xxx ) kupiš za več dnarja zdaj kot quada 9500 ( AMD ). pa še primerljive plošče so dražje, pa da ne bi ostalo našteval .....

Še bolj neumno pa je da je tudi dual marsikje HITREJŠI, če pa so single threat aplikacije pa itak pelje AMD-ja scat!

x45 ::

tale Asrock je plata za pisalne stroje.... škoda še duala kaj šele quada gor dat. Za intela nimaš pametne plate pod 100 Eur.

M-XXXX ::

In zakaj nebi bila dobra? Na tej matični bo ravno tako delal kot na neki bolši! In pod 100€ imaš tudi Asus P5K!

kozmy ::

@tilinho20: jao, kupuje se zdaj, ne pa čez pol leta.. Potem ko bodo prišli boljši 4-jedrniki pa lahko rečeš, kaj bom kupo, če itaq pridejo boljši.. Nekateri kupijo (pa pravim na splošno) računalnik 1× na 3-4 leta, in čakajo res do zadnjega, da spet kupijo novega.. In v takem primeru, se vsekakor splača vzet 4-jedrnika, pa če čez pol leta ne vem kaki procesor pride ven..

tilinho20 ::

Ah, računalnik bolj težko zdrži 4 leta brez nadgradenj. Pa kupuje se glede POTREB!!!!!!!!

kozmy ::

Vrjami, da jih dosti ''preživi'' 3-4 leta brez nadgrajevanja.. Očitno ne poznaš nobenega :)) Valda da se kupuje glede na potrebe za kaj bo rabil računalnik, samo pravim da če mu ni v navadi kupovati novi procesor vsako leto, se splača vzet 4-jedrnika.. Pač odvisno od njega..

tilinho20 ::

Pa odvisno tudi katerega 4-jedrnika...

kristko ::

kero grafično naj vzamem od 9600GT, ker jih je veliko... tam med 150€, pa do 220€. hvala :)
kristko

Volta ::

Večina ljudi ti bo rekla - najcenejšo. Se pridružujem, vendar izvzemam Club 3D zaradi slabih izkušenj. Seveda to ne pomeni, da pa tebi ne bo dobro delovala. Jaz bi ti priporočal kakšnega Leadteka, Gainwarda, XFX ali kaj podobnega. Seveda vzami najcenejšo izmed teh firm, ker so vse po mojem mnenju kvalitetne.

kristko ::

ja, se bom kar za gainwarda odloču... hvala. zanima me še napajalnik, katerga nej uzamem, pa da bo kokr tok pocen? hvala
kristko

Volta ::

Pomoje, če imaš drugače energijsko manj zahtevno mašino vzami kar kakega LC Power 560W ali kaj podobnega, ti bo čisto zadosti. Če pa nameravaš odšteti kaj več, potem pa vzami kakšnega LC Hyperion, Arkangel, Corsair 520W ali kaj podobnega v tem cenovnem razredu. So pa vsi okoli 100W precej kvalitetni in dovolj za skoraj vsako gaming mašino.

LP

MaDrung ::

Pozdravljeni!
kupujem si sledec PC:
e8400, ki bi ga navil cez 4GHz
MB: asus a5kc
ram: 2x1GB 1066
8800GTS 512MB
in ostale komponente...
Vse skupaj bi navil in me zanima ce je ta napajalnik zadosti, ker ga ze imam in ga ne nameravam menjevati: http://www.mimovrste.com/artikel/114045...
skratka imam lc6480s-480w.

tilinho20 ::

Jaz ti to predlagam:
E8400
Scythe mugen
P5K-PRO
2x2gb Teamgroup xtreem dark 800 mhz (so boljši od 1066)
8800GT ali GTS
napajlc pa kolikor vem je ta bolj slab

MaDrung ::

hvala za odgovor, vendar sem samo spraseval ce si mislite, da bo napajalnik zdrzal polno obremenitev?
drugace pa tudi ciljam na E8200 navit na 3600MHz, ce bo 4GHz prevec.
LP

tilinho20 ::

E8200 se bo umaknil iz prodaje, saj ga bo nadomrstil E8300.

Ted ::

Tale LC napajalnik je vse prej kot slab, na 12v ma 2 18A liniji.
Mah...

tilinho20 ::

No, kolikor jih jaz poznam. Sicer pa teorija ni vse.

Rock_star ::

Zdravo!
Zanima me kaj menite o tej konfiguraciji, namenjen bi bil predvsem igram.
E8400,P5K Pro matična in od Gainward 8800 GTS grafična. Za rame,disk,optično enoto in napajalnik še nevem(lahko kaj priporočate).
Lp,sašo

tilinho20 ::

ram recimo Teamgroup xtreem dark 800 mhz, enota neki od Samsunga, disk tudi od Samsunga pa napajlc recimo kak Arkangel ali Hyperion.

Rock_star ::

Zanima me če bodo igre vredu laufale s tako konfiguracijo, kot sem jo zgoraj napisal?
LP,sašo

Kibby ::

Zakaj nebi?

Rock_star ::

No,pač zanima me če bodo te nove igre vredu laufale na visoki resoluciji in vidokih detajlih, pa da ne bom rabo pol spet čez eno leto nov računalnik.Pa sem pač mislo če je kaka druga kombinacija za isti denar boljša, kot pa ta ki sem jo navedo.

novinec09 ::

Če ne misliš navijat v višave, lahko tudi vzemeš P5N-D ploščo in 2X 8800GT v SLI-boš lahko imel na Very high detajlih. >:D
Glede na sedanje cene te bo stalo cca 50€ več od komponent, ki si jih napisal.

novinec09 ::

Recimo takšen sistem. Bi moglo zadostovat za kakšni 2 leti ali pa še več-odvisno od tega, kako zahtevne igre bodo prišle ven. ;)

opeter ::

Če gledamo porabo je Phenom še vedno zelo slab v primerjavi z Intelovim Q6600.
Ko boste sami začeli plačevati elektriko, boste takšne zadeve kar nekajkrat premislili.

Testiranje 35 različnih AMD-jevih procesorjev

If the computer is equipped with the most energy efficient Sempron, the 64 3000+, the PC system’s energy costs (excluding monitor) are about $82 (53.21 Euros) per year. The smallest Dual-Core BE processor only costs $3.05 (1.98 Euros) more per year.

At $124.50 (80.83 Euros), the Quad-Core Phenom system is better than the Athlon 64 X2 6400+. The two times higher energy consumption of the Phenom during standby is not noticeable for the average user when compared to the fastest Dual-Core Athlon: there is only about $6.32 (4.10 Euros) more in electrical costs over the year. It’s obvious that the Phenom processor has the highest energy costs out of all of the AMD desktop processors.


Po mojem daleč najboljši nakup je procesor serije Athlon X2-BE, sploh če gledam porabo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Rock_star ::

Kaj pa če obdržim tako konfiguracijo, kolko Watni napajalnik bi rabil najmanj,da bi mašina normalno laufala.
Lp,sašo

Zimavc ::

Se bom pa še jest urinil temo.

-ASUS P5K-C
Intel core2duo E8400
OCZ 2 GB KIT 800MHz, HPC Hlajenje
XFX nVidia 8800gts alpha dog edition
WD 500gb, 7200rpb, 16mb
Chieftech
LC POWER 600W

Kaj pravite na to? Predvsem imam problem pri izbiranju grafe. Če priporočate cenejšo, v kaj od ostalih komponent bi naložil denar?
lp

novinec09 ::

Jaz ti predlagam 8800GT in preostanek denarja vloži v več rama.
Pa ploščo vzemi raje navadno P5K, brez "C" in razliko vloži v hlajenje procesorja (V primeru, da nameravaš navijat).;)

Rock_star ::

Kaj pa če obdržim tako konfiguracijo(E8400,P5K Pro matična in od Gainward 8800 GTS grafična), kolko Watni napajalnik bi rabil najmanj,da bi mašina normalno laufala.
Lp,sašo

Veteran007 ::

Mislim da se splača malo počakat pri nakupu procesorja in grafičnih kartic.Za procesorje je Intel najavil, da se bodo starejši modeli kar krepko pocenili(q9300?).Mogoče grafična (BFG) 9800gtx .
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen računalnik kupiti??

Oddelek: Kaj kupiti
201865 (1293) tilinho20
»

Nakup računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
151806 (1477) Spikster
»

Nakup računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
737561 (5550) Goli
»

Nov računalnik (kišta, monitor, miška in tipkovnica) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1428750 (5717) charlotte
»

Nov comp

Oddelek: Kaj kupiti
292000 (1441) IVo

Več podobnih tem