» »

Nov računalnik (kišta, monitor, miška in tipkovnica)

Nov računalnik (kišta, monitor, miška in tipkovnica)

1
2
3

tilinho20 ::

Miška bo Logitech MX518. Računalnik bo namenjen pedvsem igricam. Drugače pa hvala za odgovore Urc. Poročam kaj se bo zgodil.

tilinho20 ::

Meizu: Hvala tudi tebi.;)

Meizu ::

ni panike;)

tilinho20 ::

Ali kdo ve koliko ima E2200 multi-ja (multiplier)?
EDIT: Sem že izvedu, da ima 11. Ali se potem E2200 bolj splača od E8400? Procesor mislim navijat.
Ali pa E4500?

Zgodovina sprememb…

PINki ::

Ne ker se E8400 boljše navija! Manj greje, manj voltaže rabi itd.

PINki ::

Edino če si zadovoljen s 3.0ghz saj prideš do te frekvence z vsakim c2d.

tilinho20 ::

OK. Sej sem se že spremislu. Bom kar raje E8400.

tilinho20 ::

Mene neki zanima. Najbrž me je trgovec čist nategnu. Pravi, da pri Maximus Formuli lahko menjaš voltažo in imaš okljenjene množilnike, pri P5E. Pri PcPlus-u so pa mi rekli, da bo P5K-E dovlj zame.
Ali mi kako drugo plato priporočate? Aja, navijalo se bo zelo.

Meizu ::

Ma pomojem, razen PCIE2.0 ni nič kej tazga kar P5K-E nebi imela. No, vsaj jst ne bi opazu razlike. Govorim tko od oka, nism šel natančno gledat, ampak predvidevam, da je tko...

tilinho20 ::

Ali na P5K-E lahko dobro naviješ grafično?

debil ::

Od kdaj je pa od matične odvisno navitje grafične?

Meizu ::

Mah grafično lahko itak naviješ povsod dobro, bolj se gre za proc. Tale P5K-E pa je ravno prav za tvoje potrebe navijanja.

Edit: Jao, prehitiš me za 6 sekund...:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

tilinho20 ::

debil: Moram priznat, da se na navitje niti ne poznam tako dobro. Glede grafične sem vprašal samo zato, ker nisem vedel, da ni to tako važno katera plata je.
EDIT:
Edit: Jao, prehitiš me za 6 sekund...:))
:D :D

Zgodovina sprememb…

tilinho20 ::

Sej ima P5K-E tist, da pri navijanju lahko vržeš na default? Se mi zdi, da je tist CMOS, ampak mogoče se motim.
Ali je Razer Deathadder dobra miška? Podloga bo najbrž Icemat 2nd Edition.

bluefish ::

Reset oz. Clear CMOS oz. restart BIOS-a ima vsaka matična plošča.

tilinho20 ::

Hvala.

tilinho20 ::

Ali je Razer Deathadder dobra miška? Mogoče bom kupil Logitech MX518, ampak moram prej probat obe v špilih.
Podloga bo najbrž Icemat 2nd Edition.

tilinho20 ::

Sej se da z P5K-E navit E8400 na 4,5 ghz? Pa dvigovati voltažo? Trgovec me je čist zmedu;( ;((

Zgodovina sprememb…

Codename_47 ::

Precej je tudi odvisno od procesorja, sicer pa navijanje C2D ni samo poviševanje FSB, kot mogoče misliš ti. Za 4.5GHz rabiš že kar nekaj skilla.

IVo ::

Hehe pozdravljen! S čim sem te zmedel? Če ste bili zmedeni bi vprašali... Bi vam bil z veseljem bolj razložil. Sam povedal sem vam da so naši fantje na servisu enega E8400 z tistim hladilnikom o katerem smo govorili, navili na 4,5GHz. Zdej nikoli vam nisem rekel da boste tudi sami dosegli tako frekvenco, ker v to navijanje ni bilo vloženo osnovno znanje... Rekel sem vam pa tudi da sem sam na tej matični dosegel 3900MHz kar je za q6600 odličen overclock...ni mi jasn zakaj bi bili jezni...Kolikor sem sam razpoznal z vajinega obraza sta bila zadovoljna ko sta odšla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: IVo ()

tilinho20 ::

IVo: Nisem tebe mislil. To so mi pri AGT povedal. Sej je un itak mal mutil. Ti si lepo povedal. Vse pohvale nate. Mislim, da si se mal zmotil pri računu. Ena napaka je bila sigurno.
Codename_47: Saj vem, da to ni samo višanje FSB-ja.

Zgodovina sprememb…

PINki ::

A Tilinho20 je bil pri tebi v shopu IVo? :D Zanimivo...

tilinho20 ::

Z bratom sva bila. Sva šla malo čez.

Zgodovina sprememb…

IVo ::

Aha se opravičujem za napako, bom popravil...se še mal lovim...

tilinho20 ::

hehe
Ni panike. Saj nameravava še enkrat priti.

tilinho20 ::

Ali je ta monitor v redu? Slika? Ali ga kdo ima?

Leks ::

vidim da maš namen kupiti tudi

monitor HP w2207(h), jaz bom tudi enega nabavil, samo še ne vem kje. Najverjetneje v Avstriji nekje, cene so pod 300€. Kje boš pa ti nabavljal ?

Lp

pupsi1984 ::

sposojam si temo:
kaj mislite o funtechovem back to school za 849,00 EUR? razmislal sm da bi vzel racunalnik pa namest 2GB kit vzel 4GB... se dobi kje (vse komponente pri eni trgovini po moznosti) kaj bistveno ceneje, oz naj zamenjam se kako komponento (kako ozko grlo)?

Zgodovina sprememb…

OmegaM ::

Pozdravljeni.

Tu se vsi pogovarjate o samih jakih cenah, pa se bi jaz nekaj za ne tak jako ceno vprasal:D

Gledam racunalnik za do 650€, navijal ne bom, definitivno pa gledam, da bi ga kasneje lahko mogoce se kaj dogradil. Torej Drugace imam v mislih recimo:
2 x PATRIOT DDR2 ram 1GB 800MHz cca. 28 €
graficna recimo SAPPHIRE HD 3870, 512MB GDDR4 cca. 190€
1x hDD WD 320GB, SATA 2, 16MB, 7200 RPM (WD3200AAKS) cca. 70 €
1x DVD RW nec AD-7203A cca. 28 €
1x Napajalnik LC 550W LC6550 cca. 40€
1x neko ohisje do 40 €

Torej mi preostane se kar nekaj za plato in procesor.

Sedaj, cez leto bi mogoce rad zamenjal procesor pa nimam pojma kak je kaj novega ne pri Intelu ne pri AMd kak kaze, trneutno se nagibam bolj v nakup AMD mlincka.

Pa NE bom navijal.

LP
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

tilinho20 ::

guc: mislim, da bi res moral nadgradit na 4GB. Mogoče kakšen drug disk. Pa grafično probaj z drugim hladilnikom. Računalnik lahko kupiš AGT ali pri PcPlus-u.

Zgodovina sprememb…

tilinho20 ::

Kaj se bolj splača? Q6600 ali E8400?

Urc ::

Večna dilema :D Za danes in za ju3 pa kak super pi rekord nardit se bolj splača e8400. Na daljši rok se bolj splača q6600. Najbol pa se splača počakat da pridejo quadi na 45 nanometrski proces po normalni ceni:)

McMallar ::

Mah, po mojem se s prihodom E8xxx serije Q6600 ne splača več. Je počasnejši, ko pa bodo zunaj aplikacije za splošno uporabo (ne govorim samo o programih za kodiranje in obdelavo videa ter podobnih) pa bodo best buy 45nm quad ali več jedrni procesorji.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

IVo ::

Ja no če pogledaš teste te novi quadi niso kaj hitrejši od q6600, cenovno bodo pa precej manj ugodni... Po mojem mnjenju pa se E8400 sploh ne splača, no seveda se samo v primeru da vam je važen SuperPI, saj za 30€ več dobite 2 jedra več, ki bosta v bližnji prihodnosti velik bolj izrabljena...

McMallar ::

V bližnji prihodnosti bodo tudi quadi cenejši in bolj efektivni (upam, da bodo pravi quad in ne dva dvojedrna zlepljena skupaj).
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

opeter ::

V prihodnosti bo trenutni Q6600 že itak prepočasen, ko bo večina novih aplikacij optimizirane za štiri ali več jeder.
Se strinjam s tistimi, ki menijo, da je TRENUTNO E6750, E8200 itn. boljši nakup kot pa kak Q6600. Sploh pa, če gledamo samo porabo sistema.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

charlotte ::

Kokr gledam skor noben program ne koristi več kot 2 jedra, še novejše igre so komaj začele koristit 2 jedra, tko da po moje so 4 jedra stran vržen denar. Sploh pa takrat ko bodo 4 jedra res aktualna bo pomoje tale q6600 že muzejska roba.

McMallar ::

Sam sem kolebal med E8400 in Q6600. Kot sem že napisal, je prednost quada samo v kodiranju videa in njegovi obdelavi (to so v glavnem edine aplikacije, ki znajo delati s 4 jedri - vsaj za splošno uporabo). Tako da sem se odločil za E8400, ki ima več cache-a na jedro, manjši proizvodni proces - manjša poraba, manjše hlajenje -> tišji in manjši hladilni sklop, pa še cenejši je... Zame je bil to definitivni zmagovalec.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

tilinho20 ::

Ko sem bral kaj ste napisali, sem se vprašal zakaj sploh potrebujem računalnik? Za kaj ga bom uporabljal? Odgovor je bil predvsem za igre. Kot se videl je quad trenutno boljši le v kodiranju videa, kar pa jaz sploh ne potrebujem. Ne tako nujno. Tako, da sem se odločil za E8400. Pa bo čez 2 let prišla kakšna nadgradnja na quad.

globoko grlo ::

Q se ti zelo splača, če si čist usekan na supreme commanderja>:D

IVo ::

Hehe zelo res!>:D

kmetek ::

Pa kdo danes sploh še kupuje za 2-3 leta ali več no?

Q6600 je bedarija....itak konec leta spet nova podnožja, pravi quadi Nehalem......menjava podnožja, tako, da kaj pa vem quad sedaj na 775 ni ne vem kaj smiselen nakup edino če se ga rabi.

Pa predno bodo dvojedrni do konca izkoriščeni, bo trajalo kaj šele za 4 jedrne.

E8200/E8400 je danes vrh glave samo cene procom so šle gor....hehe...

opeter ::

Ko sem bral kaj ste napisali, sem se vprašal zakaj sploh potrebujem računalnik?


Ko sem jaz bral tvoj stavek pa sem pomislil... zakaj sploh potrebujemo računalnik?
Raje bi šli ven v naravo, med prijatelje, se igrali dobre, stare namizne igre, pa šah, kartanje.
Če pa bi že želeli igrati elektronske igre, pa bi skočil v bife v mestu, kjer ima tip eno fliper mašino, pa še nek avtomat, na katerem piše pacman.
Nakar sem se zbudil, pogledal na koledar in videl, da piše, da smo leta 2008!
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

tilinho20 ::

Raje bi šli ven v naravo, med prijatelje, se igrali dobre, stare namizne igre, pa šah, kartanje.
Ah, saj. Jaz bi tudi šel kaj s prijatelji kdaj zvečer ven, pa kaj ko so taki. Mogoče so še premladi. Sicer pa se družimo pri nogometu. Ponavadi družbo iščem pri bratu.

IVo ::

Ja kmetek nimajo vsi toliko denarja da kupujejo rač. na vsako leto, tako kot ti...;)

McMallar ::

Resno dvomim, da bo čez tri leta Q6600 hitrejši kot E8400.

Edit: Zakaj? Ker Q6600, kot je bilo že velikokrat omenjeno, ni pravi štirijedrnik. Vprašanje je, kako bodo aplikacije, ki bodo pisane za štiri jedrne procesorje delovale z njim, ali bo potreben kakšen "compatibility mode"...
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: McMallar ()

IVo ::

Hmm zakaj ga ne bi? Kako ga potem SupCom skoraj v celoti izrabi?

tilinho20 ::

OmegaM ::

Torej se vedno lahko za spodoben racunalnik nabavim nekaj dvojedernega, super.

Torej kaj mi svetujete?
To ze imam v mislih, samo za procesor in plato ne vem kaj bi vzel.
2 x PATRIOT DDR2 ram 1GB 800MHz cca. 60 €
graficna recimo SAPPHIRE HD 3870, 512MB GDDR4 cca. 190€
1x hDD WD 320GB, SATA 2, 16MB, 7200 RPM (WD3200AAKS) cca. 70 €
1x DVD RW nec AD-7203A cca. 28 €
1x Napajalnik LC 550W LC6550 cca. 40€
1x neko ohisje do 40 €

Torej se mi za moje potrebe se vedno izplaca
ATHLON 64 X2 5600+ && Asus M2N32-SLI DELUXE ? aja, oboje je skupaj nekje 260€

ali kaj drugega?

hvala
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

tilinho20 ::

Ali bi kaj navijal?
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik do 550 € (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
565356 (4118) mera
»

Nov Racunalnik tja do 1000 € (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
906484 (4340) Veteran007
»

Nove komponente (plata, disk, rami, grafa, dvd, tipkovnica in miška)

Oddelek: Kaj kupiti
252023 (1372) Tocko
»

Nakup računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
737550 (5539) Goli
»

Nov comp

Oddelek: Kaj kupiti
291996 (1437) IVo

Več podobnih tem