» »

Nov računalnik (kišta, monitor, miška in tipkovnica)

Nov računalnik (kišta, monitor, miška in tipkovnica)

1 2
3
»

tilinho20 ::

Kateri ventilator naj vzamem za Accelera? Tega ali tega?

OmegaM ::

Ne, cisto nic ne bi navijal
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

tilinho20 ::

Potem lahko kupiš E8400 in P5K.

Zgodovina sprememb…

OmegaM ::

No ja, prej sem napisal ze zgoraj da imam pol na voljo se ene 250 za proc pa plato, to ze ne bi nabavil nekako mi racunica ne gre skozi.

TAko da bi to odpadlo.
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

tilinho20 ::

Kaj pa P5K in E8200?:\

tilinho20 ::

Kateri ventilator naj vzamem za Accelera? Tega ali tega?:\

Zgodovina sprememb…

McMallar ::

@IVo: Je SupCom na Q6600 hitrejši kot na E8400? Če je, potem je to še ena aplikacija na kratki listi, kjer je quad boljši.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

OmegaM ::

McMallar Kaj bi mi ti priporocal?
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

IVo ::

Jah na velikih mapah, kjer je veliko enot so vsa 4 jedra skoraj do konca izrabljena no nihajo med 85-95%! CoreMaximizer pomaga zlo velik...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: IVo ()

McMallar ::

@OmegaM: Jaz sem bil v veliki dilemi, kaj izbrati. Na koncu sem se odločil za E8400 zaradi:

- višjega FSB
- več L2 cache na jedro
- manjša poraba -> manjši hladilnik -> manj šumenja
- cenejši

Za moje potrebe je super in sem zadovoljen z njim (imam ga približno 10 dni).
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

IVo ::

Ja zelo zelo dobri razlogi....:\

tilinho20 ::

Kaj pravite na to grafično?
klik

dzinks63 ::

:)) Nekaj primerjav 9600gt vs 8800GT-HD3870

tilinho20 ::

Hmmmm. Ko sem druge teste gledal pa ni bilo take razlike. Kaj pa vi bolj priporočate?

McMallar ::

@IVo: imaš ti boljše razloge? SupCom ne igram, profesionalno se ne ukvarjam z videom, tisti DVD ali dva, ki jih naredim na leto, pa ne igrata nobene vloge. Glede na teste, ki so na internetu, povsod E8400 poseka Q6600, razen pri specifičnih aplikacijah, ki pa so že omenjene in jih ne uporabljam.

Kot sem napisal, zame so ti razlogi pomembni, SupCom je zame popolnoma nepomemben.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

tilinho20 ::

Kaj bi vi vzeli? 9600 GT ali 8800 GT? Razlika je 45 EUR. OK, vem da je manj ampak pri AGT-ju je tako. Obe kartici bom dubu brez DDV-ja.

bluefish ::

9600GT je sicer slabša od 8800GT, vendar pa je za ravno toliko tudi ali pa malenkost več cenejša. Sicer pa beri zaključek enega od objavljenih linkoov:

This card (9600GT) currently deals a big blow to ATI. It is on par with the 3870 and priced lower than the 3850. It is slower than the 8800GT, but its price justifies that as well. It offers close to 30% better price ? performance ratio, which is something ATI has always based its marketing strategy on concerning the 3800 series. So, even if the 9600GT cards will be priced a bit higher than $189, as it usually is a few weeks after the launch, it still offers by far the best value in this price segment. Currently, AMD and NVIDIA are exchanging blows, and the only ones who are really profiting are the consumers.

IVo ::

Sam sm vidu ene par testov kjer celo 3850 premaga 9600gt v parih testih...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: IVo ()

tilinho20 ::

Katere rame naj kupim? Te ali te? Mogoče bi kar slednje, ker imajo podatkovno širino 8,5gb/s?

bluefish ::

podatkovna širina tukaj nima veze. Izbiraš med DDR2 800MHz in DDR2 1066MHz.

tilinho20 ::

Zakaj? Ali ni to pomembno?

bluefish ::

podatkovna širina se podaja pri vodilih. Poleg tega pa imajo vsi RAM-i enako. Gledaš le frekvenco in latenco pri katerih deluje. Če ne misliš na veliko navijati, potem bo 800MHz čisto dovolj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

tilinho20 ::

Kako imajo vsi rami enako? Ali če je frekvenca navita na 1000mhz potem imajo vsi 8gb/s? Navil bi do 530 mhz (nekje do tuki). Potem bi bilo bolje 1066 mhz?

bluefish ::

beri med vrsticami, podatkovna širina naj te ne skrbi. Se mi pa zdi, da bo 800MHz zate čisto dovolj, saj več pride v poštev v primeru, ko se procesor navija na 4 in več GHz.

dzinks63 ::

:)) Če boš še odlagal, te bo čas prehitel in potem boš razmišlal na novo o 8 jedrnem nehalemu z 24MB cashe, najnovejšo matično , DDR3 2000MHz, grafično na G100, ... In te novosti bodo imele zasoljeno ceno. Sedaj lahko že za cca 800€ dobiš zelo spodobno mašino, če pa boš čakal na najnovejši komp pa pripravi vsaj še enkrat toliko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

tilinho20 ::

Ne, ne. Potem praviš da rabim 1066 saj ga bom navil na 4.5 ghz?

kmetek ::

dej ne sanjaj o 4.5...kar je 4+ je že uspeh.

bluefish ::

@tilinho20: navsezadnje se ne gre za moj denar in mi je vseeno, katere vzameš. Če si se že trdno odločil za 1066 varianto, potem je nadaljnja debata o tem odveč. Je pa dejstvo, da tistih 60€ razlike lahko veliko bolj pametno porabiš za katero drugo komponento ali pa za kaj drugega. Poleg tega se mi zdi, da o navijanju še nimaš preveč pojma in je brezveze razmišljati o nekih ekstremnih frekvencah.

IVo ::

blueFish ti je dobr povedal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: IVo ()

tilinho20 ::

Sej ne bom jaz sam navijal. To bi bo drug (pomagu) k to obvlada.;) Itak pa se bom naučil. Vsak človek se mora naučiti. Tudi ti nisi v prvo znal kolesa voziti takoj, ko si se usedel nanj. Ali pač? Potem bom kar kupil 800 mhz, ali ne? Ni razlike 60 EUR, ker dobim rame drez DDV-ja. Cca. 50 EUR je razlike.

Zgodovina sprememb…

opeter ::

Ehmm, mislim, da je bolj pomembno se naučiti voziti kolo kot pa navijati kompe, ali? Naučiti se voziti kolo, ali pa, bognedaj naučiti se hoditi je življenska nuja. Skratka, dokaj bedna primerjava.

osebno ne bi kupil 1066 MHz-ne RAMe.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

dzinks63 ::

:)) Kar se ramov tiče, si poglej Test 2x2GB ramov.
In kot se vidi, so zelo dobri TeamGroup Xtreem Dark PC2-6400 DDR2 800MHz za cca 129€.
Tako da za kakšnimi veliko dražjimi niti ni potrebe.

tilinho20 ::

Saj sem se odločil, da kupim 800mhz rame.;) :D

tilinho20 ::

Ali kdo pozna te rame?
Ballistix RED Tracer
Imajo jih v funtechu.

PINki ::

Tvoj 1. post o nakupu PCja je bil:

-02.02.2008
-danes je 7.3.2008, in še zmeri nisi izbral vse komponente:\

tilinho20 ::

Ja res je. Ene dva tedna bi moral nov računalnik stat, saj sem imel že vse zbran.
Pa veš zakaj?
Zaradi tega ker bom dobil računalnik brez DDV-ja pa moram čim več stvari najt na enem mestu. Drugi razlog je pa ta, da mi doma kr neki morijo. Dej še mal počak, dej probi cenej najt...Sej sem ene že dvakrat znoru.;) :D
Kaj pravite na Ballistix RED Tracer?

Zgodovina sprememb…

PINki ::

Jaz mislim, da so tele RED sam pošmekane.:))

debil ::

Dej no, te moram zvleč v trgovino?
Če ga dobiš brez DDVja je pa še toliko lažje izbrati, mar ne? Kupiš, če ti ne odgovarja prodaš po ceni kot si kupil. Kaj ustvarjaš ne vem.
Kupi kar želiš ali kar so ti svetovali. Nikoli ne boš na boljšem (zadovoljen), če boš gledal na jutri.

kmetek ::

http://www.xtremesystems.org/forums/sho...

če hočeš ugodne rame pa zmogljive kupi te k mam jaz recimo....GSKILL.

tilinho20 ::

Računalnik om kupu preko enega kolega, on pa preko firme. Sedaj pa je na počitnicah.:( Bom probu sedaj samo rezervirat (če se bo dalo) in ko pride nazaj, da mi vse pošlihta.
Sicer pa vem, da ne obstaja najboljši računalnik. Probam čim bolj zadet in najti tisti optimum. Najboljše stvati med prais/performans.
Aja..
Imam eno vprašanje glede napajalnikov. Gledam za Hyperion-a in Arkangel-a. Arkangel je 15 EUR dražji ampak pri njem prišparam na elektriki. Oba imata isto število V in A. Sem vprašal štromarja pa mi je rekel, da bi pri elektriki prišparal 1 EUR na mesec. Se pravi 15 mesecih se mi povrne. Napajalnik pa je 24 mesecev v garanciji. Potem se bolj splača Arkangel-a?

charlotte ::

Jst sm v 2 dneh najdu vse komponente v eni trgovini (razn matične ker jih majo pač predrage, sam če ti ne boš plaču ddv-ja je itk vseen), tko da ne vem in se strinjam s PINki-jem da se tole že mal preseravaš. Sej če bi izdal jutr rame ki bi utripal po taktu muzke na kompu bi najbrš bil spet v dilemi. RED Tracer niso nič drugega ko našminkane klasične palčke, ki pač lepo utripajo rdeče. Mal poglej mogoče majo tudi BLUE al pa GREEN tracer :D (štos, brez zamere).

P.S.: a ti tole z napajalnikom pa 15 € resn mislš?:D Mislm, ko boš šeu naslednič na žur spij 1 pivo manj, pa se ti bo v eni noči povrnilo.

Zgodovina sprememb…

tilinho20 ::

Razumem. Saj tako kot sem rekel. Če ne bi doma mene oviral bi mi računalnik stal že ene dva tedna pri meni. Pa še DDV mi ne bi bilo treba plačati.
EDIT: Jaz cenim denarr. Sem v takem duhu vzgojen pa večinokrat z malo denarja poslujem..;) :D

Zgodovina sprememb…

charlotte ::

Ne sej to na splošn pravm, k folk ponavad kupuje najhujše grafe pa procesorje pol pa sprašujejo če bo 400W LC zadost:\(nimam nč proti LC, da ne bo pomote, sm te ponavad najpogostej kupujejo), ker je un kvalitetnejši 10 € dražji.
Jst se ravnam po načelu: "Nism tko bogat, da bi pocen kupval" in dejansko se taktika obnese in pršparam na dolgi rok bistveno več od ostalih.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik do 550 € (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
565369 (4131) mera
»

Nov Racunalnik tja do 1000 € (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
906497 (4353) Veteran007
»

Nove komponente (plata, disk, rami, grafa, dvd, tipkovnica in miška)

Oddelek: Kaj kupiti
252030 (1379) Tocko
»

Nakup računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
737562 (5551) Goli
»

Nov comp

Oddelek: Kaj kupiti
292000 (1441) IVo

Več podobnih tem