» »

Nov računalnik (kišta, monitor, miška in tipkovnica)

Nov računalnik (kišta, monitor, miška in tipkovnica)

«
1
2 3

tilinho20 ::

Pozdravljeni.
Ker bom mogoče v kratkem kupil nov računalnik, se bi najprej pozanimal pri vas. Računalnik bom uporabljal predvsem za igre, internet in office.
Gledal sem nekaj takega:
Ohišje: Antec nine hundred
Matična plošča: ASUS Rampage Formula, X48
Procesor: Intel Core 2 Duo E8400
Hladilnik za procesor: ASUS Silent Square Pro
Ram: OCZ ReaperX HPC Enhanced Bandwidth DIMM Kit 4096MB PC2-8000U CL5-5-5-18 (DDR2-1000)
Trdi disk:Hitachi Deskstar 7K1000 750GB
Grafična kartica: 8800 GTS ali 3870X2
Napajalnik: be quiet Straight Power 700W ATX 2.2
DVD pekač: nimam pojma
Monitor:LG Electronics Flatron L227WT, 22" ali HP Pavilion w2207, 22" ali HP Pavilion w2207h, 22"
Miška: Logitech MX 518 Gaming-Grade Optical Mouse
Tipkovnica: Logitech G15 refresh mode
Kaj bi spremenili?
Hvala za odgovore!
lp

tilinho20 ::

Kaj pravite na to kišto?:\

dzinks63 ::

:)) Zelo dobro, mogoče hladilnik za procesor infinity, trenutno ena izmed bombastičnih sestav. Lahko pripišeš kolikšna bo cena za vse skupaj. Ko boš imel, poročaj o rezultatih. Greh bi bil. da te zadeve ne bi navil.

M-XXXX ::

Za tak procesor se ne splača take matične, pa kolikor vem še ni zunaj
Drug hladilnik, ostalo je OK

tilinho20 ::

Seveda bom navil! Kakšen hladilnik za procesor pa naj vzamem ter kakšen monitor?

tilinho20 ::

Kakšen pa naj bo procesor, če ne E8400? A kakšen Q9450?

mtosev ::

Q :P
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Galaxy ::

Imaš sploh omejitev pri tem, koliko bo to koštalo? >:D

tilinho20 ::

Mogoče bom ga dobil iz Nemčije oz. v Sloveniji dobil 20 procentov popusta.

Zgodovina sprememb…

tilinho20 ::

Kakšen pa monitor?

biokill ::

24" PVA ali pa IPS matrika, koštalo te bo okoli 1000EUR oz. manj

tilinho20 ::

Jaz bi rajši kakega 22''.

tilinho20 ::

Matično bom raje kako ASUS P5E ali ASUS Maximus Extreme. Kakšen pa hladilnik in monitor?

biokill ::

če boš manjši monitor, vseeno vzem takšnega za PVA ali IPS matriko 0:)

Sam 22" imajo več ali manj TN matriko. Vzem kakšnega NEC 20WGX2 PRO za 530EUR....

hladilnik pa infinity....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: biokill ()

tilinho20 ::

Kje pa lahko dobiš ta hladilnik?

Urc ::

Dobiš ga lahko tukaj

tilinho20 ::

OK. Potem bom neki takega kupu.
Ohišje: Antec nine hundred
Plata: ASUS P5E, X38 (no tuki se lahko še kaj spremeni)
Procesor: Intel Core 2 Duo E8400
Hladilnik za procesor: Scythe MUGEN (Infinity)
Ram: OCZ ReaperX HPC Enhanced Bandwidth DIMM Kit 4096MB PC2-8000U CL5-5-5-18 (DDR2-1000)
Disk: Spinpoint T HD501LJ
Grafična kartica: 8800 GTS
Katera grafična je boljša ali od Leadtek-a, Sparkle ali Asus?

Zgodovina sprememb…

IVo ::

Najboljša je najcenejša! ;)

tilinho20 ::

Kako pa to veš?
EDIT: A to tko misliš zaradi razlike v ceni v perforamansu pa skoraj nobene? Aja, grafična se bo navijala.

Zgodovina sprememb…

IVo ::

Ja nekak tak. Drgač pa je ASUS boljše podjetje oz. kvalitetnejše (izdelava ipd.) od Leadteka, Leadtek pa je boljše od Sparkla...

tilinho20 ::

ej, hvala ti. Kaj se bolj splača 3870X2 ali 8800 GTS? Ker v enih štacunah je razlika v ceni 50EUR, nekje pa 100EUR.

tilinho20 ::

8800 gts ali 3870X2?

JIM22 ::

3870x2 če jo dobiš po ugodni ceni, sam mislim da bo kar 100€ razlike, kar pa še vseen prevaga na ATI.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

tilinho20 ::

Kakšna je razlika med temi napajalniki?
klik
klik
klik
klik
klik
In kateri so boljši rami:
klik
klik
hvala za odgovore:

Zgodovina sprememb…

tilinho20 ::

Kakšna je razlika v performensu? Kateri je najboljši?

Zgodovina sprememb…

tilinho20 ::

A mi ne bo nobeden pomagu?:\

tilinho20 ::

Ali so ti rami v redu?

biokill ::

napajalnik vzem enermax, tagan oz. kvalitetnejši. Razlika med njimi in npr. kakšnemu LCpower je v tem, da so bolj varčni, tihi, kvalitetnejši,imajo obljubljeno nazivno moč............še bi lahko našteval..


glede rama pa newem

novinec09 ::

Za napajalnik vzemi raje Seasonic, če nisi omejen z denarjem, saj so (vsaj po moje) najboljši napajalniki! Res pa je, da imajo svojo ceno!;( ;((

IVo ::

Biokill in novinec...nehita!... Trenutno se med napajalniki nabolj splača vzet kakega LC Hyperion (700W) ali LC Archangel (850W), saj za svojo ceno ponujata veliko kvalitete in se ne kak 620W Enermax nikakor ne splača.

tilinho20 ::

OK. Kaj pa je razlika med temi rami? Keri so najboljši? Pa navijalo se bo tudi.
OCZ rami
in
Mushkin rami

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

Definitivno Mushkin, OCZ nima za burek proti njim. Pa tudi veliko plat ima probleme z oczji. Še posebej na abit ploščah:P

IVo ::

No Mushkin tut ni več to kar je bil...

Meizu ::

Še vedno ga seka, priznaj.:)

Kibby ::

Mah vseeno kaj bo vzel itak ne bo opazil razlike... sam naj neki vzame da nebo vec spamal...:D :D

tilinho20 ::

OK, bom probu dobit kake OCZ rame. Eno vprašanje ima glede matične plošče ASUS Maximus Formula. Ali je res, da je na njej slab zvok (da malo hrešči)?

PINki ::

Ma najboljše je da kupiš zvočno kartico. Jaz nikoli več ne kupim PC brez zvočne kartice. Tudi meni onboard hrešči. Asus P5b;(

Meizu ::

Kdor ima integrirano zvočno, ni muzičar. Kaj te boli kurac kakšna je integrirana, itak nobena integrirana ni dobra. Isto je z grafiko. Torej, če le malo daš na zvok in svoja ušesa posledično, nabavi posebej zvočno.

tilinho20 ::

Katero?
EDIT: Na Maximus Formuli ni integrirana!
slika

Zgodovina sprememb…

tilinho20 ::

Sedaj se najbolj k temu nagibam:
Ohišje: Antec nine hundred
Matična: ASUS Maximus Formula
Procesor: Intel Core 2 Duo E8400
Hladilnik za procesor: Scythe Mugen
Grafična kartica: ASUS GeForce 8800 GTS 512 MB
Ram: Bom probal dobit kake OCZ 2X2048 pa vsaj 1000mhz
Napajalnik: LC Power Arkangel
Trdi disk: Samsung Spinpoint T HD501LJ
Optična enota: Samsung SH-S203D BEBE črn
Monitor: LG L226WTQ-PF
Miška: Logitech MX518
Tipkovnica: Logitech G15 NEW
Podloga za miško: Icemat 2nd Edition
Kaj naj spremenim? Ram? Namesto Antec-a nine hundred-a naj kupim NZXT Hush?

Zgodovina sprememb…

j3rn3jk ::

Jaz bi ti priporočal kake Crucial Ballistix Tracer rame.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: j3rn3jk ()

tilinho20 ::

A obstajajo tudi v 2X2 GB verziji? Ali so Patriot Extreme PC9200 dobri rami?

tilinho20 ::

?????? Ali ima kdo tuki tanovi PCFormat? Ker me zanima katera pološča je zmagala.

Zgodovina sprememb…

tilinho20 ::

Danes ko vzamem tanovi PCFormat in pogledam test tanove GTS in vidim oceno, ki je samo 72!?8-O 8-O Ali je res, da če obe navijaš, da razlika ni opazna? Ali je ta grafična v redu in če ima shader clock (al neki takega) 1500 mhz? Razlika v ceni med GT in GTS sem videl, da je 90 EUR. Potem se najbrž bolj splača GT, ali ne?

IVo ::

Razlika med GT in GTS je trenutno cca. 60-70€;) . GTS je pomoje boljša kartica saj se navija dosti bolj kot GT na stock hladilniku + stock performance je cca. 10% višji kot pri GTju, tak da z dobrim OCjem grafa postane prava "pošast".:\ :)

tilinho20 ::

Ali so Ram DDR2 TeamGroup 4GB (2*2GB) PC8500 1066 Xtreem Dark CL5 5-5-15 DC kit s hladilnikom retail TXDD4096M1066HC5DC-D v redu rami?
Prodajajo jih tukaj.

Sn00p ::

leatek ma še kar vredik hlajenja na grafah pa še drago ni :) jas mam 7900gt navito za 20 % pa grafa ma po loadom 45 stopinj:D

tilinho20 ::

OK. Doma imam dva problema.
En problem: Želim si podlago Icemat 2nd Edition in doma mi težijo, da je brezveze dati denar za podlogo. Vem, da ni najcenejša (košta 40EUR), bi vas prosil, kako naj to utemeljim.
Drug problem: Je glede napajalnika. Gledam za LC Power Arkangel. Govorijo mi, da je brezveze dati 100 EUR za napajalnik. Govorijo mi naj kupim en LC Power 550W za 40EUR. Ampak, ali niso pogoste težave prav s temi napajalniki? Navijalo se bo.
LP

Urc ::

Odvisno zakaj uporabljaš računalnik. Mislim, če si en zagrizen gejmar pol se ti splača dat za podlogo 40 €, še posebej če imaš miško višjega ranga :) Utemelji s tem da stvari ne boš imel od danes do ju3 in da je obraba manjša, miška bolš dela gor itd.

Jaz sem imel LC-ja 560W. Začel piskat že tkoj na startu računalnika... Pol u Winsih je mal nehal, ko si obremenil malo računalnik spet. Zelo nadležen visokofrekvenčni piskajoč zvok. Utemeljiš lahko s piskanjem (preverjeno piska :) ), napajalnik slabše kvalitete se lahko prej pokvari itd. Če boš dal 100 € za napajalnik si omisli kakega Enermaxa ali kaj podobnega, skratka višjega ranga čeprav z nazivno močjo 550W (tisti ima 550W realnih ne kot LC) in seveda odmisli LCja...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Urc ()

Meizu ::

Z Arkangelom ni nič narobe. Jst ga mam in je čisto ok. Nič ne piska, nič ga ne obremeni (valda da ne, sej ma 850W>:D ) in tudi spada med napajalnike višjega ranga. Ima zelo stabilne linije in je ful primeren za navijanje. Prav tako lahko nanj obesiš še tako požrešni grafi al pa kej drugega, pa se na njem ne bo niti poznalo:)

Če bi še enkrat kupoval PSU, bi vzel Arkangela spet. Vredn dnarja.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik do 550 € (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
565366 (4128) mera
»

Nov Racunalnik tja do 1000 € (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
906494 (4350) Veteran007
»

Nove komponente (plata, disk, rami, grafa, dvd, tipkovnica in miška)

Oddelek: Kaj kupiti
252030 (1379) Tocko
»

Nakup računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
737561 (5550) Goli
»

Nov comp

Oddelek: Kaj kupiti
292000 (1441) IVo

Več podobnih tem