» »

SATA pečenje DVD+-RW

SATA pečenje DVD+-RW

Jankolovski ::

Zanimam me, kateri program bo deloval za sata pečenje dvd-jou? Mam en starejši nero ampak mi noče zapečt dvd-ja samo unič mi ga! Imam pa nou Nec pekač sata!

Hvala za razumevanje!

Bellzmet ::

Ja novejši Nero.

Jankolovski ::

Sm probau z nero 6 nero 7 in nero 8 in mi pri vseh javi napako gonilnika DMA in CRC napako, zdej sm ze 10 dvd jou uniču, sm tudi naredil flash update iz uradne strani proizvajalca!

Drugače je pa znamka Sony NEC Optiarc AD-7203S (S=Sata)
Mam pa Asus S939 A8NE-FM/S matično ter OS Win XP Pro SP2

Jankolovski ::

DVD in CD formate bere normalno samo ko hočeš zapečt ti na 3% javi napako gonilnika DMA in CRC napako

dukenukem ::

kako maš pa z čipset gonilniki pošlihtano ?

Izi ::

Najprej se prepričaj, če imaš najnovejši BIOS in najnovejše driverje za chipset od Nvidie.
BIOS iz ASUS-ove strani in chipset driverje iz Nvidia strani. Driverji za tvojo ploščo so pomoje tile: Link
Pa še v BIOS-u preveri, če imaš vse prav naštimano glede SATA driverjev. Menda ima tvoja plošča dva SATA kontrolerja.

Pa za preizkušanje pečenja si nabavi eno rewritable ploščo, katero v Nerotu zbrišeš in na njo lahko spet ponovno pišeš.

Jankolovski ::

Hvala bom probal!

ru7 ::

isto je bilo pri meni, rešitev je bila posodobitev ide gonilnikov (v mojem primeru zadbhi NF4), s tistimi, ki sem jih snel z proizvalačeve strani od matične zadeva ni delala. Torej probi namestit novejše IDE drivrje.

Jankolovski ::

Najlepša hvala, rešitev je res posodobitev chipset-a pri meni je bil to nvidia4/500 AMD!
Zdaj deluje super!
Hvala


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NEC ND-4550A-ne snema dvd-jev!!

Oddelek: Strojna oprema
445389 (2371) hudychk
»

Težave z NEC DVD pelačom (SATA)

Oddelek: Pomoč in nasveti
6867 (843) PacificBlue
»

Problem z DVD pekačem - Logical error

Oddelek: Pomoč in nasveti
10872 (787) Jerich
»

Ultra DMA

Oddelek: Strojna oprema
322198 (1603) amigo_no1
»

problem z DVD pekačem

Oddelek: Pomoč in nasveti
131413 (1300) Bakfark

Več podobnih tem