» »

nov comp.

nov comp.

1
2
3

gruntfürmich ::

Tukaj še imaš en test kako procesorji vplivajo na grafične kartice. V testu je tudi Q6600 2.4GHz in navit na 3.2GHz.

lahko s 100% verjetnostjo trdimo da karte niso bile 100% obremenjene s slabšim procesorjem in da ni povečan FPS posledica samega cpu-ja??
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

nuclear ::

taker& lepo me poslušaj in vzemi enega E8200 za 135€.

Nehajte mutit o quad core procesorjih, ker škoda denarja, čez pol leta bojo pa tu Nehalemi, ki bodo mel tak boost prodi vsem našim procesorjem.. Cena bo pa itak P/P.
Prav nehalemi podrejo vse sanje o procesorju na dolgi rok... nehi.

če bo tip igral igre, potlej mu E8200 ali pa E8400 ne sme uiti.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

AapocalypseE ::

Od nekdaj pa že drži, da ATi grafične kartice ne zahtevajo tako močnega procesorja kot pa Nvidijine kartice.

orlach ::

Izkoristil bi temo za mnenje o konfiguraciji, ki jo imam namen naročiti ta teden. Računalnik bo namenjen oblikovanju(2D/3D:Adobe(illustrator, photoshop,Rhino3d/Vray,...renderiranje).

OS: Microsoft Vista Home Premium 64 ANG dsp 95Eur
ohišje: Cooler Master RC-110-kkn-gp 250 eur
osnovna: Asus P5N-T Deluxe 210Eur
PROC: iNTER cORE2QUAD Q6600 175Eur
vent: Noctua NH-U12P 72 EUR
ram: Mushkin, 5-5-5-18 Enhanced KIT4GB 2X 154EUR
grafična: BFG GeForce GTX 280 OC 623 Eur
Disk: WD3000GLFS Velociraptor 263Eur
napajalnik: Enermax EIN720AWT infiniti 200Eur

+monitor : NEC Multisync 2470WNX
cena skupaj: cca:2.650 EUR

Ostali diski bodo eksterni. Na Velociraptorju bodo programi in sistem. V dilemi sem samo glede grafike. Zaradi širše uporabe računalnika se nekako izogibam QUADRO grafičnim karticam. Trenutno se odločam med 9800 X2 in GTX 280. Glede na to, da ima X2 dvojno jedro me zanima, če kje v programih profitiram z hitrostjo. Pravtako ne vem, kako bi bilo imeti 2 grafični kartici v SLI načinu.

lp.

x45 ::

Izkoristil bi temo za mnenje o konfiguraciji, ki jo imam namen naročiti ta teden. Računalnik bo namenjen oblikovanju(2D/3D:Adobe(illustrator, photoshop,Rhino3d/Vray,...renderiranje).

OS: Microsoft Vista Home Premium 64 ANG dsp 95Eur
ohišje: Cooler Master RC-110-kkn-gp 250 eur
osnovna: Asus P5N-T Deluxe 210Eur
PROC: iNTER cORE2QUAD Q6600 175Eur
vent: Noctua NH-U12P 72 EUR
ram: Mushkin, 5-5-5-18 Enhanced KIT4GB 2X 154EUR
grafična: BFG GeForce GTX 280 OC 623 Eur
Disk: WD3000GLFS Velociraptor 263Eur
napajalnik: Enermax EIN720AWT infiniti 200Eur

+monitor : NEC Multisync 2470WNX
cena skupaj: cca:2.650 EUR

Ostali diski bodo eksterni. Na Velociraptorju bodo programi in sistem. V dilemi sem samo glede grafike. Zaradi širše uporabe računalnika se nekako izogibam QUADRO grafičnim karticam. Trenutno se odločam med 9800 X2 in GTX 280. Glede na to, da ima X2 dvojno jedro me zanima, če kje v programih profitiram z hitrostjo. Pravtako ne vem, kako bi bilo imeti 2 grafični kartici v SLI načinu.

lp.


za renderiranje ipd kot omenjaš razmisli o Phenomu x4 npr 9750 ( zelo dober za rednderiranje ), ustrezno ploščo 790FX - na boljših imaš quad crossfire - Npr ASUS ali DFI, grafiko pa lahko daš za začetek eno 4850 ali pa dve v CF. Boš zelo zadovoljen s sistemom, ostalo pa ti bo za lep dopust.

bluefish ::

če bo comp primarno namenjen delu z 2D/3D programi, potem bodo zadostovali tudi šibkejši RAM-i. Poleg tega pa v vsakem primeru vzemi 800MHz izvedbo, saj je karkoli več overkill.
Grafični v omenjenih programih ne bosta imeli preveč dela, saj večino opravi procesor (sploh v Photoshop-u; rendiranje pa prav tako izrabi le procesor, če ne uporabljaš namenskih rendirnikov za grafično kartico).
Poleg Velociraptorja vzemi še en navaden disk za podatke oz. dva v RAID1 za večjo varnost le teh.

nuclear ::

orlach si ti izkušen ali si kar tako nabral komponente? ker če si si sam izbiral strokovno kar rabiš pol ok, drugače pa nevem zkaj tolko za ohišje, zkaj tolko za grafo, zkaj tolko za plato, zkaj tolko za disk, in še zkaj tolko bi se našlo..

namreč malo manj dober računalnik overkill za takšna dela dobiš že za rečmo če pretiravam(navzgor) že za 1000€.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

orlach ::

Komponente sem izbral glede na potrebe in zahteve. Pravtako v posvetu z AGT. Res pa je, da sem že v začetku povedel koliko sem pripravljen plačati. Z monitorjem do 2500 Eur cca. Računalnik bo namenjen profesionalnemu delu. Za referenco sem pogledal tudi cene MAC-ov s podobnim performansem(ki pa je zame relativen, saj z njimi nimam nobenih izkušenj). Občutek imam, da bi primerljiv MAC stal verjeno skoraj enkrat več. Z oblikovanjem se ukvarjam že dolgo in iščem maksimum performanse za omenjen budget. Računalnik se kupuje za obdobje recimo 2leti. V tem času nimam namena ničesar spreminjati. Mogoče bi dodal še eno grafično kartico v SLI. Zakaj vse tako drago? Sit sem grdih kvadratnih ohišij, ki jim opazujem iz dneva v dan. Tudi izbran ni višek estetike in v primeru, da ima kdo kakšen boljši predlog za ekskluzivno in kvalitetno ohišje se priporočam. Rad bi, da je oblika na nivoju kakšnega elementa notranje opreme stanovanja :) Ostale komponente pa so nekako izbrane glede na budget. Napajalnik npr.(200eur) naj bi bil pač edini primeren za takšno konfiguracijo. Ena izmed zahtev je tudi zanesljivost. Lahko kdo predlaga bolj optimalno konfiguracijo?

thnx.lp

Planetarium ::

kaj bi jest na tvojem mestu zamenjal:

ASUS P5Q Deluxe http://www.agt.si/racunalniska-oprema/m... 160eur
Mushkin PC2-6400 "Extreme" http://www.agt.si/racunalniska-oprema/s... 83eur
2x Sapphire Radeon HD4870 ko bo dobavljiva 2x250eur (približno)

Samo pri matični ter ramu lahko tako prišparaš 120eur. Če kej spremljaš tale forum lahko opaziš da je ATi naredil res velik korak kar se grafičnih kartic tiče. Tudi če boš v višave renderiral itd. bosta 2x 4870 čisto dobro opravili svoje delo s tem pa pridobiš še par plusov pri matični saj matične ki podpirajo ATi crossfire niso tako cenovno na nivoju kot tiste ki podpirajo SLi.

Ram bo 800mhz z CL4 latencami čisto dovolj saj predvidevam da sistema ne boš navijal. Verjemi da ne boš opazil konkretne razlike med temi in tistimi ki so na tvoji ponudbi.

Kot je omenil blueFish zraven vzemi še eden/dva dualplatterja, WD ali Samsung 640 ter zveži v RAID1 če nočeš ob morebitni napaki izgubiti vseh podatkov. Če vzameš samo enega bo ravno tako ok. Sej pomojem si imel to v mislih ali pa samo jaz nisem tvojega posta dovolj v detajle prebral.

To je vsekakor preveč denarja za napajalnik, recimo Corsairova http://www.agt.si/racunalniska-oprema/n... varjanta je dosti cenejša ter komot primerjliva s to ki si jo podal.

Edini problem je ta ker boš moral na kartice še malo počakati vendar mislim da zadeva ne bo več trajala dolgo.
Kar se tiče ohišja je pa itak tvoja izbira ter tvoj denar ;]

just me ::

ta napajalnik dobiš že za 95€ link
ni malo čudno da je tolikšna razlika?? ker sam mislim kupiti tega pri elektroniki.

btw: katere rame se bol splača kupit: link
link
ali
Ram DDR2 TeamGroup 4GB (2*2GB) PC6400 800 Xtreem
ali katere druge ...

keba ::

grafično dej rajš kakšno profesionalno ivedbo za ta nemen, drugače pa 2x4870, boš meu za manj kot 500eur boljš kot gtx280!, procesor q9450 ali pa najmočnejšega phenoma!

bluefish ::

za ohišje ti predlagam Antec P182.

just me ::

ta napajalnik dobiš že za 95€ link
ni malo čudno da je tolikšna razlika?? ker sam mislim kupiti tega pri elektroniki.

btw: katere rame se bol splača kupit: link
link
ali
Ram DDR2 TeamGroup 4GB (2*2GB) PC6400 800 Xtreem
ali katere druge ...



??????!

Planetarium ::

najbolj se splača najcenejše če boš pa podav še katero drugo informacijo se pa mnenje spremeni.

just me ::

ja uporabljal jih bom predvsem za navijanje

Planetarium ::

ja uporabljal jih bom predvsem za navijanje

teamgroup

just me ::

evo zdaj sem se pa dokončno odločil xDD:

Intel Core 2 duo E8400
Matična plošča ASUS P5Q pro
Trdi disk SATA2 SAMSUNG F1 1000GB (1 tera) 32MB
grafična: 2x Sapphire Radeon HD4870 512MB
Ram DDR2 TeamGroup 4GB (2*2GB) PC6400 800 Xtreem
Corsair 750W
ohišje še nvem

jas mislim da je zdaj ta comp res v nulo .. kaj pa vi pravte?

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: just me ()

DSmadfan ::

Odličen komp. Za ohišje ti pa priporočam Antec Nine Hunred ali NZXT Tempest.

Moti me samo ena stvar. 2x HD4870? Ne bi raje najprej kupil samo ene, čez kake 2-3 mesece pa še eno ali pa celo HD4870 X2?

just me ::

saj pa cena se itaq nebo nvm kaj spremenila ali?
kdaj pa bo izšla 4870 x2? ker se mi ne da čakat dolgo:S..

dikle ::

nekje avgusta ;)

just me ::

ufff...
emm pa bo kakšna razlika če zdaj kupim 2x 4870 ali pa pač potem 4870x2?

dikle ::

baje bo 4870X2 za 10% ali 20% boljša od 2X4870, tudi sam sem hotel kupiti 2X4870 pa bom raje počakal do avgusta in kupil 4870X2 :)

just me ::

aha jas bom pa verjetno 2x 4860 ker se mi ne da čakat tako dolgo..

btw: pri ramah je prišlo do spremembe:D.. vzel bom te: link

tilinho20 ::

A bo procesor sploh lahko izokriščal grafično, ker je CF??

just me ::

a? ?? zakaj ne?

just me ::

tole mi zdaj ni jasno.. zakaj nebi procesor izkoriščal grafe? help!!

tilinho20 ::

just me ::

ja kaj bi pa potem mogo nardit da bi mi procesor izkoriščal grafo???!

tilinho20 ::

Ja lahko fajn naviješ pa kolikor toliko izkoristiš. Zdaj na pamet ne vem. Poglej malo na netu. Recimo CF3870 pa stock E8400pa potem kakšen scor je ko naviješ na npr. 4ghz.

nuclear ::

just me, problem je da ti plata ne bo izkoristila graf obeh.. ker bo teklo vse na pcie 2.0 x8 .. kupi Asus P5Q-E ali Deluxe če hočeš lavfat na 100% obe grafi.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

just me ::

aha
bo potem ta zadost?! link

tilinho20 ::

Ja pa procesor!

just me ::

omg katerega??!!:P

Planetarium ::

Kaj ti bojo dominatorji?

just me ::

zakaj pa ne?

Planetarium ::

ker lahko kupis http://www.elektronika.si/product_info.... za 15euricev manj pa si na neopazni razliki

Vuli ::

mislim, da za rame bi bilo dovolj če vzameš Corsair XMS2 DHX, imajo ist hladilnik kot dominatorji in tut navijajo se v dobro. Drr2 800 delajo na 1066 brez problema, pa še kaj več bi jih spravil in pršparal. Kit 2x1GB je okoli 65E za DDR2 800
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

just me ::

emm mi še lahko zdaj poveste če bo to vse delovalo... in če bodo grafe 100% izkoriščene ..

Intel Core 2 duo E8400
Matična plošča ASUS P5Q-E
Trdi disk SATA2 SAMSUNG F1 1000GB (1 tera) 32MB
grafična: 2x Sapphire Radeon HD4870 512MB
Ram DDR2 TeamGroup 4GB (2*2GB) PC6400 800 Xtreem
Corsair 750W

tilinho20 ::

Ne bodo. Z stock CPU ne bodo.

dzinks63 ::

Najnovejše najmočnejše grafe takoj na začetku nikoli niso popolnoma 100% izkoriščene. Šele kakšni 2-3 leti po izzidu so procesorji toliko močni, da jih izkoristijo.

Vuli ::

bo že, itak boš kej naviju pa bo (3.8-4.0ghz)
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

tilinho20 ::

Ja sej mora navit.

Meizu ::

Nabavi si Skulltrail plato in dva 4 jedrnika rukni gor. Če takrat ne bo izkoriščeno...

just me ::

ja itaq xDDD

tilinho20 ::

No ne spet tok pretiravat. Je pa res da če ne boš E8400 navil na ene 4ghz min. pol nisi skor nč naredu.

P.S.:Pa saj ti lahk M-XXXX pove kako je blo pri CF2900XT pa stock Q6600 pa kaj je blo ko je navil na 4ghz. Pa če bi navil na še ene 4.5ghz bi blo pa še bolš.

nuclear ::

just me mah sm se zahecu.. ta tt ne bo ok (plata)...

support ATI CrossFireX™ technology, at x8 link

just me tale je preverjena: http://www.elektronika.si/product_info....

najcenejša k dela na 100%, X38 chipset.
2 x PCIe2.0 x16 (both @ x16 mode) supports

samo zdaj spet ta ne podpira xfire, kar pomeni da boš moral met 2 isti grafi :P ampak sj to ti ni važno, itak boš imel HD4870! spraskaj teh 25 dodatnih evrov za P5E. :|
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

just me ::

še mogoče kakšna druga matična..:P.. cenejša

tilinho20 ::

Daj vzami P5q Deluxe ker je boljša varjanta. No, jaz ti predlagam P5Q Deluxe.

M-XXXX ::

amo zdaj spet ta ne podpira xfire

Zakaj že X38 in X48 nebi podpirala Xfire?

Drugače P5Q Deluxe ni tako zelo bolša od kašne dobre matične z X38/X48 kakor bi kdo mislil!

nuclear ::

P5Q deluxe deluje tut v samo x8 načinu v dual.. cel P45 čipset je v ...... glede crossfire..
Deluxe je pa itak na nivoju P5E.

justme x38 je itak prvi čipset ki je meu pcie2.0 podporo.. p5e je takorekoč še najboljša p/p plata.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

uberPC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
775659 (3467) __Devil__
»

Moj novi comp

Oddelek: Strojna oprema
202036 (1610) legice
»

na hitro...kateri pc naj kupim?

Oddelek: Kaj kupiti
342737 (1823) Volta
»

Nov računalnik med 1000 in 1100 EUR?

Oddelek: Kaj kupiti
101657 (1567) mesoreznica
»

Nakup računalnika?

Oddelek: Kaj kupiti
111386 (1096) keba

Več podobnih tem