» »

Dvd rom + ide (raid)

Dvd rom + ide (raid)

alexxxx ::

Torej zanima me kako naj priklopim na matični (EP-5EPA+) 3 dvd rome. Ide 0 konektor je povezan na hdd 1 in dvd rom 1, ostala sta mi še dva ide konektorja (ide1,ide2) ki sta na žalost namenjena za raid. Kam naj priklopim ostala 2 dvd roma? (tudi če ju priključim na ide1 ali ide2 ju v biosu ne zazna!).

Lep pozdrav sandi

alexxxx ::

kdorkoli?

DJ MartiNi ::

Ponavadi se da v biosu nastavit kako ti tisti dodatni kontroler deluje. Base ali RAID je ponavadi za izbirat. Najprej preveri v BIOSu, če imaš ta dodatni kontroler vklopljen. Nastavi ga na BASE (ali nekaj podobnega kar ni RAID). Ko se ti računalnik zažene, se ti ponavadi na določenem mestu prikažejo še naprave, ki so priklopljene na ta dodatni kontroler. V samem BIOSu imaš namreč napisane samo naprave, ki so priključene na kontroler, katerega ima čipset čez. Naprave na dodatnih kontrolerjih pa se izpišejo pri samem zagonu računalnika.

Žal ti ne morem točno povedati kaj moraš narediti, ker nisem mogel sneti navodil od tvoje plate dol z neta. Prišel se do tu, nato pa napaka. Napisano je plod mojih izkušenj matičnih, katere so bile predvsem GigaBytke in ASUSke.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

EP-5EPA+ ide problem

Oddelek: Strojna oprema
51086 (1022) alexxxx
»

pri snemanju cd-ja javlja napako

Oddelek: Pomoč in nasveti
151564 (1387) schwarzvald
»

Se mi ga splača nadgrajevati?

Oddelek: Kaj kupiti
261831 (1070) cpu
»

cd-romi

Oddelek: Strojna oprema
10769 (725) Sami
»

raid problem...

Oddelek: Pomoč in nasveti
131404 (1248) nazz78

Več podobnih tem