» »

V hibernaciji prenosnik izgubi povezavo v internet

V hibernaciji prenosnik izgubi povezavo v internet

dronyx ::

Če imam na prenosniku doprto kakšno spletno stran in gre v hibernacijo, potem ko se računalnik ponovno obudi, ne dela več dostop v internet nekaj časa (javi, da strežni ni dosegljiv), po nekaj klikih pa se zadeva spet sama vzpostavi. Dostop v internet je prek ADSL od T-2. Ali morda kdo ve, v čem je tu težava?

Cveto ::

V lastnosti mrežne kartice nastavi da ne gre v power saving, čeprav ne vem če bo to pomagalo pri hibernaciji, ker se ccela plata izklopi. Modem je pomoje skoz online, ker pa računbalnik izklopi mrežno kartico, mora po vklopu spet pridobiti mrežni naslov...

Izi ::

Po moje je to povsem normalno.
Hibernacija pomeni, da se celotni RAM prepiše na disk in nato se računalnik popolnoma izklopi.
Povezava z ISP-jem se torej prekine.
Po Hibernaciji se računalnik postavi v stanje pred izklopom, ker spet iz diska v RAM prepiše celotno prej shranjeno vsebino.
Internet povezava pa se mora vzpostaviti popolnoma na novo od začetka, kar pa za ADSL ponavadi pomeni okoli 15 do 20 sekund.
Rešitev je Router, ta je z ISP-jem povezan tudi ko imaš računalnik ugasnjen in računalnik se z Routerjem poveže takorekoč v trenutku.

dronyx ::

Hvala za odgovore, bom preveril, kako je z nastavitvami usmerjevalnika, čeprav se mi zdi, da je že tako nastavljen, da je ves čas internet "up". Je pa verjetno res, da če gre mrežna v powersave, se tudi prekine povezava.

dolenska ::

t-2 ima vdsl

tommy boy ::

Meni je to isto kar nekaj časa nagajalo na prenosniku, zdej zadnje čase pa se zopet lepo poveže po hibernaciji na internet. Spreminjal nisem pa ničesar ampak je kar sam od sebe začel ponovno lepo delati.:)

t3hn0 ::

pri hibernate ne gre nic v power saving mode, ampak se cist vse ugasne! zato je pac logicno da se tud lan/internet connection prekine.

neki druzga je pa recimo sleep/stand by
^.^

madmitch ::

Tudi pri standby zna potem še čakati na IP. Posebno če si povezan prezžično. Pač, počakaš tistih 10 sekund in je.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

t3hn0 ::

no...odvisno pol kaj mas nastiman pr power settingsih, katere ne vplivajo na hibernate ampak sam na stand by...no mogoce se kdaj, sam se mi zdi da ne
^.^


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 7 - počasen resume

Oddelek: Operacijski sistemi
262508 (2052) MrStein
»

Ubuntu cilja na 10 sekund zagonskega časa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10510209 (6962) techfreak :)
»

Zaganjanje sistema windows

Oddelek: Pomoč in nasveti
132143 (1957) In Extremis
»

Windows Vista se bo nalagala hitreje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
12511269 (8349) ripmork
»

Zagon Windows pri prenosniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
312406 (1896) Gundolf

Več podobnih tem