» »

Zaganjanje sistema windows

Zaganjanje sistema windows

OCCULT ::

Pozdravljeni.

Zanima me ali je normalno,da se na začetku nekam dolgo časa nalagajo windowsi.
Ubistvu tam ko piše Windows XP pa louda kar nekaj časa,da pride v sistem......to mi včasih ni delalo.
A se da ,kje to nastavit,da gre hitreje.

Hvala za odgovore.

Lp
Occult

Pyr0Beast ::

Poglej, če ti išče za IP-jem.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ST-777 ::

Uporabi hibernate za zaustavitev, ko boš zagnal XP, se ti bodo Okna postavila iz popolnoma ugasnjenega compa v največ 20 sekundah.

OCCULT ::

Hm.

Kako naj pogledam ,če mi išče z IP-jem.
Hibernate pa ne poznam.

Mi lahko gdo razloži postopek kaj moram narediti.

Lp
Occult

Pyr0Beast ::

Kako se povezuješ na internet ?
ADSL, VDSL, optika, xDSL/optika prek routerja ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ST-777 ::

OCCULT: "Hibernate pa ne poznam. Mi lahko gdo razloži postopek kaj moram narediti."


Comp zaustaviš oziroma spraviš v hibernacijo s pomočjo ikone, ki jo narediš na namizju.

Postopek:
Puščica na praznem delu namizja in desni klik/ Novo/ bližnjica/ v okno pod napisom prekopiraš tale tekst:

%windir%\System32\rundll32.exe powrprof.dll,SetSuspendState

Klikneš naprej/ vpišeš ime bližnjice, na primer: Hibernacija Win/ dokončaj

Comp zaženeš z gumbom na ohišju, zaustavitev pa narediš preko ikone, kot sem opisal. Boš presenečen, kako hitro se comp zaustavi in ponovno zažene na ta način, v primerjavi z običajno zaustavitvijo in zagonom.

kurjač ::

Preizkusil sem tvoj hibernacijski postopek in ugotovil, da se po kliku ne ugasne cel PC ker ventilatorji in še kaj drugega dela naprej. Po pritisku na tipko za vklop se računalnik zapodi v namizje in tam na žalost vse zmrzne........
Zame je pač to neuporabno

ST-777 ::

kurjač: "Preizkusil sem tvoj hibernacijski postopek in ugotovil, da se po kliku ne ugasne cel PC ker ventilatorji in še kaj drugega dela naprej......"


Pri meni dela hibernacija povsem drugače. Po kliku na ikono se ugasne cel PC, monitor in tudi vsi ventilatorji. Po pritisku na tipko za vklop se pokaže namizje in vse dela normalno.

Zakaj pri tebi poteka drugače, ne vem.

OCCULT ::

OCCULT: "Hibernate pa ne poznam. Mi lahko gdo razloži postopek kaj moram narediti."


Comp zaustaviš oziroma spraviš v hibernacijo s pomočjo ikone, ki jo narediš na namizju.

Postopek:
Puščica na praznem delu namizja in desni klik/ Novo/ bližnjica/ v okno pod napisom prekopiraš tale tekst:

%windir%\System32\rundll32.exe powrprof.dll,SetSuspendState

Klikneš naprej/ vpišeš ime bližnjice, na primer: Hibernacija Win/ dokončaj

Comp zaženeš z gumbom na ohišju, zaustavitev pa narediš preko ikone, kot sem opisal. Boš presenečen, kako hitro se comp zaustavi in ponovno zažene na ta način, v primerjavi z običajno zaustavitvijo in zagonom.


Ej hvala.................
Mater kako to hitro odpre saj to je nemogoče kar poka he he vendar.
Še to me zanima ali moram vedno za izklop to ikono stisniti sedaj na namizju.?
Drugače pa kul zadeva mater kako hitro pride na namizje v sekundi mater he he lepa zadeva.

Pyr0Beast ..Imam pa VDSL po navadnem kablu .

Hvala za odgovore............vendar me malo moti,ker je to sedaj stenbay ubistvu bi moralo prav izključiti PC.
In ko na novo zaženem pc bi bilo potem spet isto z loudanjem Winsow..razen hibernacije,ki je seveda v stanju pripravljenosti.
Kaj pa če bi prav izključil PC je kakšn druga metoda da prej zlouda winse.

Thx
Occult

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OCCULT ()

ST-777 ::

OCCULT: "Kaj pa če bi prav izključil PC je kakšn druga metoda da prej zlouda winse."

Ko uporabim hibernacijo s pomočjo ikone, se pri meni popolnoma izključi PC. Podatki se zapišejo na disk in ne v RAM, zato lahko po izklopu kabel potegnem iz vtičnice in ko ga vtaknem nazaj, ter zaženem PC z gumbom na ohišju, se WIN kljub temu ekspresno naložijo. Hibernacija ni standby.


OCCULT: "Še to me zanima ali moram vedno za izklop to ikono stisniti sedaj na namizju"

Ne, ni potrebno vedno za izklop to ikono stisniti na namizju. Lahko PC ugasneš tudi na običajen način. Vendar ga jaz na običajen način ne ugašam, saj lahko to traja tudi več minut, na način hibernacije pa le nekaj sekund.

OCCULT ::

Ko uporabim hibernacijo s pomočjo ikone, se pri meni popolnoma izključi PC. Podatki se zapišejo na disk in ne v RAM, zato lahko po izklopu kabel potegnem iz vtičnice in ko ga vtaknem nazaj, ter zaženem PC z gumbom na ohišju, se WIN kljub temu ekspresno naložijo. Hibernacija ni standby.


Jast sem to probal.......hiberniral potom ikone iztaknil utičnico in nazaj zagnal PC.Vendar so se winsi nalagali normalno.
Če pa grem v start menu in stisnem stant by mi ugasne isto kot z ikono na namizju,ter isto se zgodi z vklopom PC-ja.
Tudi meni popolnoma ugasne PC nič ne šumi in nima življenskih znakov........vendar še zmeraj mislim ,da je stant by ker ,če probaš narediti potom start menuja se ti bo zgodilo isto.
Tako,da probaj iztakniti utičnico pa nazaj priklopiti,če se ti bodo pravtako hitro naložli winsi potem pa nevem ..........zgleda,da je odvisno od samega PC-ja.
No upam,da se ugasne PC potom te ikone:)

To sem pa na netu našel;

Če si pa tega ne morete omogočiti tako kot v mojem primeru obstajajo tudi programski načini za prihranek porabe. Windows XP imajo na nadzorni plošči možnost upravljanja z električno energijo. Tam lahko nastavimo po kolikem času neaktivnosti se ugasne računalnikov zaslon in trdi diski, ter kdaj naj preide v stanje mirovanja.
Če nastavimo, da se nam zaslon že po eni minuti neaktivnosti ugasne prihranimo ogromno. CRT zasloni namreč porabijo okoli 100W električne energije če ne celo več. Računalnik lahko namesto, da bi ugasnili preide v stanje mirovanja ali hibernacijo. V stanju mirovanja bo računalnik še prižgan a ne funkcionalen. Prednost tega je, da ga lahko prebudite v nekaj sekundah. Poraba električne energije bo neznatna.
Hibernacija pa bo računalnik popolnoma ugasnila, a vsebina pomnilnika bo shranjena na trdi disk. Ob ponovni uporabi se bo računalnik prižgal v 20 sekundah vključno z vsemi programi, ki so bili že prej aktivirani.


Če si pa tega ne morete omogočiti tako kot v mojem primeru obstajajo tudi programski načini za prihranek porabe. Windows XP imajo na nadzorni plošči možnost upravljanja z električno energijo. Tam lahko nastavimo po kolikem času neaktivnosti se ugasne računalnikov zaslon in trdi diski, ter kdaj naj preide v stanje mirovanja.
Če nastavimo, da se nam zaslon že po eni minuti neaktivnosti ugasne prihranimo ogromno. CRT zasloni namreč porabijo okoli 100W električne energije če ne celo več. Računalnik lahko namesto, da bi ugasnili preide v stanje mirovanja ali hibernacijo. V stanju mirovanja bo računalnik še prižgan a ne funkcionalen. Prednost tega je, da ga lahko prebudite v nekaj sekundah. Poraba električne energije bo neznatna.
Hibernacija pa bo računalnik popolnoma ugasnila, a vsebina pomnilnika bo shranjena na trdi disk. Ob ponovni uporabi se bo računalnik prižgal v 20 sekundah vključno z vsemi programi, ki so bili že prej aktivirani.

http://www.rtvslo.si/odprtikop/resnicno...


Lp
Occult

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OCCULT ()

ST-777 ::

OCCULT: "....probaj iztakniti utičnico pa nazaj priklopiti,če se ti bodo pravtako hitro naložli winsi ...."


Naredil sem tako, uporabil hibernacijo s pomočjo ikone. Namizje je takoj ugasnilo, pokazalo se je okno za nekaj sekund, kjer sta se pokazala napis in slika, da hibernacija poteka. PC se je nato popolnoma izključil. Vse skupaj je trajalo okrog 15 sekund.

Iztaknil sem kabel iz ohišja PC-ja in ga čez več kot pol ure vtaknil nazaj. Z gumbom na ohišju, sem PC vklopil in po manj kot 20 sekundah, se je pokazalo namizje.

Povsem drugače je bilo, ko sem uporabil standby preko Starta, PC se je takoj izključil. Iztaknil sem kabel iz ohišja PC-ja in ga čez nekaj minut vtaknil nazaj. Z gumbom na ohišju, sem PC vklopil in XP se je nalagal več kot eno minuto z vsemi tistimi okni, ki se pred namizjem pokažejo.

Zakaj pri tebi poteka drugače, ne vem, morda imaš drugačne nastavitve v BIOS-u.
Še informacija o mojem OS, imam originalni WIN XP Pro - SP3.

reeves ::

Zdravo
Imam en problem, pa bom kar tukaj vprašal. Kadar dam računalnik v hibernacijo, se ga vedno da vklopit tudi s premikom miške ali pa pritiskom na katerokoli tipko. V BIOS-u sem izklopil boot from mouse, keyboard, LAN,...
Če mogoče kdo ve kako bi to zrihtal?

ASUS M2N SLI-Deluxe
AMD Athlon Dual Core 3800+ X2
Seagate Baraccuda 320G
Transcend 800MHz 1G + Transcend 800MGz 2G
ASUS GeForce 7600GT 256MB

In Extremis ::

@ST-777:
Stand-by != hibernacija. Če imaš omogočeno hibernacijo (Power options/Hibernate) potem rundll32.exe powrprof.dll,SetSuspendState spravi računalnik v hibernacijo sicer gre v Stand-by.

Zadeva je nekoliko drugačna če PC izkolpiš preko Start menuja. Privzeto imaš namreč le tri možnosti: Stand-by / Turn Off / Restart. Če držiš tipko SHIFT se Stand-by spremeni v Hibernate.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spanje računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
162889 (2486) ST-777
»

Ali je možno pustiti program odprt ob restartu kompa?

Oddelek: Programska oprema
9632 (494) opeter
»

Sleep timer za Windows 7?

Oddelek: Programska oprema
7793 (694) NazgulRR
»

pohitritev zagonskega diska / C particije

Oddelek: Strojna oprema
91358 (1114) Boeing
»

Ikona hibernate

Oddelek: Operacijski sistemi
61125 (1064) darkolord

Več podobnih tem