» »

nevtronski top

nevtronski top

gzibret ::

Pozdrav!

Zanima me, kako za vraga dobijo snop nevtronov. A stvar res bazira zgolj na razpadu nekaterih izotopov, ali pa obstaja morda še kakšna druga metoda.

V bistvu obstajajo neke zadeve (analizatorji prvin) v velikosti škatle za čevlje, ki delujejo na podlagi nevtronske aktivacije. Stvar pljuva ven nevtrone, deluje pa na štrom. Samo kako dobijo ven tiste nevtrone?

Stvar je dobavljiva tudi v obliki cevi premera cca 10 cm, ki jo potisnejo v vrtino in tudi pljuva ven nevtrone. Pa nikjer na škatli ni oznake, da zadeva seva, ko ni priključena na elektriko. Torej naravna radioaktivnost odpade. Zadeva seva le takrat, ko je prižgana.

Sem prebral wiki link, samo ne razloži nič pametnega.

Neutron activation analysis - Wikipedia, the free encyclopedia
Vse je za neki dobr!

antonija ::

Neutron source

Upam da pomaga.

EDIT: Google search na "tube neutron generator" bo mogoce tud dal kaksen uporaben link, sem videl vmes tud nekaj proizvajalcev in podobno.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antonija ()

gzibret ::

O, super... Bom imel nekaj materiala za nadaljnje iskanje.

Kako pa manipulirajo s temi evtroni? A se to sploh da? A to kar seva na vse strani, pol pa dajo eno zaslonko?
Vse je za neki dobr!

antonija ::

Cist iz glave jih pomojem lahko "filtrirajo" v doloceno smer. Ne vem pa ce obstajajo kaksne "lece" ki bi jih lahko usmerjale (tako kot lahko nabite delce in fotone recimo).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

gruntfürmich ::

po moje bi lahko naredil debelo zaščitno plast okoli naprave iz svinca, nekje pa naredil luknjico in tam ven dolgo cev iz svinca, in tam iz cevi ven bi verjetno bruhalo največ nevtronov, seveda dokaj usmerjeno.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

antonija ::

For other types of radiation, e.g. alpha particles, beta particles, or gamma rays, material of a high atomic number and with high density make for good shielding; frequently lead is used. However, this approach will not work with neutrons, since the absorption of neutrons does not increase straightforwardly with atomic number, as it does with alpha, beta, and gamma radiation. Instead one needs to look at the particular interactions neutrons have with matter (see the section on detection above). For example, hydrogen rich materials are often used to shield against neutrons, since ordinary hydrogen both scatters and slows neutrons. This often means that simple concrete blocks or even paraffin-loaded plastic blocks afford better protection from neutrons than do far more dense materials. After slowing, neutrons may then be absorbed with an isotope which has high affinity for slow neutrons without causing secondary capture-radiation, such as lithium-6.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kemija

Oddelek: Šola
51046 (496) reeves

Delujoč reaktor hladne fuzije kmalu v vsakem domu! (strani: 1 2 3 428 29 30 31 )

Oddelek: Loža
1510161901 (123321) Gandalfar

vodik??

Oddelek: Šola
262149 (1639) tomi66
»

Electric fusion (inertial electrostatic confinement fusion - IEC) (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
828785 (5227) A. Smith
»

Varnostne pomankljivosti Symantec / Netgear / Linksys opreme

Oddelek: Novice / Varnost
244152 (2892) Damjan Jagar

Več podobnih tem