» »

P4- DDR vs Rambus

P4- DDR vs Rambus

lucca brassi ::

Pozdravljeni
Mislim kupit nov računalnik s P4 . Muči me problem glede matične plošče : DDRam vs. Rambus ? Mislim kaj vi menite kam se bo stvar razvijala , cene so tam tam , DDR je množičen , dodelan - Rambus eksotičen, dražji, pa malo hitrejši .Sistem ne bo navit , naj bo stabilen.
.Plata bi bila z RAID om , zadnji dogodek z WD 20GB - crknu motor z diplomo gor me je spametoval.Dobrodošli bi bili vaši nasveti glede ujemanja P4 / matična /grafična /zvočna plata .Grafično sem mislil dati gor ge-forca 4MX 400
:D LP
moments before detonation

R0K ::

DDR se bo še sigurno naprej razvijal in še nebo šol tako kmalu v pozabo.

Glede grafične kartice me malo zanima za kaj jo boš potreboval...če jo boš rabu za pisanje nove diplome pol je čist uredu, drugače pa razmisli o kakšni rabljeni GF3 oz. GF Ti/pro/ultra za skoraj isto ceno.

dr.J ::

Najbolje narediš, da zadevo preizkusiš sam, in to s programi, ki jih najpogosteje poganjaš.
Na webu je pa tudi cela poplava testov in primerjav osnovnih plošč, ki podpirajo DDR in rambus (npr. na tomshardware)

Če pa ti ne gre za ne vem kakšno top perfornanso, bo verjetno cena primernejši kriterij.

Razlika v ceni DDR : RAMBUS je zanemarljiva, če pa vzameš 333 MHz DDR, pa tudi ne zaostaja več kaj dosti za rambusom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dr.J ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

P4

Oddelek: Kaj kupiti
471664 (1246) OwcA
»

AMD ali INTEL (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
545277 (4161) Brane2
»

Matična za P4 1.6A Northwood?

Oddelek: Strojna oprema
141400 (1093) royt
»

P4 1.6A Northwood (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
734940 (3868) Mr.B
»

DDR zmaguje!!!!!!!!!!!

Oddelek: Strojna oprema
261707 (1327) hatch

Več podobnih tem