» »

Kupujem P4

Kupujem P4

tec ::

Razmisljal sem P4 in eno dobro plosco, npr. kasen Abit TH7 ali kaj podobnega. Cena niti ni ovira, predvsem mora stabilno delat. Ne bo pa nic navito. Graficna kaksen Matrox, kateri model se pac najbolj splaca ? In 512 rama
Monitor LCD ali CRT, se ni odloceno, kaksne ideje ?

Tole sem imel v mislih:
MAT.MILL.G550 32MB DDR DVI 34.800
MAXTOR 80GB 7200 ATA133 47.520
512MB PC800 RDRAM ECC 82.680
INTEL P4 1.9GHz BOX S478 88.680
ABIT TH7-II ATX S478 53.880
MIDI TOWER ATX 11.040
CD ROM TEAC 40X IDE 14.040
.+ disketnik, tipkovnica, miska 10.000

Hvala
  • spremenilo: tec ()

dr.J ::

Hm. V službi smo konec leta kupili en sistem z TH7-II, pa ne dela zvočna. Sicer je AC97 bolj tako, pa vseeno. Sicer je pa to stvar servisa - dvakrat sem jih klical, pa jih sploh ni bilo (Firma: M..M). Seveda so mašino sestavili oni, vključno z instalacijo Windowsov. tudi sicer so imeli pri sestavljanju težave s stabilnostjo, zadeva pa dela ves ta čas BP.
Glede procesorja ti svetujem Northwooda, ki ima 512 KB cache.
Pomnilnik: 512 MB v enem kosu? P4, kolikor vem, dela bolje v 'dual channel' načinu, poleg tega sta dva 256 modula cenejša od enega 512.
LCD - OK, če ne igraš igric, za gledanje filmov pa ne vem, ali so primerni. Najbrž so.
Kupi raje DVD namesto CD, ali pa CD-RW. Saj backup boš delal, ali ne?

Zdaj čakamo na eno mašino z Intelovo ploščo + Northwoodom 1.8 GHz, tako da o tem še ne morem povedati ničesar.

Kaj pa AMD? BTW, jaz sem z njim ZELO zadovoljen, delam pa numerično zelo intenzivne stvari, kjer ga P4 ujame šele pri cca. 600 MHz višjem clocku, za kar pa moraš plačati mnogo več.







nicca ::

Predlagam ti AMD XP+ procesor, ker je v vseh testih absolutno hitrejši.

Za AMD vzami Abit A7V266E plato ki je RAID
disk ti priporočam WD
ram absolutno 512Mb DDR
grafična je super
ohišje MIDI,
pa enga Vulcano-ta 7 al pa TItana-a.

Cenovno bo vse skupaj bistveno nižje, performance pa boljši
RAZMISLI !!!

Matty ::

No ja... kljub temu, da mam AMD XP bi na tvojem mestu vzel P4. Ce cena ni vprasanje, pa se toliko bolj...

AMD dela res hitro, vendar v vecini primerov ne bos videl ogromne razlike. Moja najvecja zamera AMDju je predvsem glasnost dodatnih ventilatorjev, potrebnih za hlajenje. V sluzbi mamo P4 (resda Dell), ki pa je tih kot mis, in zaradi optimiziranosti dela zelo hitro (ceprav po testih v Sandri zaostaja malenkost za mojo 1600 masino). Pri meni je prisla (zal) cena zelo v postev, pa se dejstvo, da novembra ni bilo na trziscu plat z DDRamom za P4.

Razmisli mogoce o DDR Ramu, saj je RAMBUS se vedno precej drazji...

Se o G550. Izbira je odlicna, ce s temu racunalnik ne nameravas igrati iger (sam imam G400 MAX, pa ga niti pod razno ne zamenjam za geforca ali radeona, res pa je, da je G550 narejen na temeljih G450, kar pomeni, da je 3D pocasnejsa kot pri G400 MAX, imas pa zato tako izboljsane druge opcije - npr. dualhead, prikaz na drugem monitorju,...OK, igre tudi laufajo dobro, sicer ne na MAX locljivostih, ampak na nekoliko nizjih...)

tec ::

AMD ne pride v postev

Ima kdo izkusnje z Asus P4TE? Ponudili so mi kot alternativo Abit TH7


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

p4 & plata

Oddelek: Kaj kupiti
121387 (1192) Malecky
»

Matična za P4 1.6A Northwood?

Oddelek: Strojna oprema
141408 (1101) royt
»

server + 3 postaje

Oddelek: Kaj kupiti
141317 (1136) Milko
»

Katero P4 RIMM Plato za WinXP?

Oddelek: Kaj kupiti
11972 (813) Pisk
»

DDR zmaguje!!!!!!!!!!!

Oddelek: Strojna oprema
261714 (1334) hatch

Več podobnih tem