» »

Big bang vračilo blaga

Big bang vračilo blaga

Brainstorm ::

Rad bi nekaj zamenjal in doplačal za neko drugo stvar in me zanima če ve kdo, koliko dni imaš na voljo v Big Bangu za vračilo blaga.
Boste rekli, poklič tja pa ti bodo vse povedali, samo me grize in ne morem počakat do zjutraj:|, dans so pa že šli spat v trgovini.:)

Ted ::

Če je par dni ni panike, kak mesec pa bi znal bit problem:D .
Mah...

Brainstorm ::

Jah dans je 11ti dan, sem iskal na njihovi strani oz od bofa pa nič ne piše.

Ted ::

Če boš vrnil v original pakungi da naslednja stranka ob nakupu ne bo mela pripomb, potem pomoje ne bi smelo bit problema.
Mah...

pozitron ::

Jst sem nekaj časa nazaj iskal isti odgovor. Tu so rekli, da je odvisno na koga naletiš. Šel sem probat (čeprav z bolj malo upanja) in so mi brez vprašanj in kompliciranja zamenjali samsung 245B za NEC-a 20wgx2 pro po 11 dneh od nakupa, pa še garancijo se zgodi sem lahko prenesel na ta monitor. Skratka, zelo ustrežljivi in prijazni.

Vsekakakor pojdi tja in prosi za menjavo.

nokia6310 ::

No, moje izkušnje z bigbangom so tako negativne, kot pozitivne.
Ko sem kupoval pred leti že neko nokio na trajnik sese potem ko sem ugotovil, da mi ta ne dela tako kot bi morala, zvok je bil popačen, telefon se je preveč pregreval in sem seveda želel vrnitev kupnine takratnih pribljižno 115000 sit, pa so komplicirali in mi govorili, da lahko pokličem kogar hočem, da mi tega niso dolžni vrniti itd.
Pozneje pa, sem le s težavo dobil dobropis, s katerim sem potem pomagal nekomu, da je prišel do novega računalnika seveda, pa sem dobil za to od njega gotovino.
NO v drugem primeru, pa so mi, ko sem imel doma olympusov diktafon, za katerega so govorili, da je za snemanje odličen, meni pa kvaliteta zvoka ni bila všeč in ni bila v skladu z mojimi pričakovanji.
Takrat pa, so mi denar vrnili brez problema seveda po predhodnem dogovoru.
Predlagam, da se vsak, ki je v dilemi ali bo dobil vrnjeno kupnino, če bo kupil nekaj, s čimer pa ne bo zadovoljen, ali ne, da se prej posvetuje s prodajalcem . V kolikor mu ta da pisno garancijo, da mu bo denar vrnil v kolikor stranka ne bo zadovoljna (lahko tudi na sam račun), lahko brez skrbi kupi izdelek.
Mislim pa, da je najvažnejši odnos in način, na kakršen se nekaj pove.
Če prideš v trgovino in nekaj zahtevaš izven za to predpisanega zakonskega roka, so vsi alergični na to in so večje možnosti da ti ne uspe, kot pa, če lepo vprašaš, oz. prosiš.

GrimReaper ::

Kaj pa če sem že odprl embalažo, tista plastična ki jo lahko samo s škarjami obrežeš? Sej bom poklical, sam me prej zanima če je že kdo kej takega menjal.
Sem kupil v BigBangu dve stvari, pa sta praktično neuporabni, tko da sem ob 50E. Konkretno je to DVD stojalo v katerega sploh ne gre DVD (neprave dimenzije), pa slušalke ki so tudi premajhne.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

A si kupil v trgovini ali po internetu?
V prvem primeru je odvisno od njihove dobre volje, v drugem imaš pa 15 dni časa, da robo vrneš, oziroma jih obvestiš, da jo boš prinesel nazaj.

O.

GrimReaper ::

Trgovini.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

kitewing ::

Po zakonu ti niso dolžni. Če ti zamenjajo je to njihova dobra volja. Možnost vračila velja samo za nakup na daljavo(spletna trgovina in kataloška prodaja).

k4vz0024 ::

Žal preveč komplicirajo, po mojih izkušnjah. Tam ne bom več kupoval vrednejših stvari.>:D

mesoreznica ::

Po zakonu ti niso dolžni. Če ti zamenjajo je to njihova dobra volja. Možnost vračila velja samo za nakup na daljavo(spletna trgovina in kataloška prodaja).


Rok 8 dni velja tudi v trgovini. In to ni njihova dobra volja ampak zakonski rok.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Okapi ::

Mesoreznica, ne zavajaj. To, kar si napisal, preprosto ni res.

O.

mesoreznica ::

Mesoreznica, ne zavajaj. To, kar si napisal, preprosto ni res.

O.


Sem koristil ta rok že neštetokrat v trgovinah. Pa niso bili vedno ustrežljivi. Mogoče se res narobe spomnim zakona, ampak je vedno delovalo če si bil dovolj agresiven.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

Jaz sem vrnil Logitech G5 in sem dobil za 80€ BON-ov. Nekje četriti dan... Popolnoma brez komplikacij - lepo sem razložil, da miška na moji podlagi pač ne dela in so vzeli nazaj. Zdaj pa čakam na kaj ugodnega, ker morem v enem letu tiste bone porabit ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Okapi ::

Sem koristil ta rok


Nobenega takega roka ni. Če so ti robo zamenjali, je bilo to izključno zaradi njihove dobre volje oziroma dobrih poslovnih navad (ali pa da so imeli mir pred zoprno stranko:-)

O.

Vlad Tepeš ::

Ti nisi koristil noben rok, če si se zdiral na prodajalca da uveljavlaš "8 dnevni časovni rok" je ta navadno najbrš popustil, ker se mu ni dalo ukvarjat s tabo. Če bi bil prodajalc prasec, al bi bil pa jst prodajalc, bi te gladko poslal ven iz trgovine. Ne štekam da folk, k je v slabšem položaju, ker mora zamenjat robo, se zdira na prodajalca od katerga je v bistvu vse odvisn, do zdej če si z lepo besedo pristopu se je dalo vse zrihtat.
Rad imam mir in svoj računalnik!

Yossarian ::

DVD stojalo, v katerega pa zaradi neprave dimenzije ne gre DVD? Če te prav razumem, v stojalo ne pašejo škatle od DVD-jev. Potem gre za stvarno napako, ker stvar nima potrebnih lastnosti in ti morajo vrnit denar. Za slušalke bo pa težka.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Ziga Dolhar ::

DVD stojalo, v katerega pa zaradi neprave dimenzije ne gre DVD? Če te prav razumem, v stojalo ne pašejo škatle od DVD-jev. Potem gre za stvarno napako, ker stvar nima potrebnih lastnosti in ti morajo vrnit denar. Za slušalke bo pa težka.


Em, sam ena opazka: nimamo informacije, za kakšne škatle je načrtovano stojalo, in kakšne je uporabnik želel tlačit notr. (Torej ali gre za navadne cd kejse, slime, al te nove "devede" škatle ...)
https://dolhar.si/

Zheegec ::

Mesoreznica - Če bi k meni prišel "zahtevati" ves živčen in jezen, potem ti ne bi nikakor nič zamenjal, tudi v sanjah ne, pa če pokličeš 10 inšpekcij in odvetnikov. Čisto zanalašč, ker se morajo nekateri ljudje naučiti obnašati kot ljudje do drugih.

Brainstorm - ful odvisno od stanja/izgleda embalaže, če ti bodo zadevo vzeli nazaj, pa zadeve z baterijami se tudi v manj primerih vzame nazaj. Res težko reči na pamet. Kaj si pa kupil in kje?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Yossarian ::

Žiga, tip pravi, da je želel imet DVD stojalo. DVD stojalo mora imeti takšno dimenzijo, da paše v njegovo odprtino DVD škatla. Razen če je GrimReaper napačno napisal svoj primerček.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

;-) ::

Včeraj sem kupil fotoaparat oz. mi ga je kupil nekdo ko ni vedel da že imam DSLR, zdaj pa me zanima če je kdo tukaj iz BB ali podobno če lahko vrnem fotoaparat in menjam za plazmo? Odprl in sprobal sem ga.

darkolord ::

Če lepo zapakiraš nazaj ponavadi ni problema :)

Zgodovina sprememb…

;-) ::

Kaj pa tisti zakon še je aktualen da če je vse ok ti MORAJO vzeti stvar nazaj?

Zheegec ::

;-) je izjavil:

Kaj pa tisti zakon še je aktualen da če je vse ok ti MORAJO vzeti stvar nazaj?

Že vsaj 15 let ne več :)

MORAJO ti ne, je pa to njihova dobra volja (sklepam da gre za Maribor?).
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

;-) ::

Ne Slovenska Bistrica. Maribora nebom omenjal, ravno sem nesel prenosnika nazaj pa so bli problemi z garancijo.

;-) ::

prenosnik gre spet na popravilo zaradi iste napake kod sedmega februarja :S

charlotte ::

Živjo. Ali je kdo vračal iPoda v BB? Tam sem kupil iPod classic in mi ne ustreza ker je odziv koleščka ubitačen (imel sem star iPod ki je bil super, zato sem mislil da bo tudi ta pa sem se uštel). Kakorkoli iPod sem kupil 2 dni nazaj. Seveda se na zadnji strani pozna nekaj praskic, ker pač nastanejo takoj ko ga daš ven iz folije. Je kaka opcija da iPod vrnem?

Zheegec ::

Že 10x rečeno... dobra volja...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

charlotte ::

Hja kar mene zanima je če bi ta dobra volja vžgala glede na to da se sledovi uporabe že poznajo.

;-) ::

to pa je pol odvisno od...sreče ?

BoBi19 ::

Če k meni pride stranka, pa me prvo "pošlje" nekam, ji niti pod razno ne bom menjaval...
Drugače če pa je vse vredu ( praska gor ali dol ) in odvisno od moje dobre volje, včasih menjam, včasih ne, je pa vse odvisno od prodajalca in ne od trgovine ( BIG BANG, COMSHOP itd... )

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BoBi19 ()

Obssesen ::

http://media.bigbang.si/web/files/PDF/o...

To pomeni, da za zadevo brez težav dobiš denar nazaj? Ne glede na to kje si kupil ali v trgovini ali prek spleta? Če mi TV ne bo pasal, ga lahko odnesem nazaj in mi vrnejo denar? Samo ne vem, 14 dni da jim javiš, da odstopaš, 30 dni da ga pošlješ? Je to skupaj 44dni ali 30 z vštetimi 14?

Zheegec ::

Saj piše da gre za "spletni center". Ja, max je 44 dni. Seveda se gre za vračilo neuporabljenih izdelkov, da se razume :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Obssesen ::

Neuporabljenih? Kako bom pa vedel, če mi odgovarja izdelek, brez, da ga sprobam? Amazon vem, da laufa, preizkušeno, pač zadevo se da vrnit v roku 30 dni. Misliš brezhibno in v original embalaži, ane?

bambam20 ::

Obssesen je izjavil:

Misliš brezhibno in v original embalaži, ane?


Ja. Bigbang v tem primeru ne komplicira. Denar pa težje dajo nazaj. Raje vidijo, da vzameš drgu izdelek ali pa dobropis.

Po moje je že dobdo, da veš kaj kupuješ.

Ales ::

Kaj oni "radi vidijo" nima nobene veze. Za nakupe na daljavo je potrošnik zaščiten z zakonom in seveda so dolžni vrniti denar, če kupec tako želi.

scipascapa ::

In ogromno ljudi to zelo rado izkorišča.

bambam20 ::

Ales je izjavil:

Kaj oni "radi vidijo" nima nobene veze. Za nakupe na daljavo je potrošnik zaščiten z zakonom in seveda so dolžni vrniti denar, če kupec tako želi.



Srečno s tem :).

Ales ::

bambam20 je izjavil:

Ales je izjavil:

Kaj oni "radi vidijo" nima nobene veze. Za nakupe na daljavo je potrošnik zaščiten z zakonom in seveda so dolžni vrniti denar, če kupec tako želi.



Srečno s tem :).

Kero brezvezno trolanje. :))

Zheegec ::

Obssesen je izjavil:

Neuporabljenih? Kako bom pa vedel, če mi odgovarja izdelek, brez, da ga sprobam? Amazon vem, da laufa, preizkušeno, pač zadevo se da vrnit v roku 30 dni. Misliš brezhibno in v original embalaži, ane?

Ni treba v original embalaži. Pač neuporabljen izdelek. Brez znakov uporabe.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vračilo blaga v Big Bangu in Harvey Normanu

Oddelek: Pomoč in nasveti
122867 (2528) DePalmo
»

vračilo artikla

Oddelek: Loža
162055 (1499) gusto
»

Vrniti blago v 8 dneh nakupa? Pravice kupca? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5322808 (14190) RejZoR
»

Vračilo ali zamenjava izdelka brez napake (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5817068 (15188) >>><<<
»

LCD TV World Of Vision (iz Hoferja)

Oddelek: Zvok in slika
183131 (2595) Yossarian

Več podobnih tem