» »

vračilo artikla

vračilo artikla

mulc007 ::

Ali ti morajo v primeru da vrneš v trgovino nek aparat, vrniti denar? ali imajo pravico da rečejo da denarja ne vrnejo ampak da moraš za tisti znesek kupiti druge stvari?

Vice ::

Ja imajo vso pravico, oz. druge opcije sploh ni, kadar se gre za vračilo ker ti ni cool

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vice ()

shmandi ::

Če je spletna trgovina, potem ti morajo vrniti denar. Če je fizična trgovina, niso dolžni niti sprejeti izdelka, če ni z njim nič narobe. V najboljšem primeru pa dobiš dobropis.

ales85 ::

Vice je izjavil:

Ja imajo vso pravico, oz. druge opcije sploh ni, kadar se gre za vračilo ker ti ni cool

Tole velja samo za spletno prodajalno. In še to jih moraš obvestiti v 14 ali 15 dneh. Za fizično trgovino velja, kot je napisal shmandi. V nobenem primeru pa mislim, da ne sme biti odprto. Razrezana embalaža v kakršni so včasih miške bi na primer lahko bila problem tudi pri spletni prodajalni.

Gama ::

Će izdelek pošteno nazaj prineseš nepoškodovan nov, ti bo vsaka normalna trgovina dala dobrobis nazaj.
Če se boš bunil in klical šefa itd, boš dobil tudi gotovino ker se jim ne da drkat s tabo zaradi teh 50€.

Če pa izdelek ni kot nov, potem pač ne dobiš nič.

Kera trgovina?

Ales ::

mulc007 je izjavil:

Ali ti morajo v primeru da vrneš v trgovino nek aparat, vrniti denar? ali imajo pravico da rečejo da denarja ne vrnejo ampak da moraš za tisti znesek kupiti druge stvari?

Ni jim treba vzeti nazaj ničesar, razen če si kupil izdelek na daljavo, npr. preko spletne trgovine. V tem primeru zakon določa, da imaš pravico odstopiti od nakupa in nerabljen izdelek vrniti. O rokih in pogojih je bilo pa že toliko napisanega, da res nima smisla ponavljati še enkrat.

Če pa gre za navadno trgovino, ti niso dolžni vzeti nazaj ničesar in seveda tudi ne vrniti denarja ali dati dobropis. Če to storijo, gre le za njihovo dobro voljo.

mancini ::

Vrnil zakaj?
ker ti ni všeč, ker je pokvarjen, ima kakšno napako, ...

mulc007 ::

ker sem videl da je na ebay iz kitajske isti 50% cenejši

Mare2 ::

Daj link, bom še jaz kupil. :)
Poglej še na Aliexpres, tam je še ceneje.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

Vice ::

mulc007 je izjavil:

ker sem videl da je na ebay iz kitajske isti 50% cenejši


Prištej zraven še stroške, ki ti jih bo nabila Pošta, kakšen davek... Se ti še splača bunit za izdelek brez garancije?

šernk ::

nekdo je ebay odkril :))
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Machete ::

mulc ga 'odkriva' že kar nekaj časa, pa ga očitno še ni odkril.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Mare2 ::

Mislim da je treba ljudi opozoriti tudi na najmanj 30% škrt robo in zajebancijo glede rekamacij. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

mulc007 ::

Po želji

shintaro ::

sm probal 'vrnit' digitalca drug dan po nakupu pa ni šlo.(big bang) pač brezvez (skor) sm ga kupu, mi sam nabira prah

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

Machete ::

bolha.si
ebay.de,at,pl,it,fr
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

gusto ::

Na mimovrste sem naročil Craft moške boksarice, prevzel 20.12.2017 (15 dni nazaj). Po dveh nošenjih (2x cca ura teka), se je ob šivu pojavila luknjica. Predvidevam da se bo širila in bodo boksarice kmalu za v smeti.

- Lahko to vrnem in uveljavljam kakšno napako?
- Se mi sploh splača s tem ukvarjati?
- Lahko pričakujem generičnen odgovor, da jih nisem "pravilno" uporabljal?
- Kupljeno je v kompletu dveh, se reklamirajo oboje ali kako gre to?




Že vnaprej hvala za kakšen nasvet. :-)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Interspar: Vračilo neuporabljenega izdelka (izkušnje)

Oddelek: Loža
175673 (4948) Mare2
»

Vrnitev izdelka, varstvo potrošnikov

Oddelek: Loža
346873 (6117) K0K0
»

Vrniti blago v 8 dneh nakupa? Pravice kupca? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5322809 (14191) RejZoR
»

Kaksne pravice ima kupec, ce z izdelkom v 8 dneh ni zadovoljen? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
537528 (5652) Nutcracker

Več podobnih tem