» »

počena membrana na zvočinku

počena membrana na zvočinku

Guliwer ::

Pozdravlejni,

sem nov na tem forumu in imam eno vprašanje. V petek smo v šoli imeli šolski ples in smo uzeli šolske zvočnike. Zvočniki so v box-ih z ojačevalcem. Uzel sem adapet iz velika jacka u tamalga in nato se enega da ger 2 tamala jacka u enega in nato v comp. Zvočniki so delali štiri ure in zadnih pet minut pa zacče neki hreščat. Pogledamo in videli smo počeno membrano na wooferju. Luknica je pri izbočeni kupoli velika cca 1cm. Zanima me ali je zvočnik zanič ali je možno to zalepiti oz. zamenjati. Modela zvočnika ne vem vendar mi lahko približno pove koliko bi prišlo popravilo.

Hvala in lep pozdrav.

wooted ::

to kako si prklopu mi ni čist jasno. kok so pa stari?

popravilo je vedno možno

Steinkauz ::

Men sta se pr obeh zvočnikih strgale membrani ker so bli stari ene 25 let in kolker sm spomnim je blo popravilo membrane za enga okol starhi 7 jurjev...

EDIT:
Tole sm najdu pa najbolš da pokličeš:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Steinkauz ()

1024 ::

Ta na bolhi nima za burek. Bo naredu še slabš kokr je blo. Če hočeš boljši zvok od originalov....

http://www.zr-speakerlab.si/
Fish knows everything.

gzibret ::

Ja, da se popravit oz. zalepit novo membrano ali pa dati kar celo novo notri. Včasih je v Ljubljani bil eden maher, ki je to delal (pri Gospodarskem raztavišču na drugi strani Dunajske). Samo ne vem, če še dela.
Vse je za neki dobr!

Nagi Bator ::

Nam so se pocufale membrane od koncertnega ozvocenja. Basi, cisto pri robu. Kar konkretno, skupaj je blo utrgane vsaj 1/3 membrane. Smo jih zalepli kar z neostikom. Vem, slisi se smesno, tudi meni se je, vendar je mojster rekel, da je to za membrano, ko je enkrat utrgana dovolj in da jo bo itak slej ko prej treba menjat. Sem predlagal, da bi potem raje naredili s sekundnim lepilom, pa je rekel da ne, ker mora biti lepilo, ki ostane prozno tudi potem, ko se posusi. Dobro uro po operaciji smo ze imeli tonsko probo, samo je boljse pocakat dlje, mi smo pospesili susenje z ventilatorjem. Pac ni blo cajta cakat, kaj sele cajta in dnarja za nove membrane.
Zadeva je delovala se priblizno pol leta - naziganje vsak vikend, obcasni koncerti in pa tudi kdaj med tednom na zmerni glasnosti.

Zgodovina sprememb…

c3p0 ::

Enkrat pred leti sem membrano zalepil z navadnim silikonskim kitom. Je kar držalo.

barbarpapa1 ::

Pozdrav

Pred par leti sem imel podoben primer na mojih Mirage zvočnikih. Na basovcih mi je od starosti dobesedno strohnela zunanja obesa (zvočniki so sedaj stari blizu 25 let). Sem poslal na firmo Žagar Audio in so stvar porihtali več, kot odlično, cena pa je bila s poštnino vred nekje okoli 5 tolarskih tisočakov....Skratka, še danes sem zelo zadovoljen....

http://www.zagaraudio.com/

Sicer eden prej trdi, da bojda nimajo za burek....Mogoče res, a v mojem primeru so imeli za zvočnike :D

LP

Jože

20sdfj093f ::

Raje Raspor, kot pa Žagar.

LPd

Avian ::

Ta na bolhi nima za burek. Bo naredu še slabš kokr je blo. Če hočeš boljši zvok od originalov....

http://www.zr-speakerlab.si/

Raspor je DOKTOR proti Zagarju! tak da klici rasporja oz link je ze blockquote ti dal :D

lp Avi

wooted ::

ma če je to za šolo zalimi, da bo zdržal v kašnem skladišču do naslednga plesa.... ne rabš se matrat preveč


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Popravilo zvočnikov B&W

Oddelek: Zvok in slika
92928 (2432) Jirzy
»

popravilo zvočnikov

Oddelek: Zvok in slika
146769 (6457) gzibret
»

Menjava zvočnika na wooferju Logitech X-530

Oddelek: Pomoč in nasveti
211722 (1448) Janac
»

servis zvocnikov

Oddelek: Zvok in slika
102172 (2059) jebesnick
»

Okvara zunanjih obes membran basovskih zvočnikov

Oddelek: Zvok in slika
72001 (1850) glinik

Več podobnih tem