» »

Okvara zunanjih obes membran basovskih zvočnikov

Okvara zunanjih obes membran basovskih zvočnikov

barbarpapa1 ::

Pozdravljeni.

Imam zvočnike Mirage M260, ki so že pravi starčki za Hi-Fi komponento, štejejo namreč več kot 18 pomladi. Na eni basovski enoti mi je začela razpadati zunanja obesa membrane (tisti "gumijasti" obroč med mebrano in kovinsko košaro zvočnika). Zanima me, če zna to zadevo v Sloveniji kdo popraviti?

LP

Jože
  • premaknilo iz Loža: OwcA ()

Eschelon ::

Ja. Jest sem zadevo odnesel na BigBang. Oni so dali naprej podizvajalcu (ne vem, komu - ker sem plačal njim). Niti ni grozno drago (to je blo cca dve leti nazaj) - samo base sem ven dal in jih tja peljal. Pozanimaj se. (Zadeva se za dobre zvočnike vsekakor izplača - narejeno je bilo dobro).

barbarpapa1 ::

Hvala Odiedog (pozdravi Garfielda :D )

Samo ta zadeva v mojem primeru ne bo delovala. Sem bil v kontaktu s proizvajalcem, vendar so zvočniki tako stari, da nimajo več niti orodij za izelavo obes, kaj šele obes ali zvočniških enot samih.
Vem, da zamenjava obese z drugo, iz drugačnega materiala, lahko drastično spremeni zvok (trdota in togost obese), vendar želim preiskusiti to možnost pred nakupom novih zvočnikov.

LP

Jože

TribesMan ::

V gameljnah je ena firma, ki se ukvarja z avtoakustiko in tudi popravilom vseh mogočih zvočnikov. Mislim da se imenuje Žagar Audio. Če maš kakšen poceni zvočnik kar nesi, dočim kakšne kvalitetne zadeve ne nosi tja, ker bo po predelavi zvenela občutno slabše.
To govorim iz prve roke, saj je tja moj oče nesel popravit en mid/bas iz Bower&Wilkins P6 zvočnika (koštajo okoli 300k) in zdej po predelavi by žagar dejansko slišiš razliko med levim in desnim kanalom. Če hočeš naslove kakšnih boljših serviserjev pojdi na avtoakustika.com kjer se veliko ukvarjajo s tem.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

iration ::

Ni iz prve roke, ampak o Žagarju ne slišim nič dobrega.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Keyser Soze ::

Kar se tiče navitja, kretnic, inštalacij že ni slišat dobrega. Obesa, obroba, guma karkoli že. To ti pa zna popravit OK, da drži. Sam koliko se pa TS parametri spremenijo pa ne vem.

Mislim pa da je Žagar "podizvajalec" za BigBang.
OM, F, G!

barbarpapa1 ::

Pozdravljeni..

Se zahvaljujem za odgovore. Danes sem po e-mailu kontaktiral tega Žagarja, pa da vidimo, kaj bo iz tega. Načeloma sem se odločil, da dam v primeru sprejemljive cene popravila zvočnike popravit. Ko bom "na novo obešene" zvočnike uigral, se bom pa odločil, kako naprej. Če bo zvok OK. potem ostanem pri obstoječih zvočnikih, če ne, bom pa šel na lov za drugimi.

Pa še enkrat hvala...

LP

Jože

glinik ::

Mislim, da je res čas da nove kupiš :)

Moj znanec si je dal menjat te "gumice" v trgovini Vklop.To štacuno imata Kuzma in Igor (Ubiq).

Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri gramofon?

Oddelek: Zvok in slika
456117 (3414) dottor
»

Popravilo zvočnikov B&W

Oddelek: Zvok in slika
92929 (2433) Jirzy
»

popravilo zvočnikov

Oddelek: Zvok in slika
146769 (6457) gzibret
»

počena membrana na zvočinku

Oddelek: Zvok in slika
103853 (3559) wooted
»

servis zvocnikov

Oddelek: Zvok in slika
102172 (2059) jebesnick

Več podobnih tem