» »

Menjava zvočnika na wooferju Logitech X-530

Menjava zvočnika na wooferju Logitech X-530

gr33k3_ ::

Pozdravljeni !

Namojem kompletu logitech x-530 mi je ''crknil'' woofer (al kak se pač temu reče) ko je kakšen močen bass vse sam hrešči...mislim ono leseno kišto xD

in sedaj bi pač rad menjal zvočnik na tej ''kišti (wooferju) in nevem kaj je to za en zvočnik (globoko srednje ali visoko tonec) in kje naj kupim tak zvočnik...??

kaj bi mi priporočali za nakup zgornja meja 50€ boljše manj :P ;)

gr33k3_ ::

Evo to je video kaj se mi dogaja..ker nisem yiher ;e sem vreji opisal svoj problem xD

vinkl25 ::

Poglej kakšna je dimenzija zvočnika pa napiši bom malo po netu pogledal. Not lahko daš kakšem midi bas ali kaj podobnega samo dimenzije moraš vedet da bo noter pasal.
Asus Crosshair V Formula |Phenom II 1090T @4200|TeamGroup Elite 8GB@1600Mhz|
2x500GB SSD|2x1070

Scorpia ::

Daš previti ta zvočnik, ker drugi zvočnik ni nujno da bo isto igral v tej kišti in boš imel najmanj problemov.
////

Maxl ::

Ni nujno da je zvočnik. Jaz sem imel na X-540 enake simptome in sem nesel k enemu AV mojstru. Zamenjal je nekaj zadevic na elektroniki (ne spomnim se več kaj točno) in mi računal 20€. Sedaj zvočniki delajo že pol leta brez problema.

Janac ::

no mene isto zanima kateri močnejši bass zvočnik bi blo fajn zamenat s tem org., ker mi je počila membrana.
do 40-50e.

l.p

Goran's Blog ::

Dajte no previvat tak zvočnik je denarni nesmisel.
Snemiga dol in pogledaj zadaj koliko je močan in in z metrom izmeri premer.

Janac ::

Subwoofer: 25 watts RMS (into 4 ohms, @ 100 Hz, @ 10% THD)

vir:http://www.logitech.com/en-roeu/speaker...

noben ne ve?

l.p

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

Scorpia ::

mckmck zakaj je nesmisleno previti? Tak zvočnik previjejo tudi za 15 evrov. Ker nov zvočnik ki stane tudi toliko, ni nujno da bo znal isto igrati v taki kišti, kot je stari igral.
////

Xserces ::

Scorpia je izjavil:

mckmck zakaj je nesmisleno previti? Tak zvočnik previjejo tudi za 15 evrov. Ker nov zvočnik ki stane tudi toliko, ni nujno da bo znal isto igrati v taki kišti, kot je stari igral.


+1
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Janac ::

ja dobro kaj pa jas ko imam razcefrano membrano? rabil bi nekaj močnejšega pa to.
hvala za pomoč!

l.p

Xserces ::

nekaj mocnej nebos mel ker bo ojacevalc isti... nemors ti vec RMSja vn dobit kokr ga ma ojacevalc deklareranga...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Janac ::

mogoče ojačevalec ma power output 30w RMSja....

no predlogi za zvočnik?

l.p

vinkl25 ::

Zmeri premer zvočnika.
Asus Crosshair V Formula |Phenom II 1090T @4200|TeamGroup Elite 8GB@1600Mhz|
2x500GB SSD|2x1070

Janac ::

14cm (13,3)

l.p

Goran's Blog ::

No malo slabo sem se izgrazil, previt je smiselno če ne dobimo nekje istega zvočnika če dobimo istega oz podobnega ga pa raje kupi saj bo vsaj nov.(za isto ceno previvanja seveda)Pa še ceno kompleta tega sistema nisem videl(80)euru, tako da se opravičujem in se strinjam s tem da je treba previt.Popravilo cca 15 euru.

Janac ::

jaoooo.

kje bi dobil tak zvočnik malo kvalitetnejši od tega org.,ker org. mi bo po spet počila membrana!

~predlogi in l.p

Goran's Blog ::

Janac je izjavil:

jaoooo.

kje bi dobil tak zvočnik malo kvalitetnejši od tega org.,ker org. mi bo po spet počila membrana!

~predlogi in l.p



http://www.terna.si/kategorija_PA-bas-z...
http://www.terna.si/izdelek_Nizkotonski...

Zgodovina sprememb…

Janac ::

sam ta je 8ohm org pa 4ohm !
je to sploh važno ali bo isto delalo?

l.p

zvery1 ::

Previjanje se splača samo, če se zadevo odnese človeku, ki to resnično zna... v Sloveniji poznam samo enega takega, in to je Zvone Raspor.
V kolikor bodo zvočnik previli kakšni šalabajzerji, se ti zna zgodit, da se ti bo memmbrana kmalu odlepila. Tudi TS parametri zvočnika se spremenijo z previjanjem, tako da tako ali tako ni več primeren za v to ohišje. Velja pa, da se pa največji uspeh previjanja doseže pri nizkotoncih, najmanjši pa pri visokotoncih.

Glede na to, da tole ni vse skup nič vredno, bi šel v terno in kupil najcenej 13cm nizkotonec. Tisti kitajski šit ki je zdele notri, je verjetno še slabše kvalitete. Poglej samo, da je zvočnik mehko vpet, ker ti za kaj močnejšega primankuje moči.

http://www.terna.si/kategorija_Nizkoton...

Kupi pa 4 ohm-ski zvočnik, 8 ohmski ti bo pre potiho igral.
AMD X6 1090T, 16GB DDR3, GF 750Ti, Gigabyte 890XA-UD3,
1 x SSD, 4 x HDD, running Ubuntu 14.04 x64

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zvery1 ()

vinkl25 ::

 .

.


Kaj takšnega.
Asus Crosshair V Formula |Phenom II 1090T @4200|TeamGroup Elite 8GB@1600Mhz|
2x500GB SSD|2x1070

Janac ::

hvala vsem, sem ze narocil pri Conradu.

l.p


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

zvočniki visokotonec se skuri

Oddelek: Zvok in slika
164877 (4577) jRk0
»

Altec Lansing 5021

Oddelek: Zvok in slika
111475 (1136) selan
»

2.1 zvočniki z "normalnim" basom

Oddelek: Kaj kupiti
111122 (1122) Spajky
»

Nakup zvočnikov (za montažo v škatlo)

Oddelek: Kaj kupiti
81313 (1198) jest10
»

Z-680 membrane

Oddelek: Zvok in slika
131187 (928) krneki

Več podobnih tem