» »

Nedelujoča miška (oz. računalnik)

Nedelujoča miška (oz. računalnik)

bmandl ::

Živjo!
Včeraj sem od prijatelja dobil staro mašinco, ki mi bo služila za programiranje mikrokrmilnikov. Dobil sem ga zastonj, ker se ob zagonu windowsow (98) kurzor miške sploh ne prikaže. Prvič sem zamenjal ps2 porta in sem prižgal računalnik. Javilo mi je napako, da moram zamenjati miško in tipkovnico. To sem naredil, ampak delala je samo tipkovnica. Poskusil sem še tipkovnico dat na port, kjer je bila miška, miško pa sem izklopil, pa mi ni delala niti tipkovnica. Isto sem naredil za miško (dal sem jo na mesto, kjer je bila tipkovnica) in ni bilo nič. Poskusil sem tudi z usb miško, ampak brez rezultata. Zazna mi jo, to vsekakor, naložim gonilnike (vsaj tako je pisalo) in še vedno ni delala. Saj ko jo priklopim na ps2 tam, kjer tipkovnica dela, slišim kratek pisk, ampak dela pa ne. Kot, da bi jo zaznalo, pa računalnik ne ve, kaj je v njem. Ne vem. Pozna mogoče kdo kakšno rešitev, brez gonilnikov, ker res nimam nobene dokumentacije ali pa gonilnikov, ker sem dobil računalnik od osebe, ki ji je svoje odslužil.

Frgazor ::

Formatiraj in nanovo polkna gor, kajpak.

bmandl ::

Kako pa naj pol nekatere nastavitve nastavljam, če pa ne deluje miška. Je ne potrebujem pri instalaciji win 98?

Saintek ::

Si preveril, če ta ista miška dela na kakšnem drugem pc-ju ?

bmandl ::

Ne, sem pa preveril, če miška, ki deluje na mojem računalniku, dela na tistem, pa ne...

Frgazor ::

Pri instalaciji bo miška sama začela delat, če je z računalnikom vse ok.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB tipkovnica in miška delata samo v BIOS-u

Oddelek: Pomoč in nasveti
151708 (1284) butec
»

Tweakanje osveževanja USB mišk (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Igre
224138552 (54495) BorutO
»

usb device not recognized

Oddelek: Strojna oprema
143041 (1511) RutS
»

Miš ne dela (ne USB, ne ps2...)

Oddelek: Pomoč in nasveti
171957 (1783) tj6000
»

Dobesedno cudni stvari ???

Oddelek: Strojna oprema
282489 (1355) *ziga*

Več podobnih tem