» »

Windows Vista - konfiguracija

Windows Vista - konfiguracija

libreus ::

Pozdravljeni,

Zanima me, kako bi Windows Visto konfiguriral da bi porabila manj spomina.
Imam sicer nov pc, ampak vseeno bi rad zmanjšal "obremenitev" le tega.

Kakšen nasvet?

Hvala,
Lp

Oddin ::

Corsair Obsidian 750D, i5 3570 & 4.4GHz, Sapphire R9 290 Tri-X OC,
CPU+GPU EKWB Custom Liquid-Cooling Loop, Asus P8Z77-V DELUXE, Corsair Vengeance
Pro 8gb 1600MHz, Samsung SSD 850 EVO, Corsair AX860i

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oddin ()

El Nino ::

Izklopi Windows Aero in podobne vizualne 'bonbončke'.

krneki0001 ::

Ja samo en. A v avtu tudi probaš odklopit par batov, ker za po mestu je dovolj samo eden, al jih uporabljaš vse? Ram je zato, da se uporablja in ne da bo frej.

libreus ::

@nebivedu:

tvoj post pa je res brez pomena. če pa potrebujem za druge stvari/programe?
sej ok, vsak ima svoje mnenje..


@oddin
hvala

krneki0001 ::

Ni brez pomena. Linux tudi zasede komplet ram, pa še nobenga nisem slišal, da bi hoteli imeti več frej rama. Omejitev pri microsoft izdelkih je pa iz časov dosa, ko si moral imeti čimveč frej da so programi delali, vista pa je šla en korak dlje in naloži večino zadev že v ram(knjižnjice in programe, ki jih najpogosteje uporabljaš) zato, da se zadeve hitreje izvajajo. Samo ker ste vsi še iz XP in 2000 navajeni, morate zdej tut v visti pucat ram, da ga bo čimveč frej, kar pa je napaka.

___ ::

to je res.sam problem nastane pri ljudeh ki imajo malo rama.zato hočejo spucat ram ki ga porab vista da bi lahko še kaj drugega uporablal


sej je krasno če ti naloži vse v ram da bi delal hitrej (čeprav ševedno deluje počasneje kot v xp:)) ampak je problem če maš samo 1 gb rama ker potem zmanjka rama za ostalo. in zadeva deluje še počasneje

osebno mnenje...če hočš da ti komp normalno deluje si instalirej xp sp2 in ga dostojno zaščit in redno čisti.pa bo zadeva delovala enkratno.

blackbfm ::

Verjetno ima več kot giga rama če ima nov PC.

Drugač jz tut ne razumem zakaj folk komplicira. lynn_beat za kater program pa rabiš tok rama? Jz mam 2 giga, največ sm ga skuru s photoshopom nekaj čez 1 giga + firefox 200mb pa še vedno ni bilo nobene upočasnitve.

krneki0001 ::

20 evrov za dodatni giga rama danes ni več strošek, je pa vseeno zelo velika pohitritev za visto.

Meni vista na E8400 deluje hitreje kot server 2003(ki pa je hitrejši od XP-jev).

kozmy ::

Pa kaj ma zdaj sploh veze kolko pride dodaten ram.. On je vprašal za nasvet in če ti ne veš ali nočeš odgovorit, raje nič ne piši..

libreus ::

Hvala za odgovore.

@kOzMy:
Hvala za razumevanje.

Imam 2Gb rama. Sej vprašal sem zgolj informativno in dobil dobre odgovore.
Imam še dve prosti reži in razmišljam če bi počakal (ker se mi očitnio itak ne mudi kupit ram), da padejo cene ramov, namesto da bi kupil zdaj še dodatno 1Gb, če mi dejansko ne rabi.

Še enkrat hvala za nasvete..
Lp,

StandAgainst ::

Cene ramov mislim da nebodo več padale (DDR2), zato ker so že tako na zelo niski ravni cene, pa tudi zardai tega ker se bo počasi uveljavil DDR3.

BendeR ::

Imam še dve prosti reži in razmišljam če bi počakal (ker se mi očitnio itak ne mudi kupit ram), da padejo cene ramov


Ne, zastonj jih ne bodo začeli talat. ;D

Sam sem si umislil poleg obstoječih 2gb še 4 gb. Pomnilnika ni nikoli dovolj. :);)
:=)

lopov ::

Vista dela drugace. Ce mas 2 Gb, si vzame 1 Gb. Okvirno gre vedno 50% rama samo za visto oz. ga toliko "rezervira". Tega ne bos spremenil. Vista je kao tolk pametna da sama po potrebi sprosca ram. Tko da ... lost case.

BoLhCa ::

@Lopov:)) Ne gre za Visto, gre za programe katere imaš. Velika razlika. In Vista ni KAO pametna, Vista JE pametna^^
@lynn_beat V kolikor bo program potreboval več pomnilnika, kot ga imaš fraj, ga bo na hitro pridobil, tako da nič bat, 2GB pomnilnika je več kot zadost za Visto, druga pesem je če igraš potratne igre, na misel mi pride Hellgate: London... 8-)

libreus ::

V čem je glavna razlika med pomnilniki?

A je ta ok?
http://www.bigbang.si/racunalnistvo/rac...

hvala..

blackbfm ::

Za 20 eur bi moral dobit 2gb 800mhz

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

libreus ::

kje pa? a imaš kakšen link=?

blackbfm ::

Evo še za manj imaš, 17 eur:
http://www.swedata.info/trg/detajl.php?...

Samo mislim da tole ne dobiš zapakirano v embalaži ampak samo v tisti antistatični vrečki.

sbandur84 ::

Kako sprostit ram v Visti:
Izklop servisov:
- Windows defender
- Search and Indexing service
- Superfetch
- Theme service

sprosti okrog 120MB ram-a

libreus ::

@black

zakaj je taka razlika v ceni???

bluefish ::

- Superfetch

Superfetch je eden od glavnih razlogov za večjo količino porabljenega RAMa. Žal pa se ljudje niti ne zavedajo, kaj počne in čemu je namenjen. Tako ga hitijo na slepo onemogočat. Seveda sem ga izklopil tudi sam, ko sem še imel sistem na malo glasnejšem disku, na WD320GB (single platter) pa sem ga spet vklopil, saj se delovanja diska praktično ne sliši.

blackbfm ::

@black

zakaj je taka razlika v ceni???


Eno je firma rama, drugo je pa provizija prodajalca:P

Oddin ::

ReadyBoost @ Wikipedia
Imam dovolj rama in tega nisem še poizkusil, lahko pa, da se obnese.
Corsair Obsidian 750D, i5 3570 & 4.4GHz, Sapphire R9 290 Tri-X OC,
CPU+GPU EKWB Custom Liquid-Cooling Loop, Asus P8Z77-V DELUXE, Corsair Vengeance
Pro 8gb 1600MHz, Samsung SSD 850 EVO, Corsair AX860i

c00L3r ::

Kako sprostit ram v Visti:
Izklop servisov:
- Windows defender
- Search and Indexing service
- Superfetch
- Theme service

sprosti okrog 120MB ram-a

Izklopi te servise (in mogoče še kakšnega), čez par dni pridi na slo-tech in jamraj kako počasi dela Vista in da se ti pojavljajo čudne težave.

Če imaš 2gb rama ni nobene potrebe po izklopu servisov.

libreus ::

cooler -> WTF je s tabo?

bluefish ::

??

k4vz0024 ::

Kje se izklopi Theme service?

bluefish ::

start > run > services.msc > Themes nastaviš na Disabled oz. še raje sledi temu vodiču za izklop Aera.

c00L3r ::

cooler -> WTF je s tabo?

Izklop superfetch-a in indeksiranja je največja napaka kar jo lahko storiš pri uporabi Viste. Oni defender je res kar nekaj in teme lahko izklopiš, če ti niso všeč. Je pa treba vedet, da se Aero izvaja na grafični kartici in ne na CPU, tako da ne upočasni sistema.

axee ::

Kaj je torej proces dwm.exe (desktop window maker). Ta proces ima namreč pri meni največji cpu time. če bi bila to stvar grafične ta proces nebi bil tako opevan, kot je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

k4vz0024 ::

dwm.exe is a Desktop Window Manager from Microsoft Corporation belonging to Microsoft® Windows® Operating System. dwm.exe is the Desktop Window Manager and is responsible for the graphical effects in Microsoft Windows Vista operating system such as 3D effects, live windows previews and windows transperancies. The Aero interface in Windows Vista can be quite taxing on system performace on certain computers and you can switch it off or reduce the screen resolution to increase performance.

bluefish ::

@axee: in tvoja grafična je?

sbandur84 ::

Izklop servisov:

Superfetch -upočasni zagon programov

Indeksiranje - upočasni iskanje datotek

Defender - sploh ni defender

Aero - logika se izvajaja v CPU, prikaz se izvaja v GPU.(če je slabi GPU dela počasneje z Aerom kot brez)

...

V pravilni kombinaciji pohitri sistem in zmanjša porabo RAM-a.

Zgodovina sprememb…

axee ::

7600gs

krneki0001 ::

Izklop servisov:

Superfetch -upočasni zagon programov

Indeksiranje - upočasni iskanje datotek

Defender - sploh ni defender

Aero - logika se izvajaja v CPU, prikaz se izvaja v GPU.(če je slabi GPU dela počasneje z Aerom kot brez)

...

V pravilni kombinaciji pohitri sistem in zmanjša porabo RAM-a.


Napaka!
indeksiranje pustiš, da se izvede do konca (traja nekaj časa) in lahko zelo hitro iščeš - hitreje kot brez indeksiranja.

superfetch lahko izklopiš ali pa ne - z veliko rama (8Gb) se potem to upočasnjevanje izgubi.

Defender deluje zelo zadovoljivo. Pa nič ne upočasnjuje mašine.

Za izklopit so drugi servisi. Poišči v temi vista - problemi in težave. Smo vse opisal, tut par linkov do strani je, kjer imaš različne nastavitve servisov opisane in kako potem nastaviš, da se zelo hitro boota in podobno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Vista dela vedno počasneje

Oddelek: Operacijski sistemi
291615 (1045) bluefish
»

Pohitritev Viste

Oddelek: Pomoč in nasveti
61608 (1547) bluefish
»

Beta SP2 za Visto naslednji teden (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
10813072 (8550) Tr0n
»

Vista SP1 ali XP SP3? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
615792 (4510) Revenant
»

Vista in nenadno žretje RAMa

Oddelek: Operacijski sistemi
412475 (1420) napsy

Več podobnih tem