» »

CPU INIT- CPU Initiation

CPU INIT- CPU Initiation

tilinho20 ::

Dobil sem vse komponente in šel sestavljat računalnik. Vse sem naredil lepo in prav. Sedaj ko prižgem računalnik mi napiše CPU INIT. Ali jaz lahko updejtam BIOS brez zamenjave CPU? Ker BIOS v moji plati ne podpira mojega procesorja. Razen če imam novejši BIOS, ki podpira 45nm proce.
Kakšna ideja oz. nasvet?
Konfiguracija je:
-Maximus Formula
-E8400
-Ballistix Tracer 4x1gb 8500

M-XXXX ::

Welcome in the club;) (ravno danes sem poslal svojega drugega Maximusa v garancijo. Probaj z nekim drugim procesorjem updatad, ampak bo najbrž kar garancija rešitev (sam mogoče bo update pomagal) Kje si jo kupil?

tilinho20 ::

Pr AGT-ju. Proc in plata sta pr AGT-ju. Kaj točen predlagaš? Drugega proca pa žal nima.

M-XXXX ::

Slučajno veš katera cifro NB-ja imaš? (pošlji na ZS če veš)
Ti svetijo vse ledice na matični? Če ne katera ne. Najprej bi ti priporačal da probaš updatad bios (ni ga hudiča da si ne boš mogel nekje sposoditi nek malo starejši procesor), to pa je tudi edina zadeva da bi se jo zdajle spomnil- najbrž druge tudi ni.

tilinho20 ::

Ledice vse delajo. Kje pa vidiš cifro NB-ja? Najbrž prou na NB. Žal procesorja pa res nimam nobenega. Sicer ima sošolc E6750 samo kaj ko ni dal garancije na komponente. Sicer pa bom vse vrnil nazaj (v garancijo bom dal komp). Druge pa tut ni. Sej vem da ne moreš vse vedt. ;)

M-XXXX ::

Če vse ledice delajo imaš že bolše možnosti da dela matična. Sam pa se mi zdi malo čudno da niso probali če dela preden so ti prodali (če je komplet), je pa res da so mojo tud probal na servisu (ko so mi novo pošiljali) in je tam delala, pri meni pa ne.

tilinho20 ::

Kupoval sem po delih. Ju3 jih kličem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov procesor, rami in matična (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1059921 (7372) Muccccek
»

Prenosnik se greje (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
586770 (5671) Pyr0Beast
»

Kaj naj kupim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
814981 (3798) B_U_R_I
»

Pocenitev ze prihaja - se zdruzimo??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
804802 (3300) OZZY
»

Čuden shutdown na Abit Bx6 2.0

Oddelek: Pomoč in nasveti
191372 (1188) luni

Več podobnih tem