» »

Nov racunalnik za 500 ojrov

Nov racunalnik za 500 ojrov

popzdravnik ::

Kupujem nov racunalnik z "daljso" zivljensko dobo vsaj 5-7 let. V mislih imam dva tipa procesorja, amd-jevega phenoma 9550 ali pa intel core 2 quada. Ali je mozno za tak denar sestaviti dober racunalnik, ker racunalnik ne bo uporabljen za igranje najnovejsih igric je lahko graficna tudi integrirana na maticno plosco.
Prosim, ce se komu da ali ze ve da mi predlaga kaj kupiti, ker sem malce zgubljen med vso to ponudbo razlicnih maticnih plosc, ramov, ter drugih najnovejsih bonbonckov za oci in duso.

V mislih sem imel 2-4 GB rama
500 giga diska
DVD ni vazno lahko nekaj najcenejsega
graficna je zazeljeno da je integrirana
brez zaslona, tipkovnice in miške - samo skatla z racunalnikom

Prosim ne mi predlagat cenejsih procesorjev, ker bo racunalnik uporabljen tudi za racunanje in je tam hitrost zelo pomembna (torej samo quadi pridejo v upostev - ni igrackarska masina)!

Lp in hvala vnaprej

Matic

Kibby ::

Cenejši bo vsekakor AMD oz. Phenom, ker so plate cenejse. Moj tip je kak phenom 9550 pa kako AMD 780G plata z int grafo, 2x2gb ali 4x1gb, po zelji, pol kaki 500gb disk pa Samsung DVD-RW ki je trenutno poceni. Sicer ti tole enbo zdrzalo 5-7 let, bi pa lahko kakih 3 brez vecjih tezav. LP!

popzdravnik ::

Mi lahko predlagaš kakšen konkreten model s tem veznim naborom 780G, pa kje ga prodajajo (pa da je navadna ATX velikost).

Kibby ::

ATX modela nazalost nisem nasel, sem pa nasel 2 mATX modela. Sicer pa koliko sem bral po geizhalsu vsi hvalijo tole Gigabytko.

ASUS M3A78-EMH HDMI 80EUR (elektronika.si)
GIGABYTE GA-MA78GM-S2H 90EUR (elektronika.si)

Sicer pa se splača počakati 20.4. ko bi se naj pocenila Intelova Q6600 in Q6700. Prvi bi naj bil okrog 145-150EUR, slednji pa okrog 175EUR. Seveda bi bila to drazja varjanta, ampak se mi ta dva tedna ne zdi prevec za pocakat. Seveda vpr. kako bojo na to pocenitev sploh odreagirali nasi prodajalci. Verjetno ob novih nabavah procov bojo sele cene padle. Bili zivi in videli...

PS: Znaki za evre jebejo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kibby ()

kmetek ::

te cene moraš v slo dodati še ene 30 eur da dobiš realne cene :P

Wofk ::

samo intelove platforme imajo veliko slabšo integrirano grafiko kot pa je amd 780g

popzdravnik ::

Vsem hvala za odgovore.
Kdo ve kdaj pridejo tile novi phenomi ven in kdo je uradni uvoznik za Slovenijo?

jest10 ::

Na nakupi.net naj bi že imeli 9x5x serijo, samo vprašanje, če je dejansko na zalogi.

x45 ::

9500 x4 maš pri Swedati LJ plošče 780g pa elektronika...:



jest10 ::

Kaj ko bi nehal predlagati faljeno 9xxx serijo? Zunaj je 9x5x

x45 ::

jest, da boš sprožu bug na home uporabi je enako kot da zadeneš sedmico na lotu !

maš na izbiro X3 - B3 stepping Model: AMD Phenom Triple Core 8450 za 136 eur - nakupi net
x4 9500 146 uer swedata LJ ( je na zalogi, sem ga mnel v roki )

zanimivo je da so scori x3 in x4 skor enaki....

jest10 ::

jest, da boš sprožu bug na home uporabi je enako kot da zadeneš sedmico na lotu !

Torej bi jo jaz zelo hitro zadel. Namreč pri pognjanju F@H se pri B2 Phenomih pojavljajo napake.
Poleg tega se najdejo primerki, ki niso stabilni na privzeti voltaži in frekvenci.

zanimivo je da so scori x3 in x4 skor enaki....

Si mogoče pričakaoval kaj drugega v aplikacijah, ki ne znajo koristiti 4 jedra?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

x45 ::

jest, da boš sprožu bug na home uporabi je enako kot da zadeneš sedmico na lotu !

Torej bi jo jaz zelo hitro zadel. Namreč pri pognjanju F@H se pri B2 Phenomih pojavljajo napake.
Poleg tega se najdejo primerki, ki niso stabilni na privzeti voltaži in frekvenci.

zanimivo je da so scori x3 in x4 skor enaki....

Si mogoče pričakaoval kaj drugega v aplikacijah, ki ne znajo koristiti 4 jedra?


veš kje vse se pr intelih pojavlajo napake.....

3 jedra pr x3 so precej zmogljivejša kot x2 pr amd ju....(3 d mark test ) in skor kot x4.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Racunalo

Oddelek: Kaj kupiti
241346 (929) energetik
»

zmeden amd ali intel

Oddelek: Kaj kupiti
341948 (1199) DJ MartiNi
»

High-End računalnik (naveza amd/ati)!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
866626 (4678) Vuli
»

Comp do 300 € (za pisarno, microATX?)

Oddelek: Kaj kupiti
452914 (2363) steev
»

Kdaj pridejo phenomi X4 9x50? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Strojna oprema
25312595 (8812) gruntfürmich

Več podobnih tem