» »

audigy + receiver (sp/dif)

audigy + receiver (sp/dif)

magvanquishdj ::

mama audigyja in semga kajpada priklopilna sp/dif -5.1 na receiver.Pri testiranju kanalov slišim samo left in right front channel, centra pa l/r surround pane sploh.kaj lahkonaredim.Povezavo mam na 48.1kHz . Med zvokom pa se sliši tudišumenje.Uporabljam digitalni koksiakni kabel .Tudi dvd mi noče predvajat v 5.1. Mam pa receiver Sony STR-930. Pri %.1 oz 3/2/1(multi-channel) naj bise na receiverju posvetila modra lučka tu paniti sledu o njej.
mag.vanquishDJ

magvanquishdj ::

opomba : namesto %.1 beri 5.1:D
mag.vanquishDJ

gumby ::

Kartico nastavi tako, da ti signal zakodira v Dolby digital (Audigy to obvlada, kolikor vem...) Sam imam Live value in tudi ne dobim zvoka na zadnjih zvočnikih preko digitalnega kabla (pri igrah in ostalem, pri DVD-ju dela lepo DD in DTS).
Iz DVD-ja dobiš DD signal tako, da nastaviš "S/PDIF output" v predvajalniku (tako je vsaj v PowerDVD-ju).

LunKi ::

ce jst kej vem more met za spile v dolbiju spilat se zvocna dekodirnik ki ga ma pa extigy in ne audugy.

Ps: nism sigurn

simoni ::

t.g:
Ja jst mam isti problem....prek koaxialca mi pr testu tadnjih 2 zvočnikov ne reče!
Pa pravš da pol če dvd gledaš da je pa dobru(DTS)?
Ka ta teden ga dobim! A si moram potem še kakšno drugo nastavitev zrihtat?

LP

magvanquishdj ::

jst mam na receiverju uklučen kr Auto Format Decode tko da k dobi signal samu prekluč na dd in dts. Sam una modra lučka mi noče zagoret tko k zagori pr dvdju iz komponente.
mag.vanquishDJ

grizli123 ::

V nastavitvah za zvočno kartico si nastavi digital output only... Na receiverju nastavi na DOLBY DIGITAL... Preveri še v programskem predvajalniku, da imaš nastavljeno na SPDIF-OUT oz. DOLBY DIGITAL.... Sedaj, ko boš vstavil DVD z zapisom DD, ti receiver avtomatsko prepozna DD signal.... Stvar bi morala delovati..

LP


P.S.: pri nastavitvah za zvočno še imej nastavljeno Live!surround in pa seveda digital output only...
Some people... they call me GRIZLI... :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: grizli123 ()

gumby ::

sharky: DD in DTS deluje brez problemov. DVD imam priključen na S/PDIF IN konektor (interni) na Live value. Izhod S/PDIF pa sem si naredil sam (kontakti so na kartici).

gumby ::

grizli123: Live!surround je DolbySurround in ne DolbyDigital


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

5.1 zvok v PC igrah?

Oddelek: Zvok in slika
384753 (1169) KTr1sk
»

S/dif ni digitalnega zvoka na recevierju

Oddelek: Zvok in slika
122243 (1974) link_up
»

[Hi-Fi] - DTS, Dolby Digital, Dolby Pro Logic II,... (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
537600 (6355) gumby
»

kako zvok od dvdroma do 5.1 sistema

Oddelek: Zvok in slika
5993 (901) Big_Al
»

Crative SB Live in subwoofer

Oddelek: Pomoč in nasveti
101030 (940) gumby

Več podobnih tem