» »

Katera navigacija Garmin 760 ali Navigon 7110

Katera navigacija Garmin 760 ali Navigon 7110

1
2
»

Bane_ ::

samo garmin žal...


kako ce je navigon tolk super duper :D:D
Pa da ga izradim sa čekičem za intel pa se to ne pomaga!

Dr_M ::

Velik minus garmina je, da ne zna sam preklapljat med razlicnimi mapami. Poleg tega, je garmin namenjen ljudem, ki ne znajo drugega, kot upisat naslov kamor grejo. Ce pa pricakujes od navigacije neki vec, si kupis neki, kar tece na WIN CE 5.0. Potem pa ni omejitve, lahko si nalozis gor razlicne sisteme, z raznimi mapami. Se pravi, stvar si skonfiguriras tako kot racunalnik. Garmin pa je pac tak kot je (kar pa tudi ni nujno slabo za nekatere).
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

sniffo ::

jaz sem kupil garmin 250w in me je na potovanju po evropi popolnoma razočaral. išče neke brezvezne bližnjice po kolovozih, po enosmernih itd. dejansko je uporaben samo na avtocesti :) tam pa mislim, da se vsi znajdemo.
kar je na njem koristno je potovalni računalnik, pa še tisti računa narobe (razlika v km med potovalnim računalnikom in števcem!!).
hvala bogu za št. cest in avtokarto.

v večjih mestih je pogojno uporaben, ko pa se pelješ po podeželju je pa obup.
Ne vem, ko sem po italiji in nemčiji pred leti uporabljal TOMTOM (še verzijo 5) sem imel čisto drugi občutek in je bil bistveno bolj zanesljiv. prav tako NAVIGON lani po toskani.

Bane_ ::

. išče neke brezvezne bližnjice po kolovozih,


Tipičen primer uporabnika ki ni prebral niti navodil niti ni nastavljal naprave :))
Pa da ga izradim sa čekičem za intel pa se to ne pomaga!

sniffo ::

emm, ti pa tipičen, ki ne veš o čem govoriš verjetno. čisto dobro poznam možnosti garmina za določanje načina izračunavanja poti (najhitrejša/najkrajša, avto/kolo/pešec, izogibanje in blablabla). kaj ti to pomaga, če kartografija ni dodelana do te mere da bi poznala kategorije cest.

iccco ::

Ja, kategorizacija je res velik problem pri vseh teh navigacijah, ampak tako pač je. Ne sme se pač slepo sledit napravi, ampak je treba malo pogledat mapo ter razmislit ali ima pot sploh nek smisel.

Še odgovor na prejšnje vprašanje o prikazovalniku omejitve hitrosti... oba (navigon in garmin) podpirata to funkcijo.

jos69 ::

Mogoče kdo ve kaj o navigaciji iGO-683 B ,ki je v Tušu za 189 €.
Je vredna tega denarja ?

Ted ::

Je. Bomba po funkcijah.
Mah...

OldSkul ::

Ni vredna denarja. Zadeva ima gor stari igo 2006 (zdaj je zunaj igo8-nove mape zdaj prihajajo samo za igo8), pa tudi ko jo odkleneš na njej pol drugih programov ne dela... Stran od tega!

kreker ::

Pozdrav vsem!

Kako skopirati z originalne stare kartice (na kateri so komplet mape europe) oz. pripraviti novo večjo -4GB kartico ter dodati komplet mape za severno ameriko - usa+can, da bo delovalo na navigonu 7110? Lahko kdo kaka navodila korak po korak in kaka orodja oz. programe uporabiti.
Je tudi kaka posodobitev za mape europe?

No tudi ena kritika glede te naprave: med vožnjo po dunaju me je kar nekajkrat hotel prepričati , da zapeljem v nasprotno smer enosmerne ulice -in to zaradi počasnosti - saj tudi med pošasnejčo vožnjo ko so si sledila zavijanja zelo hitro ena za drugim mi ni uspel posredovati dovolj hitro nove smeri -zato sem kar dvakrat zagrečil ulico kar me je stalo dodatne pol ure vožnje.

Upam, da bodo z kako softwersko nadgradnjo zadevo - odzivnost malo pospešili.

Hvala za pomoč.

D3m ::

Interisenti za navigacijo garmin lahko pridete na celovško 53 (Tobos) in vprašate mojega kolega, karkoli vas zanima o garmin GPS-jih, kjer jih tudi prodajamo.

LP.
|HP EliteBook|R5 6650U|

kreker ::

zanimivo, v čitalnik za kartice - v PC z XP Wind. - sem dal original kartico iz navigona in v windows exploreju z nje ne morem nič prebrati saj mi sistem javi, da v čitalcu ni kartice ali nekaj podobnega. Instaliral sem ze Navigon Fresh program.

Bi morebiti moral prej kaj instalirat se kake gonilnike ali kaj podobnega, da bi lahko prebral z kartice?

kreker ::

evo - s povezavo preko USB kabla pa vse vidim, direktno s kartice pa ne

pirlo ::

zanimivo, v čitalnik za kartice - v PC z XP Wind. - sem dal original kartico iz navigona in v windows exploreju z nje ne morem nič prebrati saj mi sistem javi, da v čitalcu ni kartice ali nekaj podobnega. Instaliral sem ze Navigon Fresh program.

Bi morebiti moral prej kaj instalirat se kake gonilnike ali kaj podobnega, da bi lahko prebral z kartice?

Verjetno ti čitalnik kartic ne podpira 4gb kartic. Morda bi pomagalo če kakšen novi firmware naložiš na čitalnik. Prek usb-ja pa ti dela ker gre verjetno prek activesync. To kopiranje pa je ultra počasno v primerjavi s kopiranjem direktno na kartico.

Ne vem, če je navigon kako zaklenjen ampak je drugače instalacija zelo preprosta. Odvisno od programa. iGO se instalira tako (na pna naprave), da se en zip file razpakira na kartico. To je vse :). Karte pa se potem dodajo v ustrezno mapo (maps pri iGO 6 in content/maps v iGO 8). Ima pa še možnost da se dodajo različni jeziki za vmesnik in vodenje, poi točke, speedcamere, ...

Dr_M ::

Jest mam na testu navigona 8110. Ce koga kej zanima... :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

SiMN ::

Živjo!

Kupujem navigacijo,rabim predvsem za po sloveniji (5 dni v tednu najmanj,zaradi službenih zadev),hrvaška,španija,nemčija... odločam se predvsem med Garmin 760 in Garmin 750:S primerjavo sem predvsem pogledal tukaj: http://www.mimovrste.com/katalog/compar...

Obe imate vgrajeno City Navigator Europe NT dokupil pa bi še Adria Route. Torej kakšno je vaše mnenje. Kolikor vidim iz primerjave ima Garmin 760 dodatno Bluetooth to je pa tudi vse. Kako je pri Garminu z nadgradnjami, posodobitvami?!? Prosil bi za čimprejšnje odgovore, ker se zelo mudi.

LP, Hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SiMN ()

kmetek ::

OMFG GPS ThinkNavi T7 :P

Za 330€ raje vzameš MIO MOOV 330 ali NAVIGON 2110 MAX.....

GPS Mio Moov 330

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

SiMN ::

še kakšni drugi predlogi, mnenja?

LP!

pirlo ::

še kakšni drugi predlogi, mnenja?

LP!

Če mene vprašaš je to preveč denarja za navigacijo. Meni je čist dovolj en mali ekran da mi reče kje levo in kje desno ter te pripelje na cilj (namesto kopilota včasih ki je gledal karto kupljeno na petrolu). Če si kupiš eno poceni napravo s windows mobile si naložiš gor iGO in imaš zelo dobro navigacijo za malo denarja. Je pa res da si moreš poiskati na internetu program, karte, poi točke in si sam naložit (kakšen dan dela). Tako da ni tako "fency" kot je garmin, da ga prižgeš in se pelješ in ne da se hvalit po gostilnah da imaš garmina. Lahko pa zaradi tega prišparaš vsaj 200€.
Odločitev pa je tvoja.

Dr_M ::

Garmin je biu dobr par let nazaj, ko se drugih ni blo. Dons je prakticno vsaka druga navigacija boljsa.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

madmitch ::

Garmin je biu dobr par let nazaj, ko se drugih ni blo. Dons je prakticno vsaka druga navigacija boljsa.

No ja, bolje rečeno enaka. Kakšnih velikih razlik pri NAVIGACIJI res ni. Razlike so pri dodatnih hecih. Enako kot mobiteli.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

destiny ::

zanimivo, v čitalnik za kartice - v PC z XP Wind. - sem dal original kartico iz navigona in v windows exploreju z nje ne morem nič prebrati saj mi sistem javi, da v čitalcu ni kartice ali nekaj podobnega. Instaliral sem ze Navigon Fresh program.

Bi morebiti moral prej kaj instalirat se kake gonilnike ali kaj podobnega, da bi lahko prebral z kartice?


Če je kartica SDHC morš naložit nek popravek za Win XP, drugače ti je ne zazna!

OldSkul ::

madmitch, pa še kakšne razlike so med navigacijami.

Drugače pa isto priporočam Navigon 2110MAX oz. MIO MOOV 330. Prvo imam tudi sam, lahko samo pohvalim. Druga ima slabši softwer, toda boljše mape (boljša slo, hr mapa).

dolenska ::

lp
jaz imam namen kupiti navigacijo, saj imam tako službo, da se vozim do strank, kar pa predstavlja težavo, saj sem spet na novem terenu, na katerem se ne znajdem. sicer bi potreboval navigacijo tudi za privat uporabo.
meni je pomembna dobra mapa katera vsebuje kar največ hišnih številk, ter bluetooth povezava zaradi prostoročnega telefoniranja. no katero navigacijo torej svetujete. gledal sem garmina 760 za 329evrov

kmetek ::

kakor pravi oldskul je MIO MOOV super - vsaj mape ima odlične.

brecoboy ::

Lep pozdrav. A kdo ve, ce je moznost v navigon 2110 max vnasat tudi lastne POI (kot recimo pri garminu s POI loader-jem)?

OldSkul ::

ne

brecoboy ::

kaj pa za program POI warner je kdo ze slisal? z njim naj bi se nalagalo POI na Navigon naprave s strani kot so POIplaza npr.

Brezoblični ::

Zdravo!
Zelo in "pod nujno":( me zanima, kakšne so vaše izkušnje z navigacijo po Češki in Poljski (OK, tudi Slovaška ne škodi). Navigon se hvali z 99% pokritostjo, Garmin s City Navigatorjem... Po prvem poizvedovanju po trgovinah se nekako nagibam k Navigonu 2110 max - ne skrivam, da zato, ker se zdi ponudba cenovno najbolj ugodna oz. ekonomična. A ker so trgovske besede eno, realnost pa včasih nekaj drugega, bom zares izredno hvaležen za kako z vzhodnoevropsko prakso podprto mnenje.
Še tole: ali bo mogoče na ta Navigon kasneje vgraditi tudi slovensko glasovno vodenje ali so dogradnje/posodobitve omejene samo na kartografijo.
Pa še čisto za konec: ali je mogoče jezikovne različice glasovnega vodenja spreminjati? Npr. da bi sprva vozil z angleškimi komandami, za kdaj drugič ali za koga drugega pa izbral npr. poljske ali češke (mislim, da so za razliko od slovenskih oboje v Navigonovi ponudbi).
Vnaprej najlepša hvala!

dimko_rk ::

Navigon - pokritost:
----------------------
pokritost slovenije pred dobrim letom: 19% prebivalstva, hrvaska: 30%
pokritost slovenije danes: 99% prebivalstva, hrvaska: 41%)

linki
------
http://www.navigon.com/site/int/en/popu...
http://www.navigon.com/site/int/en/popu...


lahko kdo napise kaj vec o svojih izkusnjah z "navigon 7210" oz. "NAVIGON 2110 max"?

Tutankhamun ::

Js mam Navigona 2110 max. Edina stvar ki me mot ni Avtoceste vrsiane do radovlce pa avtocesta šentvid. Pa ponavad je samo ena številka v ulici upisana (na začetku ulice) ostale pa ugotov kje so. Tko da čakam na nove mape že neki mescov :( pa na navtequ še zdej ni vrisana nova avtocesta na map reporter.
AMD Phenom QUAD 9950 Black Edition, 8GB

dimko_rk ::

hm...se pravi je pokritost navigona v sloveniji tudi z njihovimi novejsimi zemljevidi se vedno slabsa od garmin@adriarout. :( mislim, da se bom tudi sam vseeno odlocil za navigona; konec koncev imas z opcijo FreshMaps nove zemljevide na razpolago vsake 3 mesece (upjamo, da bo kaka od naslednjih nadgradenj pozitivno presenetila tudi kar se tice zemljevidov v sloveniji...). sploh ce pogledamo z nekoliko drugacnega zornega kota: garmin@adriaroute konec koncev tudi ni zastonj ampak stane dodatnih ~100 EUR. ce k temu dodam se cene navigona v nemciji (navigon 2110 max se dobi za 160-180 EUR, navigon 7210 pa stane nekje med 250-270 EUR) je potem vsaj zame odlocitev na dlani (pokritost slovenije z vsemi hisnimi stevilkami mi niti ni tako pomembna.. :)

drugace je v nemciji "navigon 2110 max" trenutno najbolj prodajana navigacija:
http://navigogo.de/2008/06/08/hitliste-...

"navigon 7210" pa zmagaovalec na ADACovem testu navigacij:
http://navigogo.de/2009/01/13/testsiege...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dimko_rk ()

OldSkul ::

jst imam 2110 max in gor softwer od 7210. Super

Mape niso odlične, vendar se da preživet. Tujina pa itak seka...

Tutankhamun ::

Ja Tujina itak seka... Sm gledu zemljevid nemčije pa francije :) kok enih retavracij muzejev, Mcdonaldov enih semaforčkov, bančnih avtomatov... Pr ns pa mal bogo use skp. Bosna je pa sam ena cesta :D. Hrvaška to kar sm se pelu mi je zgledala tut fino pokrita.
Za garmina lahko dobiš usaj zaston na travniku mape, za anvigona pa ne, ker sploh ne obstatajo. Ampak bom že preživu. Drgač pa lahko na navigona naložiš tut garmina, tom toma..., usaj tko sm gledu na enih straneh :D
AMD Phenom QUAD 9950 Black Edition, 8GB

janez77 ::

Ali se da na navigacijo Thinknavi UZ naložiti mape od Garmina (Adriaroute, CityNavigator...)?

Drugače ima ThinkNavi UZ tele specifikacije:
•CPU: Samsung S3C 2440A
•OS: Win CE 5.0
•Memory: 32MB ROM/ 64MB RAM
•Display: 3.5″, 320×240 pixel resolution
•GPS: SiRF Star Ⅲ

Če se da, me zanima kako.

Dr_M ::

Ce nalozis garmina gor, bo slo ja. Samo to je bolj kot ne "nelegalno", tako da ti ne moremo pomagat.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

janez77 ::

Ali misliš, da moram naložiti na SD kartico GarminMobileXT in nato dodati še ustrezne mape?

madmitch ::

janez77 je izjavil:

Ali misliš, da moram naložiti na SD kartico GarminMobileXT in nato dodati še ustrezne mape?


Tko nekako. Raje izberi iGo ali Navigon, tadva sta narejena za WinCE.

Vse ostalo pa na PM.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

black ice ::

@madmitch:
Kateri model Navigona do 150EUR je najboljši?

k4vz0024 ::

Malce bi si sposodil temo. Tukaj pretežno hvalite Garmin. Koliko pa je slabša Ovi maps napram Garminu, glede pokritosti?

madmitch ::

black ice je izjavil:

@madmitch:
Kateri model Navigona do 150EUR je najboljši?


Nimam pojma, jaz imam en star mlinček, ki še dela. Dokler bo bo.

k4vz0024 je izjavil:

Malce bi si sposodil temo. Tukaj pretežno hvalite Garmin. Koliko pa je slabša Ovi maps napram Garminu, glede pokritosti?


Za normalno uporabo je Nokia dobra, če pa si kurir, bo AdriaRoute boljša.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madmitch ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Še ena navigacijska

Oddelek: Kaj kupiti
82085 (1753) bocco
»

Navigacija NAVIGON (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10125035 (14165) madmitch
»

Navigacija: Navigon vs NavOn vs Garmin

Oddelek: Kaj kupiti
142608 (2423) Bellzmet
»

Navigacija garmin

Oddelek: Kaj kupiti
319861 (9113) Dami
»

Navigacij TOMTOM,GARMIN, MIO

Oddelek: Kaj kupiti
1813107 (12545) zee

Več podobnih tem