» »

Navigacija NAVIGON

Navigacija NAVIGON

1
2
3

OldSkul ::

Navigon nima slo menija, niti slo vodenja.
Drugače za več info pejte na www.alter.si, tam se bolj spoznajo.

Max1 ::

Pozor vsem, ki nameravate kupiti Navigon!
Firma ima milo receno nesprejemljivo poslovno moralo. Po domace bi rekel da so prasci. Sicer pa presodite sami.
Dne 09.05.2008 sem preko Navigonovih spletnih strani narocil napravo 7110, s kartami vse evrope (oz 38 drzav, kot je navedeno na internetu). Pokritost Slovenije naj bi bila 99%.
Za Navigon sem se odlocil, ker je naprava napredna, ni preklopa med kartami na Karavankah, ko moras it v zahodnoevropske drzave (tako kot pri TomTomu), Garmin pa mi enostabno ni bil vsec (tu sem se zaje..).
Sktarka v petek narocim, v sredo ze dobim napravo. Super. Nekaj dni nisem imel casa sploh odpret in sprobat. No koncno si le en dan vzamem cas in zadevo sprobam. Ni kaj, dela hitro, preracunava poti, namerno tzavijam stran s poti, takoj zracuna kako bi se vrnil nazaj. Ko se ne, hitro zracuna novo pot. Takrat pa presenecenje. Vtipkam pot v Metliko. Hm... Metlike ni na karti, pa kaj Metlike, Novega mesta ni, razen Ljubljane skor nicesar, juzni del Slovenije nula. Cakaj malo, a ni tam pisalo 99% pokritost. Sibam na internetne strani. Res 99%.
Pogledam izdajo kart v napravi: Europe_NT082007.
Kaj je zdaj to? Karte naj bi se obnavljale vsake tri mesece, meni pa so poslali karte iz ocitno avgusta 07. A ne bi v tem casu morali bit ze najmanj dva updatea?. Zakaj so potem meni poslali prastare karte?
Klicem telefonsko podporo. Javi se mi zenski glas, ki komaj daje govoril anglasko, se slabse je bilo z nemscino, sama sebi pa ne nekaj momljala v franscoscini. Nekako ji uspem razloziti za kaj gre, ona pa pravi saj imas update na internetu. Ja ja ze, ze, ampak ta stane 99 EUR. Jaz sem narocil novo napravo, hocem tudi nove karte. Saj to je kot bi kupil nov PC, vi pa meni daste zraven Win98, namesto viste, ali pa jaz kupim nov avto, vi pa meni posljete avto prejsnje generacije. Pa pravi ne morem pomagat. Tu imas naslov support.de@navigon.com, pa pisi.
Takoj se primem dela in napisem vse kaj je in se da hosem nove karte, brezplacno? Ne. Saj sem nove karte ze placal. V dobri veri. Vi pa ste mi poslali stare. Se isti dan dobim odgovor: v casu izdelave so bile karte take kot ste jih dobili. Novih kart vam ne bomo poslali.
Torej za njih ni merodajen datum narocija in prodajni in dobavni pogoji ob casu narocila, ampak takrat, ko je bila navrava proizvedena. Oni pucajo skladisca jaz pa naj placam se 99 EUR ce hocem dobiti tisto kar sem hotel in kaj trenutno ponujajo.
Disi po prevari?
Kako bi vi temu rekli?

kmetek ::

Kupuj v Sloveniji prav ti je, ko gledate za vsak euro kje boste prihranili.

Dr_M ::

Ce bi kupil pri nas, bi dobil nadgradnje zastonj. Ravno zarad takih stvari, jest nocem met opravka z proizvajalci oz njihovimi predstavnistvi, ker je lazje enga trgovca gnjavit, kot pa njih. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

OldSkul ::

Zakaj pa nisi nabavil 2110MAX? Kakor vem pri tem modelu dobiš najnovejše mape, ker je pač 2110MAX nov model.

kmetek ::

pa še 80% popusta na vse nove mape...da ne omenjam top modela 8110.

dbsound ::

mene zanima ali ima kdo slovenski meni za 2100. Oz. kje si ga lahko downloadam?

Hvala in lp

OldSkul ::

ga ni

Dr_M ::

Za 7110 obstajajajo sklovenski meniji, ampak vodenje je pa se vedno v ang. Preverjeno :)
Za cenejse modele pa zal ne vem.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

BigMan ::

Ma nove mape samo posnameš na root SD kartice in dela, ne rabiš kakšne kode in takih jajc kot pri Garminu.
Jaz imam gor Central Europe Q2 2008, pa je slovenija solidno pokrita. Problem je, ker te Central Europe karte ni na torrentu, če si pa potegneš Europe q2 2008(ki je na torrentu) pa ne gre na 2 gb SD kartico. Razdeljena je na East in West Europe. Za 2 gb SD ti je varianta ali daš karte za regijo DACH + Eastern europe, ki sta obe na torrentu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigMan ()

kmetek ::

Dilema katerega Navigona vzeti....a če vzamem 2110max moram imeti bančno kartico, da "kupim" 2 letno nadgradnjo kart itd?

cegelnica ::

Jaz mam navigona 7110 pa me zanima če kdo ve ali je možno iskati po koordinatah.Lahko po naslovu,poštni številki ostalo pa ne najdem.

gregor90 ::

Ma nove mape samo posnameš na root SD kartice in dela, ne rabiš kakšne kode in takih jajc kot pri Garminu.
Jaz imam gor Central Europe Q2 2008, pa je slovenija solidno pokrita. Problem je, ker te Central Europe karte ni na torrentu, če si pa potegneš Europe q2 2008(ki je na torrentu) pa ne gre na 2 gb SD kartico. Razdeljena je na East in West Europe. Za 2 gb SD ti je varianta ali daš karte za regijo DACH + Eastern europe, ki sta obe na torrentu.

To je res, jaz sem kupil 4gb (ni SDHC) kartico za navigon 7110, da bi spravil Europe Q2 2008 na kartico, use posnamem na kartico jo vstavim v Navigona, on pa mi javi da kartice ni noter in da naj jo vstavim...
Ima kdo kakšno idejo kako to zrihtat... Je res da tisti ki kupi Q2 2008 karte dobi te karte na 2gb??

lp

OldSkul ::

Kere firme pa je ta tvoja kartica?
Jst mam dobre izkušnje z TakeMS 4GB nonSDHC

bluesman ::

Lep pozdrav,

jaz pa bom verjetno kupil kar novega 8110, ker je celo cenejši od garmina 770. Zanima pa me, kako se ta bluetooth obnese v praski? A se ti pogovori tudi prenesejo preko fm oddajnika? Kako je s šumi? Moj kolega ima parrota in je zadeva precej moteča, ker vse skupaj šumi in se ne sliši prevel dobro. A to pomeni, da imam telefon v žepu in se meni lahko prenese v GPS napravo?

V bistvu bi rad dosegel, da telefona ne rabim dajati iz žepa za sprejemanje klicev in pogovor.

Za odgovore se najlepše zahvaljujem.

kmetek ::

NAVIGON 2100

res huda cena.....

OldSkul ::

Lep pozdrav,

jaz pa bom verjetno kupil kar novega 8110, ker je celo cenejši od garmina 770. Zanima pa me, kako se ta bluetooth obnese v praski? A se ti pogovori tudi prenesejo preko fm oddajnika? Kako je s šumi? Moj kolega ima parrota in je zadeva precej moteča, ker vse skupaj šumi in se ne sliši prevel dobro. A to pomeni, da imam telefon v žepu in se meni lahko prenese v GPS napravo?

V bistvu bi rad dosegel, da telefona ne rabim dajati iz žepa za sprejemanje klicev in pogovor.

Za odgovore se najlepše zahvaljujem.


Meni se zdi bluetooth funkcija v gps napravah bedarija. Zakaj? Zato ker nimaš vedno gps naprave v avtu oz. na nosilcu. Če pa jo imaš, se ti pa nosilec hitro pokvari, kajti sonce+vročina uničita gumo in tako težko oz. ne moreš naredit dobrega vakuma, posledično ti nosilec vseskozi pada na tla... Tak scenarij je doživel nek uporabnik na alter.si in zdaj mora nabavit nov nosilec.
Poleg te težave se pojavi tudi to, da je mikrofon predaleč od ust in je tudi slabši od specializiranih naprav kot je Parrot (ga ma fotr in dela odlično) in je zato kvaliteta zvoka pri vožnji slaba oz. moraž govoriti zelo glasno, da se kaj sliši. Ko avto stoji je seveda zadevo malce bolj uporabna.

Torej... moje mnenje je, da ne glej na neke dodatne funkcije, ker so brezvezne (tudi recimo FM oddajnik), kajti primaren namen GPS navigacije je vodenje, mogoče pogledaš kakšno sliko, filmček, samo povem ti, da to ne boš počel dostikrat, čeprav marsikdo misli da bo.

Glede navigona 8110. Jaz mislim, da je cena trenutno močno prenapihnjena. Pa ja ne boš dal za neko navigacijo 400+ EUR (okvirna ocena). Raje nabavi 2110 MAX (zraven dobiš TMC in najnovejše Q2 karte), ki ima malo manjši zaslon, malce slabši procesor nima 3D pospeševalca, pa seveda oblika je drugačna, toda v praksi ne boš pogrešal nobene omenjene zadeve. Programska oprema dela na 2110 MAX super hitro, torej ni potrebe po hitrejšem procesorju (2110 max ima 400mhz procesor). 4.3" zaslon popolnoma zadostuje, medtem ko 3d relief ne pomaga kaj dosti pri vodenju, je pa res da dobro zgleda :))

Vse govorim iz izkušenj :), 2110 max pa imam tudi doma

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OldSkul ()

bluesman ::

Hvala za mnenje,

točno to potrebujem, praktične izkušnje. No trenutno imam na voljo nabavit tudi Garmina 780 ampak bo brez kart. A se dajo karte dobiti na "enostaven" način? Ker cena je okoli 340€. Če so te funkcije res tako slabe, pol res ne bom jemal takega. Nosilec pa se bo uničil tudi, če vzamem drugega. Sonce je sonce. :)

OldSkul ::

se da dobit karte tudi na enostaven način ja, brez skrbi
Obrni se na alter.si forum, ker tam domujemo "strokovnjaki"

ajde

destiny ::

Men se FM oddajnik ne sliš tko slabo. Predvidevam da je zadeva tko narejena, da ti stiša radio, ko se "oglasi" gps naprava. Poleg tega je ozvočenje avtomobila precej boljše od vgrajenih zvočnikov gps naprave. Res pa je da nimam praktičnih izkušenj s tem in mam lahko mal zgrešeno predstavo o uporabnosti FM oddajnika :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: destiny ()

OldSkul ::

Moje izkušnje so take, da so vedno prisotne neke motnje in to vsaj mene moti. Je že boljše uporabljati vgrajen zvočnik v navigaciji, ki čisto zadostuje (seveda je odvisno od tega kakšno navigacijo maš)

bluesman ::

Sem bral test od Navigona 8110 in piše, da ni šumov pri povezavi s telefonom in da ima prednost pred 770 760 garmini, ker lahko nastaviš tudi zasedeno frekvenco.

Jaz sem prav zato iskal nekaj takega, ker bi rad imel možnost prostoročnega telefoniranja v avtu, ker se dosti pogovarjam. Zdaj parrot pride 149 in če zraven dam še 2110max je cena skoraj enaka.

pirlo ::

Še bom jaz napisal svoje mnenje o navigacijah. Garmina ne priporočam nikomur. Zakaj ne? Ker stane veliko preveč glede na to kaj dobiš. Če kupiš napravo za okoli 200€ (cenejše skoraj ni) ne dobiš zraven Adriarouta, ki stane še dodatnih 100€, se pravi da te stane navigacijska naprava 300€ (skoraj asus eee). Plus še Garminov software mi je ogaben (pač moje mnenje), če ga primerjam s iGO.
Priporočam pa, da če že hočeš imeti navigacijo in nimaš dlančnika, da si nabaviš neko "poceni" napravo (pna), v rangu 150-200€ jih je veliko. Potem si nabaviš še 1 ali 2 gb SD kartico saj imajo večinoma pna naprave čitalec kartic. In to je vse kar te stane. Potem ti še ostane samo to, da greš na forume si poiščeš iGO (verzija 8 je fenomenalna), MioMap, TomTom, ... si daš na kartico skupaj s kartami in imaš navigacijo (v slovenščini s slovenskim vodenjem).

OldSkul ::

parrota boš imel vseskozi v avtu, a boš navigacijo tudi mel vseskozi v avtu? Najbrž ne, kajne? Raje ne reskiraj uničenja nosilca (vročina uniči gumo), ki je za 8110 verjetno precej drag.

krneki0001 ::

Igo verzija 8 ima probleme v 3D varianti - požre ogromno rama za izrisovanje vseh detajlov. U bistvu moraš izklopit vse detajle da normalno deluje na 64Mb rama.

Ali kdo ve katere karte so zadnje za slovenijo za program igo2008? Sam imam datirane iz 25.2.2008, pa me zanima, če obstajajo že novejše?

pirlo ::

Saj ne rabiš 3d navigacije (izris 3d terena in 3d zgradbe), če imaš preslab hardware. Je brez tega navigacija še vedno daleč najboljša, meni, med vsemi.
Zadnja karta Slovenije je 26.5.2008.
link1
link2

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pirlo ()

filtr ::

Še bom jaz napisal svoje mnenje o navigacijah. Garmina ne priporočam nikomur. Zakaj ne? Ker stane veliko preveč glede na to kaj dobiš. Če kupiš napravo za okoli 200€ (cenejše skoraj ni) ne dobiš zraven Adriarouta, ki stane še dodatnih 100€, se pravi da te stane navigacijska naprava 300€ (skoraj asus eee). Plus še Garminov software mi je ogaben (pač moje mnenje), če ga primerjam s iGO.
Priporočam pa, da če že hočeš imeti navigacijo in nimaš dlančnika, da si nabaviš neko "poceni" napravo (pna), v rangu 150-200€ jih je veliko. Potem si nabaviš še 1 ali 2 gb SD kartico saj imajo večinoma pna naprave čitalec kartic. In to je vse kar te stane. Potem ti še ostane samo to, da greš na forume si poiščeš iGO (verzija 8 je fenomenalna), MioMap, TomTom, ... si daš na kartico skupaj s kartami in imaš navigacijo (v slovenščini s slovenskim vodenjem).


Ob nakupu Garmina je sedaj baje akcija za ADRIAROUTE 79€.
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

krneki0001 ::

Saj ne rabiš 3d navigacije (izris 3d terena in 3d zgradbe), če imaš preslab hardware. Je brez tega navigacija še vedno daleč najboljša, meni, med vsemi.
Zadnja karta Slovenije je 26.5.2008.
link1
link2


Hardware je najmočnejši ARM5 procesor PXA270 - 624MHZ v dlančniku HX4700, tako da je zadeva dovolj močna - priporočeno je 400MHz, minimum je pa 300MHz.

Hvala za karte.

A voice slovenski imaš tudi kje?

pirlo ::

Saj ne rabiš 3d navigacije (izris 3d terena in 3d zgradbe), če imaš preslab hardware. Je brez tega navigacija še vedno daleč najboljša, meni, med vsemi.
Zadnja karta Slovenije je 26.5.2008.
link1
link2


Hardware je najmočnejši ARM5 procesor PXA270 - 624MHZ v dlančniku HX4700, tako da je zadeva dovolj močna - priporočeno je 400MHz, minimum je pa 300MHz.

Hvala za karte.

A voice slovenski imaš tudi kje?

Imam. Sem ti uploadal.
rapidshare

krneki0001 ::

Hvala.

Brezoblični ::

Kaj pa mislite, da bo najbolj uporabno pri vožnji po Češki in Poljski? Navigatorja še nimam, zato bo to sploh osnovni nakup, ne samo dokupovanje. Premoženja pa za to ne bi dal. Navigon naj bi imel po zagotovilu prodajalca dobro pokritost, Garmin ima City Navigatorja... Ima kdo vzhodnoevropske izkušnje s tem? No, priznam, da se nagibam k Navigonu 2110 max (stane ok 250 E, kar se mi zdi ugodno - a kot pravim, realnih primerjav nimam!).
E, pa še to: a mislite, da se bo dalo v tega Navigona kasneje vgraditi slovensko glasovno vodenje (če bo na voljo) ali se dograjujejo/posodabljajo samo zemljevidi?
In še čisto zadnje: je mogoče jezik (glasovno vodenje) spreminjati? Jaz bi npr. poslušal angleške komande, kdo drug pa, ki mu bom morda zadevo posodil, poljske ali češke (mislim, da sta - za razliko od slovenščine - oba omenjena jezika pri Navigonu na voljo).
Najlepša hvala za pomoč!

OldSkul ::

Tu bo verjetno boljši Garmin. Moraš vedt, da poleg tiste City Navigator mape obstaja za Garmin še dosti drugih map, ki so boljše. Recimo za Srbijo je SCG Route, za Češko je Atlas CZ 7, za Poljsko pa GP Mapa 2008.01

Jaymz ::

živjo,

bi mi znal kdo svetovati...

"Ma nove mape samo posnameš na root SD kartice in dela, ne rabiš kakšne kode in takih jajc kot pri Garminu.
Jaz imam gor Central Europe Q2 2008, pa je slovenija solidno pokrita. Problem je, ker te Central Europe karte ni na torrentu, če si pa potegneš Europe q2 2008(ki je na torrentu) pa ne gre na 2 gb SD kartico. Razdeljena je na East in West Europe. Za 2 gb SD ti je varianta ali daš karte za regijo DACH + Eastern europe, ki sta obe na torrentu."



stvar je taka; stric ima navigona 2100 in rabi nove mape za slo (in hrvaško) predvsem; mislim, da ima 2gb SD kartico. Mi lahko prosim nekdo ZSja link do map, ki jih iščem? se zadeve potem samo posnamejo v root directory in to dela? hvala za pomoč

u
...MorE BeeR...

DamijanD ::

Jaz bi pa potreboval nekaj pomoči. Imam navigona 8110 in po namestitvi novih kart (preko navigonFresh) navigacija ne deluje več. Ko klikneš navigation, se po nekaj sekundah (kot nek reštart) spet pojavi osnovni meni. Sem že formatiral kartico in vse namestil znova - pa je situacija nespremenjena.
Damijan

TheoryX ::

Hej!

Že dolgo časa ni blo nič napisano o teh navigacijskih napravah in ker se trenutno nahajam ravno na točki, kjer si nameravam eno kupiti, bi prosil, če kdo da kakšen predlog.
Ne bi šel nekako čez 250-270EUR oz. že to je kar precej :D
Kolikor sem bral iz starih stvari vsi pravite da ne Garmina, torej mi prosim povejte katerega od NavOn ali Navigon naj izberem.
Hvala, LP
Mitja
Intel C2D E6420 | P5K Deluxe/WiFi | BFG 8800GTS OC
Crucial 2 × 1 GB Value rami | Hitachi 320 GB

kmetek ::

NAVIGON 3310 MAX
NAVIGON 4310 MAX

TheoryX ::

še kakšna obrazložitev mogoče zakaj enega od teh dveh modelov, zakaj ne kakšnega novejšega?
mogoče kak predlog za NavOn?
Intel C2D E6420 | P5K Deluxe/WiFi | BFG 8800GTS OC
Crucial 2 × 1 GB Value rami | Hitachi 320 GB

kos1 ::

imam Garmina in mi je do sedaj med drugim po sosednjih drzavah se odlicno sluzil na Slovaskem, Ceskem, celi Skandinaviji in Floridi.ne vem zakaj komplicirate?

Dr_M ::

Zakaj kupit garmina, ce imas lahko kaj boljsega?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

OldSkul ::

Točno tako.
Razen za po Balkanu je pa Garmin boljši, zaradi map.

TheoryX ::

kje pa lahko ugotovim kakšna je pokritost slovenije s strani navigona?
Intel C2D E6420 | P5K Deluxe/WiFi | BFG 8800GTS OC
Crucial 2 × 1 GB Value rami | Hitachi 320 GB

ombre ::

Pokritost Slovenije je cca 99%. Povem iz lastne roke, ker si lastim NAVIGON 7310...

Najnovejša karta (Q4 2009) nima še avtoceste mimo Maribora in pa tudi Avtoceste Lesce-Peračica. Moja bajta je dodana (v prejšnji različici je še ni bilo)

Bosna recimo so glavne ceste in par ulic v Sarajevu... Ni kej preveč dobro pokrit ta del. Ostala Evropa (Nemčija, Avstrija, Danska, Švedska) pa je odlično podprta... (govorim iz lastnih izkušenj)

TMC tudi že deluje. :)
OmbreMan - Galaxy of knowledge

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ombre ()

TheoryX ::

ombre, kak pa je kaj z nakupom novih kart oz. jih lahko najdeš kje na internetu?
Intel C2D E6420 | P5K Deluxe/WiFi | BFG 8800GTS OC
Crucial 2 × 1 GB Value rami | Hitachi 320 GB

lexios ::

OffTopic:

Kupuj v Sloveniji prav ti je, ko gledate za vsak euro kje boste prihranili.

Včasih, če malo primerjam cene le v banana Republik, me prime, da bi naše lene pogoltne trgovce na gobec! 200 eurov razpona med različnimi trgovinami in 200 eurov dražje kot pri sosedih! Da kupuješ pri nas moraš res bit že budala ali pa bogat! Hvala bogu, da lahko vsaj kupiš 300 eurov vredno zadevo na 12 obrokov...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

d0rK ::

Comtronaši, ker ves je vec tuki bom kar tukaj na vas apeliral:

Ce ze imate navigon.si domeno bi lahko se slovensko Navigon uredil z ažurnimi zadevami.

kmetek ::

Navigon ima IZID sedaj čez, in COMTRON firme ni več.

d0rK ::

Okej dobr, zamesu. Na navigon.si je se vedno link do comshopa. In tudi domeno ima ComShop. Tist ki ima domeno bi moral poskrbeti za zadevo.

madmitch ::

Navigon ima IZID sedaj čez, in COMTRON firme ni več.


Pol naj pa IZID plača za TMC, ker na Navigonih ne dela, ker ni plačan.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

d0rK ::

Tocno to sem sam iskal.. Potem sem na alterju zasledil da bodo podpisal pogodbo v kratkem in bo na voljo.

JanezH ::

Mi lahko kdo pove kako dobro deluje prostoročna telefonija pri navigonu in tudi garminu? Je zvok vredu, se dobro sliši?
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera navigacija Garmin 760 ali Navigon 7110 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9019743 (10589) madmitch
»

nakup navigacijske naprave

Oddelek: Kaj kupiti
338611 (7117) gti85kw
»

Navigacija: Navigon vs NavOn vs Garmin

Oddelek: Kaj kupiti
142605 (2420) Bellzmet
»

Kupujem navigacijo...

Oddelek: Kaj kupiti
254822 (4151) KuhaR
»

Navigacij TOMTOM,GARMIN, MIO

Oddelek: Kaj kupiti
1813105 (12543) zee

Več podobnih tem