» »

amd-jev duron ali celeron 2

amd-jev duron ali celeron 2

darky ::

mene pa zanima razlika med duronom in celeronom in ce lahko prosim utemeljite svoj odgovor npr.: duron je bolsi v tem, celeron v tem,...

tnx :))

Hux ::

duroni so cenejsi in hitrejsi. Se pa bol grejejo ampak to takaltak ni nikakersen problem. Se pri 100C ko mi je vetilator crkno se ni niti enkrat zruso lol samo malo se je smodili :)-

Ce pa ze razmislas za Celerona recimo nevem kolk 1300Mhz za 34 jurjev al pa Durona 1300 31 jurjev ti mocno priporocam Austrijo/Graz Vobis.
Tam bos dal enako denarja in bos dobo XP1800+. Lih kaj sem ga not montiral in rula :)-.

KuhaR ::

Če kupuiš Celerona danes, si v slepi ulic, ker je Socket370 mrtev in si obtičal z max 1.4G Celeronom. Če pa vzameš Durona lahko še zmeraj v isto ploščo vtakneš XP +3000 ko bo zunaj ali pa še kaj boljšega. Lahko pa počakaš na nove Celerone Socket478 in jih vtakneš v Pentium4 plate. Sam pa ti priporočam Durona pri teh cenah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KuhaR ()

ChiefThunder ::

ja, ja nedvomno durona...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

Spajky ::

Karkoli kupiš danes, bo u redu in čez leto ali dve tako ali tako ne boš mogel več uporabljat iste plate za nadgradit proc, ker bodo vsi MORALI zamenjati do naslednjega poletja socket za processor in takrat tako ali tako ne boš mogel dati na to plato najnovejših procov več !!! AMD bo moral socket zamenjati še prej! Zakaj: zaradi previsokih frekvenc in s tem drugačnega designa procov in in plat, da ne bi delale težav! Zato naj noben ne govori neumnosti, da bo npr.AMD čez 2 leti imel še vedno isto podnožje !!! Zelo visoke frekvence so ena velika pizdarija za dizajnirat!...Rajš nabavit disk z najhitrejšim dostopnim časom kar se da, pa bo mašina hitra če optimiziraš OS in ne nalagaš najnovejših BloatWare proggyev, ki samo upočasnijo mašino...8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri CPU mate in utemeljite zakaj? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
23923283 (15063) 54j0
»

katere procesorje ste že imeli (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
727925 (6819) H3ro1n
»

Nov računalnik - nižji/srednji razred

Oddelek: Kaj kupiti
302291 (1807) Mercier
»

Duron 1.3 ali Athlon XP 1600+

Oddelek: Kaj kupiti
221660 (1309) HUDiR
»

Celeron Tualatin - a se splača?

Oddelek: Kaj kupiti
101292 (1062) sirotka

Več podobnih tem