» »

Problem z grafiko v igrah

Problem z grafiko v igrah

bobo72 ::

Imam problem pri grafiki v igrah. Med igranjem se grafika za delček sekunde ustavi, ter gre zopet naprej in tako naprej, skratka nemogoče je igrati.

Konfiguracija: matična plošča ASUS A7V266, Athlon XP 1600+, 512 MB RAM DDR (2 modula različnega proizvajalca), HD IBM 7200 40 GB, HD MAXTOR 5400 40 GB, Grafična Gainward G-force 3 TI 450 64 MB, pekač LG 8120, DVD Pionner 106S, napajalnik 250W.

Poskušal sem z vsemi možnimi gonilniki, drugo grafično kartico, (G-foce 2 MX 400). Poskušal sem na WIN98SE, WINME, WIN XP PRO, formatiranjem diskov, vendar se problem pojavlja vsepovsod. Igre sem poganjal na različnih resolucija, vendar se problem pojavlja pri vseh nastavitvah. Test z 3D Mark2001SE pokaže okoli 6200 3D markov. Problem se pojavlja samo v igrah.

Hvala za pomoč!

XsenO ::

Prvo kot prvo katere igre se ti zatikajo?
Si probal kaj v biosu nastimat?
1 + 1 = 1

VASkO ::

6200 markov je malo mal za tako masino, nalozi VIA AGP drivere, samo mislim, da to performans ne bo dosti izboljsalo, ker XPji majo ze dober AGP driver za VIA cipsete. Kere igre pa stekajo? Kere drivere za graficno si dal gor? Malo vec povej, ziher lahko pomagamo potem.

bobo72 ::

Štekajo sledeče igre: Serious Sam I in II, Colin 2, Return to Castle Wolfenstein, Max Payne, NFS 5 Porsche in še bi se kaj našlo. Pri vseh teh igrah se dogajajo čisto iste stvari ne glede na resolucijo igranja. Gonilniki, ki jih uporabljam trenutno so: Detonator 28.32, DirectX 8.1, VIA 4.38 (2)v(a). Poskušal sem tudi z vsemi različicami prejšnjih gonilnikov, vendar zaman. Nastavitve v Bios-u sem sedaj nastavil na privzete.

XsenO ::

Ko igraš ti teče kakšen program v ozadju naprimer antivirus ker nekatere igre so občutljive na take programe tipo antivirusi, ali podobna šara
1 + 1 = 1

bobo72 ::

V ozadju ne teče noben antivirusni program!!

XsenO ::

Da ni mogoče kakšna težava z matično ali ramom probaj dobit kakšen test program.
1 + 1 = 1

eland ::

Sam sem imel iste probleme, ene se sploh niso hotle nalovdat. Problem je bil v Sounblasterju, ki se je skuril. Najbolje bo če daš čim več ven in sprobaš sistem če dela. Če ne bo, boš imel takoj nekaj kandidatov za krivit, manj. Če je hardware. Potem pa daji eno po eno lepo notr.

VASkO ::

cisto enak problem sem imel jaz, le da imam cipset KT133A (ti imas KT266). Pri meni so krivci bili VIA4in1 4.38, ki so sistem totalno zjebali in je grafika steknila vsake 2 sekundi - torej cisto enako kot pri tebi. Resiti nisem mogel z deinstalacijo in instalacijo 4.37, ampak le z system restore (prej sem imel 4.37 VIA drivere). Poskusi s tem. Ce pa hoces bit siguren, da so zato krivi tazadnji 4.38, pozeni 3Dmark 2001 in ce se ti tam vsaki 2 sekundi zatakne, potem je to to - tocno enako sem imel jaz. Problem resis s system restore na pkaksno zgodnejso tocko pred instalacijo via 4.38 driverov ali pa reformat sistema in instalacijo 4.37 driverov, pod XPji jih pa ne rabis sploh instalirat. Upam, da sem zadel v crno.:D

VASkO ::

aja, sem pozabil, da se ti problem pojavlja samo v igrah - vseeno probaj pa bos videl kaj bo.

pa opisi se, kako ti steka (casovni interval - vsaki dve sekundi, tu pa tam, ali kaj drugo), ce problema ne resis po mojem predlogu.

bobo72 ::

Hvala za nasvete bom poskusil in javil kaj se je zgodilo!

KuhaR ::

Poskusi v DXDIAG-u zmanjšat strojno pospeševanje zvoka z max na sredino ali pa še manj.

bobo72 ::

Nastavitve v DXDIAG-u niso pomagale. Če odstranim zvočno kartico se stvar nekoliko popravi. Grafika se zatika le tu in tam (na 20sec). Zvočna drugače dela brez problema. Za matično imam sedaj gonilnike VIA 4.37, za grafično pa 28.32, SB Live5.1 pa zadnje z interneta. Sem poskušal tudi z drugim RAM-omo, vendar brez uspeha. Kartice sem tudi premešal in dal v druge slote. Sem že razmišljal, da bi zamenjal napajalnik za močnejšega. Sedaj uporabljam 250W-nega. Mogoče je problem v DX 8.1????

Makaron_hater ::

Fukn v smeti!
>:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

problem z grafo

Oddelek: Pomoč in nasveti
6770 (711) gmajna
»

samo šteka

Oddelek: Pomoč in nasveti
5738 (629) Matic Ice
»

VIA 4in1 in Win2k/WinXP

Oddelek: Pomoč in nasveti
191418 (1016) destiny
»

Duron 800

Oddelek: Navijanje
5818 (717) Sulc'
»

Že kdo sprobo VIA 4in1 4.37?

Oddelek: Programska oprema
6945 (751) BlackHole

Več podobnih tem