» »

IR na Osnovnih ploščah?

IR na Osnovnih ploščah?

WinsuckeR ::

Mogoče kdo pozna shemo za IR sprejemnik, ki se ga bi dalo priključit na OSpoščo? Še lepše pa bi bilo če kdo poleg tega ve še za program, ki bi znal to izkorisčati kot sprejemnik za delinca.

Če me razumete- tolesamo da je na IR konektorjih od osnovne plošče.

mali tapravi ::

Glede izdelave,mislim da ne boš imel večjih problemov.
Kar se pa tiče upravljanja računalnika preko irda,bo pa malo težje,ker onboard irda pač ni namenjen temu.Sam sem imel podobne probleme.Javi če ti bo uspelo.
Pa lep dan še naprej....

SodVina ::

sam sem probal z dvema razlicnima transcieverjema (hsdl 1001 in TFDS4500) na vecih platah. Irda dela super, IR sprejemnik (za krmiljenje z daljincem) niti pod razno ne. Zato sem naredil samo ir receiver in ga dal na com port (ki ga itak ne rabim za nic drugega). Stvar dela super. Stalo me je pribl 500 sit. Usb razlicica je malo bolj komplicirana in drazja, saj je potrebno kupiti in sprogramirati PIC. V to se nameravam spustiti enkrat v prihodnosti.

na Igorjevi Strani si lahko pogledas shemo in si poberes dol girderjev plugin te sheme. Sam to uporabljam ze nekaj casa in deluje v redu.

WinsuckeR ::

To vem- samo imam ravno še en COMport prost :( (prvi je zaseden z winAmp delincem-žičnem).

Kje si pa program dobil? menda ga nisi kupil :| - no če poznaš kakšen "popravek" programa se priporočam na zasebna sporočila.

Kaj je vbistvu sploh tisi priključek na plošči?! Mislim za kaj se ga da uporabljat

Tugo ::

SodVina: Predvidevam, da kontroliraš s svojim dalinčkom tut player za filme. Test this: odpri nek film, daj ga na pavzo, odpri si Task Manager in drži tipko za Volume ter glej CPU usage. Sporoči rezultate.
Če boš imel prioriteto premajhno, se bo volume spreminjal na vsake nekaj časa, če boš imel pa na večjo bo pa film štekal (CPU usage je ogromen!).
No to je razlog za USB verzijo + programator in vse ostalo je že na Ceskovi strani (Igorjevi) in prek USBja imaš CPU usage praktično 0%!

lp, T.

SodVina ::

no, sej jest si mislim usb narediti ze zato, ker imam oba com porta zasedena. A ga je ze kdo delal po tistih nacrtih? kako se je obneslo?

Tugo ::

Če se citiram:
"in prek USBja imaš CPU usage praktično 0%"

A to ni zadost jasno napisano? ;)
Če ni bom mal spremenil:
"in prek USBja imam CPU usage praktično 0%"

lp, T.

WinsuckeR ::

Hmm stvar sem zlotal - in uganite kaj? Ja ne radi :|

Tukaj so slikce (predvidevam da nisem nič narobe zlotal :8) , pa vem- stvar je malo po kmečko zlotana):







Izhodi na Com port mislim da so pravilno na lotani (ker sem jih 2x pregledal :| )
Sem mogoče tak štor da ne znam nastavit programa?
No to sem naredil takole:
Vklopil sem plugin (Igor...) nastavil ta pravi port in vse skupaj potrdil.
Dodal sem ukaz in pritisnil Learn Event
Moj Condradov univerzalni dalinc sem potem samo še pripravil do tega da je iskal kodo
Pri tem pa sem čakal da se na ekranu izpiše ukaz... no letega ni bilo ;(

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

WinsuckeR ::

Res noben ne ve?!

PPG78 ::

w1n5uck3r daj prilepi še shemo (ali pa link) po katerem načrtu si to naredil, potem pa bo mogoče kdo znal svetovati ...

LP, Peter

WinsuckeR ::

Tnx - sem že skoraj čisto obupal :D



Je pa ta drugi.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

PPG78 ::

w1n5uck3r, najprej poglej če si vse skupaj povezal na prave pine konektorja - na konektorju imaš lepo napisane cifre, tako kot na shemi, nato preveri če si pravilno obrnil diodo D1 in elektrolitski kondenzator C1. Kot zadnje priključi zadevo na PC, poženi program in poglej z volt-metrom napetost na C1, oziroma IC1 med VCC in GND, napetost mora biti cca. 5V.

LP, Peter

Tugo ::

dej plz sposodi si en boljši fotkič in poslikaj še enkrat. tut samo tut 640x480 slike so ok, ampak naj bojo iz fotoaparata! tuki se ne vidi niti povezav, kaj šele karkoli drugega.
od kod si?
če si iz Ljubljane, ti lahko pomagam.

lp, T.

WinsuckeR ::

Jap - vem moja kamerca sux :(

Drugače pa je zelo možno da sem zenerco ukol obrnu (čeprav tudi takrat ni delalo :|.

Bom pa pregledal vezje... samo trenutno pošemo fuul testov ;(( in mam toliko časa kot pingvin med parjenjem :D .

Bom stesteral pa se vidimo- ko bo čas. Če pa kdo mogoče vidi kakšno napako... (poudarek je na vidi :D ) naj prosim pove

Racunalnik ::

A je ze kdo naredu USB ir?Jest sem teg aza com naredu in dela,sam bi imel USB raje in kako naj si sprogramiram ali pa ce kje to delajo bi prosil naslov za programiranje cipov.

ALi ima kdo plug-in za winmp 2.81 ker tanovega ne uporabljam zaradi pozresnosti.

Tugo ::

Racunalnik dej preber si celotno temo!

lp, T.

Racunalnik ::

Sem si jo prebral pred mojim postom tako da nevem kje te cevelj zuli.

Zgodovina sprememb…

Tugo ::

ok, ko boš skapiru, kr vpraši ;)

lp, T.

Racunalnik ::

Sej je se lazje ce ti poves kje je problem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB IR Sprejemnik za amaterje (IgorPlug-USB) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
12127643 (10887) eVro
»

Upravljanje PC-ja preko daljinca

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
325821 (4394) kulSMS
»

IR sprejemnik ali daljinec za PC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
517110 (6077) sidd
»

Daljinec za pc

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
231757 (1394) SloMusty
»

Shema za ir

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
71255 (1120) Tugo

Več podobnih tem