» »

MacBook Air prvi padel

1
2
3

Hardstyle ::

rolihandrej: Zame je OSX mešanica med Linux in Windows sistemi. Namreč vsebuje vso enostavnost, HW podporo... Windows sistema vendar hkrati vključuje stabilnost in zanesljivo delovanje linux sistema. Vsak sistem seveda ima nekaj pomanjkljivosti vendar je za moje potrebe OSX trenutno najboljši.

Itak zakaj pa potem moj PC ni zmožen poganjati OSX brez komplikacij? Zato, ker je vezan na kurčev HW.

Loki ::

Congratulations to Shane Macaulay from Security Objectives - he has just won the Fujitsu U810 laptop running Vista Ultimate SP1 after it was installed with the latest version of Adobe Flash.
na tretji dan (prvi dan core OS, drugi vgrajeni programi-ie, tretji popularne aplikacije), kar dobro se je drzala vista. ubuntuja pa niso uspeli.
I left my wallet in El Segundo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loki ()

BigWhale ::

Azgard,

Zalostno je to da tak izdelek sploh na trg posljes! Take stvari spadajo med 'basic functionality'. Ne mores tega popravljati po enem letu!

Mr.B ::

Torej jeVista padla zaradi NE ms programa, toej ne OS-a ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Lonsarg ::

BigWhale, ja kakorkoli je to žalostno, XP je rabil 2-3 leta da je delal vredu, Vista je delala razen teh manjhnim problemov od začetka, mislim da je vsekakor to izbolšava, čeprav se strinjam, nikoli ni dovolj, naslednič hočemo prov do pikice, vklučno s temi majhnimi napakcami meti od začetka uštimano ane? Torej raje čakamo dlje na nov OS?? Jaz na žalost ne...

Looney ::

Torej je tekmovanje končano? Ne bodo poskusili še Ubunta?
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

BigWhale ::

Azgard, XPji so kopirali in premikali datoteke brez taksnih tezav. :)

Lonsarg ::

haha, mogoče da kopirali celo so, ampak XP ko je prišel ven se je resetiral enkrat dnevno, mel polno bugov, nič ni delal, slabi driverji... potem so čez eno leto izdali 2. izdajo XP-jev, ti so šele bli normalni, pa še vedno dokaj v k.. potem pa je trajalo še dobro leto, da je prišel SP1, tega je res že 7 let nazaj, tako da mogoče je lahko razumljivo, da šeniso znali programirat ne vem, ampak win2k je bil do XP-ja to kar je XP do Viste, samo da je bil to veliiiiko dlje. Predvsem pa je jedro winsev v XP-jih isto kot v prejšnih windowsih (ne Mileniu, tisto je bil en poskus :P ), tako da je bilo za pričakovati daje že preverjeno jedro, medtem ko Vista ma vse na novo spisano in je čisto dobro spisano.
kar se tiče tega tekmovanja, papa Safari in MAC OS, nisi preveč navdušil :P, če bom rabil računalnik samo za šolo grem na linux, če pa rabim za Multimedijo pa Visto, ne vem zakaj bi bil OS-X uporabem, a je mogoče Leopard ceješi od Viste? Haha dvomim,

jype ::

Azgard> a je mogoče Leopard ceješi od Viste? Haha dvomim,

Odvisno od paketa. V "family packu" je ziher cenejši od vsake različice Viste.

Lonsarg ::

Aja, potem ko MAC laptop stane 1600EUR, pa ima enak hardware kot navaden laptop za 800 EUR, potem tistih dodatnih 800EUR ni cena OS-a? Mah Leopard je kao elita, plačaš samo zarad statusa, ne pa dejanske uporabnosti--> ameriške fakultete, svojim bogatim študentkom :P

Rauby ::

DELLovi ali drugi prenosniki z isto konfiguracijo ne stanejo nič manj ko pa Mac-i. Seveda ne pri nas ampak v ZDA, saj Evropejski trgovci $ v € lepo pretvarjajo 1 : 1.

destroyer2k ::

Azgard

Glej Mac se res ne splača kupiti vsakomur, ampak če je pa na izibiro nekšni programi za obdelavo slik in videa in imata oba enake programe windows in mac, potem je bolša izbira Mac, samo moreš res bit specifičen ali boš samo za to imel računalnik ali še za kaj druga kar os x ne omogoča.

jype ::

Azgard> Aja, potem ko MAC laptop stane 1600EUR, pa ima enak hardware kot navaden laptop za 800 EUR

Mi lahko daš link na laptop, ki stane 800 EUR in je njegova strojna oprema enaka applovemu laptopu za 1600 EUR?

Lonsarg ::

recimo:
http://www.laptop-shop.si/component/pag...
category_id,37/manufacturer_id,0/option,com_virtuemart/Itemid,26/vmcchk,1/

Mi sploh ni treba limati primerljivega PC laptopa, ker se takoj vidi pri čem smo...
oziroma takole, najcenejši MAC z 2 GB rama:
http://www.laptop-shop.si/component/pag...
product_id,959/category_id,37/manufacturer_id,0/option,com_virtuemart/Itemid,26/

in najcenejši Dell z 2 GB rama (isti procesor, ista grafična):
http://www.laptop-shop.si/component/pag...
product_id,1483/category_id,34/manufacturer_id,0/option,com_virtuemart/Itemid,26/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

denial ::

Ker je bil zraven tudi Alexander Sotirov lahko z razlogom sklepamo, da gre zopet za heap overflow.
SELECT finger FROM hand WHERE id=3;

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: denial ()

jype ::

Azgard> in najcenejši Dell z 2 GB rama (isti procesor, ista grafična):

Za tisoč evrov (kolikor je Mac dražji) dobiš še firewire 800, DVI, pol kile lažji in 1 centimeter tanjši prenosnik, osvetljeno tipkovnico, gigabit ethernet, magsafe štromkabel, 1440x900 namesto 1280x800 resolucijo in žal tudi malo manjši disk.

Tisti, ki mu te reči pridejo prav, bo zelo zadovoljen, da tak prenosnik obstaja, še posebej glede na to, da je na applovem prenosniku bistveno prijetneje urejati video in zvok (Windows je tu še vedno daleč zadaj).

tha_man ::

Klik: MacBook

V ceno je vštet OS, ki po funkcionalnosti prekaša Visto Ultimate, iLife programski paket res dobrih in uporabnih programov, ki jih je pri PCjih večinoma treba dokupit, plus odličen magnetni sistem priklopa elektrike, kar AFAIK nima itak noben PC. Če je to drago, pol pa ne vem...

Vedeti je treba, da je MacBook pač en prenosnik, konkurenca pa so stotine različnih PC modelov. Zato se bo vedno našel kak PC, ki bo na prvi pogled ponujal malce več za svoj denar, proti koncu življenske dobe dotičnega MacBook modela pa tudi dejansko. Ampak ko Apple modele prenovi (kar se je v primeru Macbooka ravnokar zgodilo), ni prav nič dražji od primerljivih PCjev, pravzaprav je za marsikoga (igričarji izvzeti) lahko celo bolj ugoden. Kot vidite na zhornjem primeru, celo v Sloveniji.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tha_man ()

darkolord ::

Manj varen OS in magnetni vtikač, ki se sam od sebe zakuri? (te vsaj ne zebe)

Vlady ::

Ti si zadaj ne winsi. Na winsih je urejanje simple kot še nikjer ni. Če ti pa ni dovolj simple, si daš pa kak pameten program gor, pa je še bolj simple kot je lahko. Mac je samo resna konkurenca pri tem winsem, ampak ko pa pride do kake kompatibilnosti pa vse skupaj poklekne. Edino kar mi je pri macu všeč je to, da so pokazal, da unix sistem ne rab imet konzole da lahko kaj narediš z njim. Pa še GUI je simpatičen. Vse ostalo je bolj kot ne larifari. Še vedno je 1000000:1 programov več spisanih za winse in še vedno je 90% uporabnikov na winsih. Dokler se to ne spremeni je itak brezveze diskutirat glede drugih OS-ov.

Poleg tega pa ne vem kaj ti koristi ne vem kaka grafa na macu, če pa skoraj ni iger za maca???
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vlady ()

jype ::

Vlady> Ti si zadaj ne winsi. Na winsih je urejanje simple kot še nikjer ni.

Simple? Jaz temu rečem underpowered. Obstaja dober razlog, da se večina real-time video produkcije dela na macih in da je večina profesionalne portable video produkcije narejene na macbookih: mac se pri obdelavi videa zelo dobro obnese.

Obstaja tudi razlog, zakaj večino profi audio in video hardvera pokupijo mac userji - ker na macu tak hardver dejansko dela.

Vlady> Še vedno je 1000000:1 programov več spisanih za winse

Mhm, škoda da ni nobenega uporabnega med njimi.

Vlady> in še vedno je 90% uporabnikov na winsih.

In vozijo stoenke.

tha_man ::

darkolord: KLIK

In to Dell, kakšni so pol šele cenejši PC prenosniki? 8-O



P.S.: Upam da je jasno, kaj sem hotel s tem povedat (hint: sarkazem.press).
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

PARTyZAN ::

jype, pojdi malo na IAM vprasat koliko macov imajo ;).

CoolBits ::

Here's a picture of Charlie (in the foreground) exploiting the MacBook Air from his own laptop, while Aaron from TippingPoint verifies the pwnage in real time. link


No in tud Charlie (zmagovalec) uporablja MacBook-a :) on že ve zakaj hehe

edit: dodana povezava

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

jype ::

PARTyZAN> jype, pojdi malo na IAM vprasat koliko macov imajo ;).

Sem reku večina.

Zheegec ::

OsX je najbrž prvi padel, ker ima največ nepopravljenih bugo-ov.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

CoolBits ::

OsX je najbrž prvi padel, ker ima največ nepopravljenih bugo-ov.


Res?



Mislim da je nekje tam tam... vista 5 advisories... osx 3

Vista
OSX

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Zheegec ::

Preberi novico, najbolj kritične buge patchajo kasneje, kot MS.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

CoolBits ::

Sem prebral novico. Sej zaenkrat si to še lahko privoščijo, ker osx ni tolko pod pritiskom kot windows :)
BTW imam iMac-a in nisem prav nič zaskrbljen in brez AV že od nekdaj... mi ne rabi to :)

OmegaBlue ::

Vista je padla

In za božjo voljo spravite se nazaj na temo.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Zgodovina sprememb…

denial ::

Vista je padla? Hmmm... Adobe Flash je padel. Kako veš, da tole ni cross-platform?
SELECT finger FROM hand WHERE id=3;

OmegaBlue ::

Nevem, ne piše če so poizkusili tudi na ubuntu. Še vedno je vista padla, kje si pa še videl da browser sesuje(na široko odpre vrata) cel os ;)
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

denial ::

Na mašino so naložili (luknjasto) 3rd party aplikacijo in pwnali sistem. Kaj lahko tu stori Microsoft? Namesto Flasha, bi lahko namestili tudi QuickTime, AIM, Real Player, itd. Rezultat bi bil popolnoma enak.

Glede browserja in odpiranja vrat v sistem: kako je bil že pwnan tisti Mac OS X v naslovu novice?
SELECT finger FROM hand WHERE id=3;

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: denial ()

MrStein ::

Če sem prav razumel, je pravilo, da isti exploit ne uporabijo za več kot eno mašino. Torej je možno, da ima safari enako luknjo tudi na Windows (in linux, če obstaja port). Enako za flash.
Ali pa sem narobe razumel. Pravilo je tudi, da znane luknje ne štejejo, torej z varnostno PC-jav doma ti rezultati nimajo preveč skupnega.

Lahko pa se tudi motim...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mavrik ::

Pravilo je tudi, da znane luknje ne štejejo, torej z varnostno PC-jav doma ti rezultati nimajo preveč skupnega.


A neznanih lukej potemtakem doma nimaš? ;)
The truth is rarely pure and never simple.

Loki ::

znane luknje naj naceloma nebi (mogle) steti zato, ker so verjetno nalozili zadnje patche za vse zadeve. me pa zanima, ce so bili sistemi stock ali tunani (vsaj za silo) na varnost. je pa kar pohvala za visto tole.
I left my wallet in El Segundo

MrStein ::

Ne, to pomeni, da če bi en sistem imel 100 znanih lukenj, bi vseeno zmagal, ker se te luknje ne bi smele izkoristi.
Hakerji, ki napadajo tebe (mene, Franca,...) doma, pa se za pravila ne menijo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Loki, en par lukenj nima patchev. 3 za OS-X in 5 za Visto, ali obratno (pisalo na onem linku na secunia).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

denial ::

pwn2own pravila

Nekatere točke:
You can't use the same vulnerability to claim more than one box, if it is a cross-platform issue.

Each machine will be secured to common industry best practices. We'll get Andrea Barisani from our Hardening Linux Dojo to look over the Ubuntu machine, and the Microsoft/iSec/Core DTF folks to secure the Windows box, and Josh Ryder our local Mac zealot to look at the OSX wafer.

Winning exploits must be true 0day. They may not have already been submitted to the affected vendor or to third parties.

Zadnji odstavek pomeni, da nič od tega (čeprav nepokrpano) ni prišlo v postev.
SELECT finger FROM hand WHERE id=3;

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: denial ()

poweroff ::

Hja, pri Visti so prišli notri preko third party aplikacije. Res je.

Vendar pa če hočeš na Windows gledati PDf datoteke potrebuješ PDF bralnik - večina ljudi si naloži pač Adobovega.

V Ubuntuju pa je PDF bralnik Evince že vključen v distro.

KAj hočem reči: da povprečna Windows mašina zelo verjetno ima Adobov PDF bralnik naložen, povprečna Ubuntu mašina ga pa ne potrebuje.
sudo poweroff

Mavrik ::

KAj hočem reči: da povprečna Windows mašina zelo verjetno ima Adobov PDF bralnik naložen, povprečna Ubuntu mašina ga pa ne potrebuje.


A PDFje pa renderira Sveti Duh, ki pride z nebes in začasno prevzame nadzor nad tvojim računalnikom?
Ne pisat bedarij no. Ubuntu mašina ma seveda PDF bralnik.

Smešno da si glih to omenjal. Nameč, ko je MS hotel vključiti PDF podporo v Visto, so Linuxaši malodane totalno popizdili ("MONOPOL! MONOPOL!"), da o Adobejevi tožbi niti ne govorim.

Dvojna merila so kul a ne da?
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Quikee ::

A PDFje pa renderira Sveti Duh, ki pride z nebes in začasno prevzame nadzor nad tvojim računalnikom?
Ne pisat bedarij no. Ubuntu mašina ma seveda PDF bralnik.


Seveda ima.. samo ne od Adobe - tak kot je Matthai že takoj povedal, samo nekateri pač ne berejo pozorno.

hamax ::

Če je luknja v Adobe acrobatu Microsoft za to pac ne more biti odgovoren.
Sem linux user, ampak to je ze smesno na kaksne nacine se spravljate na MS.

poweroff ::

A kdo bere kaj pišem?

Pravim, da MS seveda NI (ne, NI, NI, NI!!!) odgovoren za to luknjo, da bomo pa na povprečni MS mašini zelo verjetno našli Adobe PDF Reader, ker MS PDF bralnika nima.

Ubuntu pa PDF bralnik IMA (Evince se imenuje).

Kar se pa monopola tiče - Ubuntu pač nima 95% tržnega eleža. Ko ga bo pa imel - bom pa jaz prvi, ki bo podpisal protimonopolno tožbo proti njim!
sudo poweroff

CaqKa ::

težko, ker bom jaz takoj kak bodo dosegli 50,01%

denial ::

Tudi povprečen Linux user, bo namestil Adobe Flash, za renderiranje .swf datotek.

Znima pa me naslednje: kakšen nivo privilegijev so "napadalci" sploh pridobili? Če gre za Flash, potem je to ActiveX gradnik, ti pa naj bi se v Visti izvajali z uporabniškimi privilegiji (glej UAC, LUA, IE protected mode). Torej, eskalacija privilegijev da ali ne? :)
SELECT finger FROM hand WHERE id=3;

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: denial ()

BigWhale ::

> težko, ker bom jaz takoj kak bodo dosegli 50,01%

Ne delaj norca iz sebe no.

MrStein ::

hamax:
Če je luknja v Adobe acrobatu Microsoft za to pac ne more biti odgovoren.
Sem linux user, ampak to je ze smesno na kaksne nacine se spravljate na MS.

- kdo je rekel, da je MS odgovoren ?
- kdo se spravlja na MS ? Kje?

Matthai, ne samo, da te ne berejo, ampak berejo stvari, ki jih ni ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mr.B ::

Na čem pa bazira Safari? verjetno na konqueror. Zato se zamislite kako dober je Mac, ali pa Ubutniga...
PS, Uporabnik je moral potrditi pri Visti, da se nekaj izvede izven IE kontejnerja, tak je ownal mašino. Torej problem je uporsbnik in ne Vista...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

poweroff ::

hamax:
Matthai, ne samo, da te ne berejo, ampak berejo stvari, ki jih ni ;)


Hehe, naslednjič bom oddal kar prazen post. :)
sudo poweroff

CoolBits ::

PS, Uporabnik je moral potrditi pri Visti, da se nekaj izvede izven IE kontejnerja, tak je ownal mašino. Torej problem je uporsbnik in ne Vista...
Isto velja za OSX... uporabnik je kliknil na povezavo.
Safari je pa zgrajen na osnovi webkit-a.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čez dober teden prihaja macOS Sierra

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
4214734 (11652) matijadmin
»

Na Pwn2Own 2011 v prvih urah padla Safari in IE

Oddelek: Novice / Brskalniki
3913313 (10291) ABX
»

Na letošnjem Pwn2Ownu rekordna nagrada za uspešen napad na Chrome

Oddelek: Novice / Ostalo
57389 (6728) TechStreme
»

MacBook Air prvi padel (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Varnost
12416474 (10322) poweroff
»

MacBook Air (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Diski
27133450 (15831) poweroff

Več podobnih tem