» »

win xp - problem pri inštalaciji

win xp - problem pri inštalaciji

slovencl ::

Imam računalnik (matična: gigabyte GA-P35-DS4, grafična geforce 8600), kamor hočem inštalirat winxp. Dam boot from cd, potem pa ko napiše "inspecting your hardware configuration" pa rata ekran črn in ne gre več naprej. Kakšna ideja kaj bi lahko bilo narobe?

slovencl ::

Do sedaj sem imel na tem računalniku inštaliran linux, ampak to najbrž nima veze, ali pač?

JanezC ::

Imel sem podoben problem pred časom.
Verjetno najprej poskušaš inštalirati XP-je in šele nato boš inštaliral SP2, če je tako, potem najdi na netu, kako narediš XP inštalacijo, ki že vključuje SP2 (se pravi vse na enem CD-ju), meni je to potem pomagalo in od takrat vse mašine inštaliram na ta način.
Imel sem pa enkrat še eno podobno težavo, vendar se je tikala neke stare mašine (P400 in integrirana video kartica) in inštalacije WIN98SE, tam ni bilo druge variante, da sem za čas inštalacije zamenjal video kartico. Ko so se WIN inštalirali, sem pač vzel dodatno kartico ven in inštaliral integrirano. Upam, da bo tole kaj pomagalo, sporoči!

LP

Dead_Eye ::

Po mojem slab windows CD.
The one and only

Metalayzr ::

Jst mam tudi nekaj problemov! Kupu sem nov rač z matično Asus P5E3, q6600, .... in disk SATA2 WD green power 500GB.
Ko sem hotu inštaliral xp-je mi je pred formatiranjem diska pokazalo da ima disk 130 giga. Sem si mislu ah.. sej
ko bo sformatiralo bo uredu in bo pokazalo 500GB. ko je sformatiralo bi moralo naredit ponovni zagon, ekran je postal
črn rač pa je še vedno delal se ni ponovno zagnal. Potem sem ga z stikalom ugasnu in vnel. Potem spet vse normalno
lepo inštalira xp-je ko konča mi isto naredi črn ekran in spet sem mogel s stikalom ugasit rač. Ko se ponovno zažene gre lepo v win in vse normalo dokler ne vidim prostor na disku 120GB. Hotel sem še 1x formatira a mi CD-rom ne boot-a
kot da nebi blo CD-ja noter.
Upam da zna kdo rešit te probleme. Pomagajte mi čim prej!!!

Zgodovina sprememb…

karafeka ::

slovenci
Razlog za tvoj problem je, da imaš dve ali tri particije na disku, kamor hočeš inštalirati xpje. Taka konfiguracija zmede inštalacijski program in se sploh ne zažene. Rešitev je samo ena in sicer, da kompletno sformatiraš disk oz. da zbrišeš vse razdelke.

fosil ::

metal
inšalirat moraš verzijo sp1 ali sp2, ker so šele takrat v xp-je vključil podporo za diske večje od 137G.
Tako je!

slovencl ::

Razlog za tvoj problem je, da imaš dve ali tri particije na disku, kamor hočeš inštalirati xpje.


A potem če želim imeti hkrati xp in linux, moram vedno najprej inštalirat xp, in šele nato linux? Do sedaj sem vedno tako delal, in je šlo, vendar nisem vedel da moram tako delat.

karafeka ::

Ni problem to, da imaš ti najprej linux inštaliran, ampak, da je razpored particij čuden (za xp inštalacijski program) in ti vse zablokira že na začetku.

slovencl ::

Sem nesel na servis, pa so ugotovil, da je disk pokvarjen...dobim novega, ker je še v garanciji.

Ampak meni se ni zdel pokvarjen...linux je delal brez problema...

rsroki ::

..hmmm..tole z diski je že malce sumljivo..pri moji sodelavki je bilo enako..pa so na servisu trdili, da je kriva njena spletna kamera (????), po 3x reklamacijah v roku 3 mesecev so končno ugotovili da je kriv trdi disk... :-(
rsroki

karafeka ::

A formatiral ga pa nisi, pa poskusil ponovno inštalirati xp-je?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dual boot med Win7 in XP

Oddelek: Operacijski sistemi
133002 (2423) kmetek
»

TRIPLE BOOT Mac OsX Xp in VISTA

Oddelek: Pomoč in nasveti
222201 (1700) maxsis
»

Inštalacija xp ne dela. Zakaj ne mi pa vi povejte.

Oddelek: Pomoč in nasveti
81733 (1506) krneki0001
»

Težave s wd250GB 16MB sata diskom

Oddelek: Pomoč in nasveti
14964 (773) Jerich
»

Zagon Windows pri prenosniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
312500 (1990) Gundolf

Več podobnih tem