» »

Nov komp ... , Napajalnik? ... kaj pa windowsi

Nov komp ... , Napajalnik? ... kaj pa windowsi

stewox ::

Cez par dni dobim komp , ki sem si ga sestavil sam , preko Agt , tak da je še cajt za kako spremenbo ...

Gigabyte GA-P35-DS4 . 140 E
Enermax ELT620AWT "Liberty DXX" 2x 12 V ; 22A , 141 E
NZXT. LeXa "Blueline Edition" Črna . 104 E
Intel ® Core 2 Quad Q9300 , 271 E
Western Digital WD5000AAKS 500GB 7200RPM 16MB Serial ATAII 110 E
ASUS Arctic Square ... 50 E
Mushkin PC2-8500 "High Performance" KIT 2048MB 1066 MHz DDR II ... 5-5-18(uf) ,(z 100 na) 65 E , cudno da je tak malo

Grafo pa posebej kupo v trgovini in jo imam ze doma , rdeča je(cooler!!) > Sapphire radeon HD 3870 ,210 E

No in zdaj nevem ali bi bil ta napajalnik dovol , kar se tiče amperov , no če se res amperi seštevajo je to potem 44 Amperov ; grafa pise da rabis 30 amperov na 12 liniji in nekak 2x3 power connector recommended ??? 2x3 power connector nisem opazil nikjer , kaj je potem to?
Finta je da sem mel prej velike probleme z piskanjem napajalnika , ki ga bom cez okno vrgo tak sem jezn>:D , (na starem pc) je ta že drugi , in kak so to v trgovini zagotavljali kak vse laufa in kak testi 3d marka kazejo zelo dobro ... bla bla bla , res treba pazit ce nimas pojma , kr ti lažejo v obraz.

no zdaj pa še , mislim pa met XP pro gor , kr je vista prevec bezvezna zaj , pa nerabim 6 GB pisarniškega sranja tut ne , in zdaj sem opazo da nekak ne dela dobro na XP ampak , nebi reko da ima vecina ta problem , mogoce pa je dobro imeti samo tiste catalyste z CDja , nevem no. Vem tudi da mi na starem kompu ni delalo skoro nic z 8.1 catalysti , ampak je bila zastarela oprema no ... to je to novi driveri nimajo vec supporta za stare stvari , zato se tut sprasujem kaj naj naredim z Xp , 32 bit ali 64 bit , saj hocem se kr nekaj dobrih starejsih iger igrat zraven z novimi , pravijo vecina ki ima Visto , kaj je blo pred 3-4 leti sploh ne dela vec vredi , to pa je taka bedarija v SUPPORTA joj , mislijo da bom 3 mesce spilo igro in potem ne vec al kaj ...
  • spremenil: stewox ()

tilinho20 ::

Ali ni to tko: volti krat amperi so vati? Potem bolj gledaš vate.

Zgodovina sprememb…

tommy boy ::

Na ta računalnik nebi šel jaz nalagat ničesar drugega kot Viste. Govorim iz svojih izkušenj in lahko zatrdim, da na Visti delajo čisto vsi programi in tudi starejše igre, saj sem tudi sam sprobal ene par starejših. Tako da moj glas gre 100% Visti pa čeprav jaz še vedno uporabljam na enem računalniku Xpje na drugem pa Visto in lahko lepo primerjam.
Upam da se boš odločil, tako da ti bo najbolj všeč in da boš najbolj zadovoljen.

P.S. aja kišta je pa huda.:D

lp

Meizu ::

Ok, verjamem, da si šel tale post napisat sam da ostalim pokažeš, kako kišto si si nabavu. Dej človk poglej rajš takole - Enermax je, ima neko odpičeno ime, celo nek DXX model, pol valda bo laufalo a? Bilokerega Enermaxa uzameš, je dober. Če pa jst par kompov laufam na LC Powerju pa dela čisto vse ok, nevem zakaj nebi na Enermaxu,..:\

bluefish ::

@tilinho20: ne, ni tako. Vsak napajalnik ima ob strani in tudi v navodilih napisano, koliko toka lahko spusti skozi posamezno linijo. Potem gledaš preko tega. Bo pa verjetno ta napajalnik čisto OK.

Glede izbire OS pa, na ta računalnik Visto.

@Meizu: jasno, mora da se pokaže "premoženje" (ne mislim denarno). In si videl to, grafična ima rdeč hladilnik! :D Nedvomno novo čudo sveta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

stewox ::

ne ne kazat , pa hvalit se nisem mislo , samo vprasam da vidim kaj pravite , in no ja dobri so ti komentarji ampak se vedno nevem al visto al Xp , kaj nea pride service pack 3 za Xp al ja?

ja po barvi pac govorim , kr ma modra ki je novejša slabši cooler , na netu je bla rdeca na sliki a dobil sem modro in sem jo lepo vrno , modra z slabsim koolerom pa zato kr naj bi potem imela samo X2 verzija ta hladilnik , zakaj sploh lol.

vem samo da sem dostkras technical support aske vido ko jim ni delalo na Visti in vedno so omenli da majo visto ??? npr generals ZH , ostale pa so tak novejše ...

sao se splaca pocakat do naslednega service packa , za totega so rabli 1 leto pa malo vec (se mi zdi)

če pa bi pač bil (možno) Xp , kakšnega potem 32 al 64 bit , vprasam pa za to kr pojma nimam kaj sploh toti BIT verzije pomenijo , nekaj slutim sam nisem sigurn , ... kaj pa je s programi da imam npr 64 Xp zravn pa laufam 32 bit program , kaj bi naj to pomenlo slabega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stewox ()

bluefish ::

SP3 za XP bo prišel enkrat v prvi polovici tega leta. Glede na to, da imaš 2GB RAM-a lahko vzameš 32-bit varianto. Sicer pa lahko itak preizkusiš oba sistema in se potem odločiš. In, do SP2 za Visto bo minilo še dolgo časa.

Mimogrede, daj se malo potrudi okoli slovnice, ker tega v prihodnje ne mislim več brati.

Oddin ::

Matična ima samo eno pci-e x16 režo, druga je x4. Morda ne boš nadgrajeval v crossfire, morda pa boš, kdo ve. Predlagam Asus P5B. Obvezno drug hladilnik in to tega. Še 2x2gb rama in Visto x64 pa si zmagal.
Corsair Obsidian 750D, i5 3570 & 4.4GHz, Sapphire R9 290 Tri-X OC,
CPU+GPU EKWB Custom Liquid-Cooling Loop, Asus P8Z77-V DELUXE, Corsair Vengeance
Pro 8gb 1600MHz, Samsung SSD 850 EVO, Corsair AX860i

stewox ::

Tnx vsi :)

p.s. malo si mimo pihno Oddin

Oddin ::

Ups! Mislil sem na Asus P5E, se razume.
Corsair Obsidian 750D, i5 3570 & 4.4GHz, Sapphire R9 290 Tri-X OC,
CPU+GPU EKWB Custom Liquid-Cooling Loop, Asus P8Z77-V DELUXE, Corsair Vengeance
Pro 8gb 1600MHz, Samsung SSD 850 EVO, Corsair AX860i


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napajalnik za 5770 ali gtx 460?

Oddelek: Strojna oprema
458570 (7843) RandomNinja
»

Sestavljeni PC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
844743 (3445) bluefish
»

ATI RadeOn 4870 HD Sapphire Ventilator (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
587578 (6133) M-XXXX
»

ATI Radeon HD3870 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Strojna oprema
43528111 (18050) smarty
»

Nakup PC-ja (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
864666 (3917) Xtra

Več podobnih tem