» »

Nadgradnja računalnika - katere komponente?

Nadgradnja računalnika - katere komponente?

RiNC ::

Torej po "nekaj letih" sem se odločil pošteno nadgradit računalnik.
Potrebujem nasvete za naslednje komponente:

Procesor: Intel Core 2 Duo E8400 --> sem že izbral!

Ram: 2 x 1GB ali 2 x 2GB ??? (DDR2 ali DDR3 ???)

Matična plošča: ??? --> proizvajalec naj bo ASUS, ne vem kateri model naj izberem (podpira naj izbrani ram (samo DDR2 ali tudi DDR3), podpore za RAID in SLI načeloma ne potrebujem, ker ne bom uporabljal, tudi WiFi ne potrebujem, pomembna je dobra integrirana zvočna, izhodi: S/P-DIF, FireWire, eSATA, potrebujem vsaj 2 x Chassis Fan connector in 1 x Power Fan connector) --> gledal sem P5K PRO, vendar nima čisto vsega kar bi potreboval

Grafična: GeForce 8800 GT 512MB --> proizvajalca še nisem izbral (predlogi ???)

Napajalnik: izbiram med tem, tem ali tem (LC Power napajalnik odpade) --> trenutno imam sicer Chieftec 360W napajalnik, vendar mislim da bo to premalo (???)

Že v naprej hvala za vaše komentarje in nasvete.
CURIOSITY did not kill the cat...
...it was the BUS!

RiNC ::

Kaj pa tale matična - ASUS P5KC?

Zgleda mi precej zanimiva - ima kdo kakšne izkušnje z njo?
CURIOSITY did not kill the cat...
...it was the BUS!

opeter ::

Jaz ima ASUS P5K in meni deluje v redu. PK5C ima dodatne bonbončke.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

RiNC ::

Sem se kr odločil, da vzamem ASUS P5KC in zaenkrat DDR2 2 x 1GB (ker so mi DDR3 rami predragi - lahko pa jih kasneje zamenjam).

Torej sedaj imam:
Procesor: Intel Core 2 Duo E8400 --> 186,73€
Matična plošča: ASUS P5KC --> 112,04€
Ram: Corsair TWIN2X2048 -6400C4 KIT 2048 MB --> 55,83€
Grafična: XFX GeForce 8800 GT "Alpha Dog Edition" --> 182,46€
TRENUTNO SKUPAJ: 537,06€

Napajalnik: ??? (še vedno se ne znam odločit med tistimi tremi zgoraj napisanimi)
CURIOSITY did not kill the cat...
...it was the BUS!

atomc ::

Predlagam ti HX520

trnvpeti ::

zakaj hx520?

RiNC ::

Tudi mene zanima zakaj?
Je toliko boljši od VX550 da se splača dat skoraj 20€ več?
CURIOSITY did not kill the cat...
...it was the BUS!

Ted ::

Za navijanje ja, ima 3 ločene 12v linije. Je pa pri nas odločno predrag, v avstriji je po 80 evrov v Pelugi (Graz). BTW, če pogledaš in kupiš na www.peluga.at bi znal prišparat muchos dineros, kljub stroškom prevoza. Pri vsaki komponenti boš prišel skozi 10-20 evrov ceneje.
Mah...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ted ()

RiNC ::

Hja... sem že preveril na www.peluga.at in ugotovil da so cene izbranih komponent približno enake kot pri nas (ali celo še višje).
Tak da se ne strinjam čisto s tabo...
CURIOSITY did not kill the cat...
...it was the BUS!

>>><<< ::

Corsairjeve HX napajalnike dela Seasonic, ki velja za eno izmed najboljših firm pri PSU-jih.

klik
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: >>><<< ()

Ted ::

Hja... sem že preveril na www.peluga.at in ugotovil da so cene izbranih komponent približno enake kot pri nas (ali celo še višje). Tak da se ne strinjam čisto s tabo...

Za procesorje to res ne velja, velja pa za CL4 rame Corsair, velja za napajalnike Corsair, velja za diske, velja za plošče in velja za grafične kartice (najcenejša 8800gt v pelugi je Pallit/XFX za 167 evrov). CL5 rami pa res niso bistveno cenejši kot pri nas.
Mah...

mat5 ::

Rinc; ne priporočam P5KC. Imam jo sam in imam z njo same probleme(ne prepozna 1066 ramov; ne boota pravilno).

RiNC ::

Ted --> maš prav ja, problem je, da sem jaz primerjal cene v pelugi s tistimi na mojem predračunu (s popustom). Sori...

mat5 --> Rinc; ne priporočam P5KC. Imam jo sam in imam z njo same probleme(ne prepozna 1066 ramov; ne boota pravilno).
...s tem me nisi ravno razveselil. :'(
Mi lahko predlagaš kaj podobnega?
CURIOSITY did not kill the cat...
...it was the BUS!

tilinho20 ::

P5K PRO.

RiNC ::

--> gledal sem P5K PRO, vendar nima čisto vsega kar bi potreboval

pogrešam zunanji eSATA priklop in pa morda DDR3 podporo (čeprav o tem zadnjem vedno bolj razmišljam če je sploh smoterno...)
CURIOSITY did not kill the cat...
...it was the BUS!

RiNC ::

OK... tak je zdaj stanje:

DDR3 podpori sem se odpovedal, ker se mi zdi, da kupovat matično, kot je Asus P5KC, nima smisla.
Trenutno ima podporo za DDR3 1333/1066/800, ko pa bo DDR3 ram cenovno dosegljiv tudi navadnim smrtnikom, kot sem jaz, bo ta "podpora" za en k...

Opazo sem, da se veliko ljudi odloča za nakup Asus P5K PRO in ste jo tudi meni priporočali. Gledal sem tudi Asus P5K-E in ima vse, kar sem si jaz zaželel. Sedaj pa me zanima, če je P5K-E kaj slabša od P5K PRO? Razlikujeta se po integrirani zvočni (Realtek ALC 883 8-channel High-Definition Audio / ADI® AD1988B 8-channel High Definition Audio), pa ne vem katero je boljše? Glede vseh priključkov, pa P5K-E precej vodi...

Prosim za nasvet...

Ostale stvari so že izbrane:
- Intel® Core™ 2 Duo Processor E8400
- RAM DDR2 2GB PC800 Corsair (TWIN2X2048-6400C4)
- EVGA 8800GT SC 512MB
- Corsair VX 550W (navijal ne bom, tako da ne potrebujem HX 520W)
CURIOSITY did not kill the cat...
...it was the BUS!

opeter ::

Glede teh dveh plat: obe dve sta super, naj odloči tvoja denarnica.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

RiNC ::

Bom kar Asus P5K-E vzel.

Eno vprašanje še...
glede na to, da je DDR2 ram trenutno ful poceni: Corsair XMS2 DIMM Kit 2048MB PC2-6400U (TWIN2X2048-6400C4) € 38.48 [www.peluga.at]
a se mi splača vzet 2 takšna paketa, torej 4 x 1GB, ali dam rajši 100€ za 2 x 2GB kit, ali naj ostanem pri 2 x 1GB kit???
CURIOSITY did not kill the cat...
...it was the BUS!

opeter ::

RAMa kupi čim več. Če boš želel pozneje uporabljat 64-bitni sistem in RAM nadgraditi na recimo 8 GB (4x2 GB) je trenutno bolj smiseln nakup 2x2 GB-ni kit.

Če pa misliš, da ne boš nič nadgadil, pa je morda najboljše, če zdaj kupiš 4 x 1 GB (jaz imam točno tako).
Ker ko bom sam morda enkrat imel 64-bitni sistem, bo že 8 GB RAMa skor minimum (recimo čez 3 leta).

Sicer pa se moraš tudi tukaj sam odločiti.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

atomc ::

@RiNC Ali boš vse komponente kupil v Avstriji ali samo RAM.
Ta "Peluga" ima res ugodne cene, škoda , ker ni v Trstu kake take trgovine (mogoče je , pa ne vem zanjo), z obale se vozit v Avstrijo ni glih "deal", edino, če greš na izlet ali na hokejsko tekmo navijat za naše.:)

RiNC ::

Sem iz MBja in imam namen it v kratkem v avstrijo malo po nakupih (IKEA...), zato razmišljam da bi se tudi v Pelugi ustavil... :D
Čeprav bom najverjetneje komponente, ki jih dobim pri nas za enako ceno (s popustom), kar tukaj kupil...
CURIOSITY did not kill the cat...
...it was the BUS!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novi računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
211678 (1220) msms
»

P35 ali X38

Oddelek: Kaj kupiti
141460 (1155) Vuli
»

Razlika med DDR2 in DDR3

Oddelek: Kaj kupiti
114945 (4584) _sem_
»

P35 vs X38 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
1106615 (4709) Volta
»

ASUS P5B-E Plus vs ASUS P5K, P35

Oddelek: Strojna oprema
302580 (1759) miloš

Več podobnih tem