» »

P35 ali X38

P35 ali X38

Veron ::

Torej kakšna je dejanska ralika? Se splača nekaj več primaknit za x38 chipset?

Na njej bo ležal E8400 (ali če pravočasno pridejo novi Quad na 45nm).
Zanima me s stališča navijanja kako je, če je, bolši x38.
To da ima x38 2x pcie16x me ne zanima, ker ne bom imel 2eh grafikulj. (grafiko pa imam 8800gt, tako da mogoče neb blo slabo met pcie 2.0).

Torej nekako rabim konkreten odgovor, če bi se splačalo dat tolko več denarja za plato z x38 chipsetom, če upoštevam to, da ne bom uporabljal 2x grafike (ena od prednosti x38)

Calligulla ::

Vzami P35. Ce nimas namena met dveh graficnih (pa itak bi se se pol bolj splacalo met dvojedrno in razliko v denarju plate). Kolikor sem jaz gledal teste X38 sploh ni hitrejsa zadeva kaj sele, da bi opravicila razlike v cenah.

novinec09 ::

Niti ti nebi koristilo za 2grafični, saj imajo plošče z X38 chipsetom podporo za CrossFire, kar pomeni 2X Radeon-ti imaš pa GF!

Sicer pa, kot ti je rekel Calligulla-kupi ploščo z P35 chipsetom. Za navijanje ti je trenutno najboljše vzeti ASUS P5K/EPU!:D

Veron ::

Am to vem, da gre samo atijeve v cf, sem sam tko omenu, da nimam niti namena kupit 2x ati (če smo že natančni) >:D

Imam pa v mislih Asus P5K pro (pro je 20eur dražja, se splača?)

novinec09 ::

Raje vzemi P5K/EPU, ki je malenkost boljša od P5K Pro in še cenejša!

Poglej si razlike med njima:

P5K/EPU

P5K Pro

;)

IVo ::

Kje si pa videl da je P5K/EPU boljša od P5K-PRO? Ker kolikor sem jaz gledal niti ni... P5K/EPU ni nič drugega kot P5K samo da ima to EPU enoto ki varčuje z energijo. Drugače pa nobenega drugega bonusa za razliko od PRO verzije...

friksi ::

A pol res x38 ni bolša matična? Ne zanima me to, da je price/perfomance morda v prid p35. Rad bi vedel, katere so dejansko boljše? Ker x38 naj bi imela recimo pcie 2.0 in še nekaj novosti. Poleg tega, če danes kupiš matično, jo verjetno ne boš čez 1 leto že menjal. Sam sem gledal od ASUS-a P5-E.
Zdej če bi lahko nekdo povedal, katere matične oz. čipovje je dejansko boljše (z ne-prevelikim ozirom na ceno) bi bilo super. Pa ne mi začet o kakšnih x48, ker podpirajo samo DDR3, ki pa je trenutno še malenkost predrag (4gb 700€).

LP

Calligulla ::

P35 je optimum. Verjemi. Trosis svojo in naso energijo z iskanjem razlik, ki bi opravicevale kakrsenkoli drug nakup :D

Odlicno se navija, poceni je, zmogljiv je,.. Trenutno pac najbolj smiseln nakup. In racunalniske robe se ne kupuje na zalogo ali za dolga leta. 2-3 leta max.

GrimReaper ::

Jest danes dobim P5K PRO + E8400, bom poročal kako se obnese.
Drgač pa če primerjam obe plati po slikah, PCB je popolnoma enak, obe 8-fazno napajanje (prejšnja P5K je imela 3-fazno), P5K/EPU ima samo 4xSATA, PRO ima hladilnik več na severnem napajalnem delu, to je pa tut vse (razen tistih treh kondenzatorjev na P5K PRO ki so na socketu?!, more bit ena napaka).
Če gledamo podatke pa tut obe FSB 1600 (tukej je še mal zmede, pri obeh nekje piše 1333, nekje 1600, z novim BIOS-em sigurno podpira - http://event.asus.com/mb/fsb1600/index.htm), PRO ima ICH9R southbridge in tako RAID 0, 1, 5 in 10 podporo, P5K/EPU pa ICH9 brez RAID-a.
Priključki na zadnji strani in na plati so enaki. Kar se bundla tiče, zraven PRO dobiš 2 SATA kabla več.

Pa vidim da ma P5K/EPU samo 5 lukenj za pritrditev (tista desno zgoraj je za manjkajoči hladilnik), tko da good luck z vstavljanjem ramov, že tako je problem pri teh platah ki niso full ATX z 9 luknjami.
Seveda bo problem tut postavitev ATX priključka, jest bom najbrž moral pri Antec ohišju speljat spredaj, čez grafično, zdej mam pa lepo zadaj speljano.

Pa sej P5K/EPU itak ni za dobit pri nas, še PRO imajo samo AGT, Funtech, Mimovrste + tele.


EDIT:
Poleg tega, če danes kupiš matično, jo verjetno ne boš čez 1 leto že menjal.

Tukaj se pa motiš, ne moreš dat recimo E8x00 na 965P chipset, in tako bo vsako leto, ob menjavi proca je nujna menjava plate.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

Veron ::

Aya pri meni je pogoj Raid0. Tako da najvaretneje potem p5k pro?

edit:
no tkole: razmišlam med:
Asus p5k
asus p5k pro
gigabyte ga-p35-ds3

Ne rabim za extremno navijanje, rab bi "samo" stabilnih 4ghz z 45nm c2d ali c2q ter raid0

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

Calligulla ::

Jaz imam P5KC in imam RAID 0. Pac za 3 Eure kabel SATA to eSata in imam en notranji disk priklopljen na plato zadaj zunaj ohisja in kabel speljan v kisto. Sam za PRO verzijo ne bi kaj ekstra doplaceval.

novinec09 ::

@GrimReaper:

Pomota- P5K/EPU se že dobi pri nas: KLIK :\

Gapi ::

Toliko o podpori DDR3 na chipsetih X48. JE plata ki ima v imenu še T zravn pa je DDR3 supported

opeter ::

Jaz imam P5K in Raid-1 (kombinacija notranjega in zunanjega SATA diska).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Vuli ::

aaa, na P965 se, da dat gor E8x00. Sam imam Asus P5B in če bi hotel menjat cpu bi lahko dal gor tanove E8x00. Samo bios moraš met min. verzijo 1705.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov comp ali nove komponente (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
786078 (2836) smarty
»

Matična plošča, katero

Oddelek: Kaj kupiti
363367 (2245) Rokic
»

asus P5KC ali P5K PRO

Oddelek: Kaj kupiti
211815 (1381) GrimReaper
»

Nadgradnja računalnika - katere komponente?

Oddelek: Kaj kupiti
201710 (1204) RiNC
»

Asus P5K3 Deluxe P35

Oddelek: Navijanje
91772 (1321) JIM22

Več podobnih tem